بازدید از بهترین موزه های شهر مارسی

موزه های شهر مارسی |  Marseille

مارسی دومین شهر بزرگ کشور فرانسه است اما لقب قدیمی ترین شهر شناخته شده این کشور را دارد. تاسیس آن به ۲۵۰۰ سال پیش برمی گردد و تاریخی غنی دارد. تاریخ آن با اوایل کلونی های یونان آغاز شده و تا فرهنگ های امروزه ادامه دارد. خوشبختانه موزه های شهر مارسی هستند و با بازدید از آن ها می توان اطلاعات مهمی از گذشته به دست آورد و عتیقه های آن دوران را تماشا کرد. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا بهترین موزه های شهر مارسی را به شما معرفی کنیم.

موزه های شهر مارسی

موزه تاریخ مارسی | Musée d’histoire de Marseille

مطالب مرتبط:
بندر قدیمی مارسی در کشور فرانسه
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه

حدود سی سال پیش موزه تاریخ مارسی فعالیت خود را آغاز کرد و در آن زمان اولین موزه تاریخی شهر شد که فعالیت خود را شروع کرده است. البته تکمیل ساخت ساختمان موزه تا دهه ۱۹۸۰ میلادی طول کشید. محلی که موزه در آن قرار دارد در سال ۱۹۶۷ میلادی حفاری شد. در طول مدتی که این زمین ها حفاری می شد چندین شی عتیقه با ارزش از آن استخراج شد.

امروزه این اشیا با ارزش یافت شده در موزه نگهداری می شوند. برخی از آنها عبارتند از: راهروی کشتی متعلق به قرن دوم، خرابه های رومی، سفال های یونان باستان، موزاییک های زیبا و غیره. اگر می خواهید توضیحات اضافه را دریافت کنید می توانید از تورهای همراه با راهنما استفاده کنید و یا به تنهایی به کشف اسرار این مورد از موزه های شهر مارسی بپردازید. در موزه دوره های آموزشی مخصوصی برای جوان تر ها برگزار می شود که موجب شده موزه برای کودکان بسیار جالب باشد. همچنین بسیاری از مدارس بچه ها را برای اردو به این موزه می آورند.

آدرس: Musée d’histoire de Marseille , 2 Rue Henri-Barbusse Marseille, FR

شماره تماس: ۰۰۳۳۰۴۹۱۵۵۳۶۰۰

تمدن

موزه هنرهای زیبای مارسی | Musée des Beaux-Arts, Marseille

موزه هنرهای زیبای شهر مارسی در یکی از سالن های کاخ بزرگ Longchamp قرار دارد و شاهکارهای هنیر متعلق به قرن ۱۶ تا ۱۹ میلادی در آن نگهداری می شود. تاسیس موزه با سال ۱۸۰۱ باز می گردد و قدیمی تریخ موزه شهر مارسی است. اگر به بازدید از آن رفتید می توانید از مجسمه ها، نقاشی ها و رنگ آمیزی ها که اثر تاریخی هنرمندان، نقاشان، کارتونسیت ها و… هستند را مشاهده کنید.

موزه در سه طبقه متفاوت مشغول به فعالیت است که در آن آثار هنرمندان فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و فنلاندی از دوران های مختلف به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر هنری که در داخل دیوارها می بینید، ساختمان موزه، خود یک اثر هنری است. هنگام ورود به محوطه موزه ه فواره و آبنمای زیبای آن توجه کنید. همچنین مجسمه ها و نقاشی ها که در راه پله ها نصب شده اند نیز اثر هنری هستند.

آدرس: Musée des Beaux-Arts, Marseille, 7 Rue Edouard Stephan Marseille, FR

شماره تماس: ۰۰۳۳۰۴۹۱۱۴۵۹۳۰

هنرزیبا

موزه گروبه لابادیه | Musée Grobet-Labadié

موزه گروبه لابادیه از موزه های شهر مارسی یک کلکسیون خانوداگی است. این خانه زیبای قرن نوزدهمی دارای کلکسیون خانواده ثروتمند و اشرافی گروبه لابادیه است. پس از مرگ سرمایه دار و تاجر متمول فرانسوی لوییس گروبه در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی دختری عمارت خانوادگیشان را همراه با کلکسیون ارزشمندی از آثار هنری به شهر مارسی اهدا کرد. از همان زمان این خانه تبدیل به یک موزه شده است و آثار هنرمندان جامعه قرن نوزدهم را به نمایش گذاشته است.

از نقاشی ها، پله ها، مجسمه ها، سرامیک و شیشه های رنگی دیدن کنید؛ شما همچنین می توانید مبلمان و آلات موسیقی که آن زمان بین مردم رایج و محبوب بود را مشاهده کنید. موزه این فرصت را در اختیار بازدیدکنندگانش می گذارد که در زمان سفر کنند و ببینند یک خانواده ثروتمند و مشهور فرانسوی چگونه زندگی می کردند. مجموعه متنوع هر دو جلوه و مهارت هنرمندان گذشته را نشان می دهد.

آدرس: Musée Grobet-Labadié, ۱۴۰ Boulevard Longchamp Marseille, FR

شماره تماس: ۰۰۳۳۰۴۹۱۶۲۲۱۸۲

گروبه

موزه تاریخ طبیعی مارسی | Muséum d’histoire Naturelle de Marseille

در یکی از سالن های کاخ بزرگ Longchamp و دقیقا در جهت مخالف جایی که موزه تاریخ مارسی قرار گرفته است، موزه تاریخ طبیعی مارسی برپا است. این موزه تاریخ طبیعی که یکی از موزه های شهر مارسی است در سال ۱۸۱۹ میلادی تاسیس شده و نزدیک به یک قرن است که به یکی از نقاط محبوب گردشگری بین توریست هایی که از مارسی بازدید می کنند و مردم محلی تبدیل شده است. با بیش از ۸۰۰۰۰ نمونه حیوانی، ۲۰۰۰۰ نمونه گیاهی و ۸۰۰۰ نمونه معدنی و سنگی، موزه تاریخ طبیعی بهترین مکان برای کشف علوم انسانی، حیوانی، گیاهی و زمین است.

می توانید از تورهای همراه با راهنما استفاده کنید تا اطلاعات کامل را به شما بدهند. در موزه کلاس های ورک شاپ و دیگر وقایع برگزار می شود. می توانید در کلاس های اخترشناسی و یا شناخت فرهنگی مردم منطقه نیز شرکت کنید. توجه داشته باشید که اگر اولین یکشنبه هر ماه میلادی به موزه مراجعه کنید می توانید رایگان از موزه بازدید کنید.

آدرس: Muséum d’histoire Naturelle de Marseille, Rue Espérandieu Marseille, FR

شماره تماس: ۰۰۳۳۰۴۹۱۱۴۵۹۵۰

بندر

موزه تمدن های اروپایی و مدیترانه ای | Musée des Civilisations de l’Europe et de la Méditerranée

موزه مدرن فرهنگ (Modern museum of culture) که به اختصار آن را MuCEM نیز می نامند. این مورد از موزه های شهر مارسی به تمدن های اروپایی و مدیترانه ای اختصاص یافته است. نمای خارجی  موزه از پوسته مشبک بتن قوی ساخته شده است، که به ساختمان یک ظاهر مدرن و امروزی می دهد. موزه در ورودی بندر مارسی ساخته شده است که همین امر موجب شده تا بازدیدکنندگان چشم انداز زیبای بندر را پیش رو داشته باشند. موزه تمدن های اروپایی و مدیترانه ای مارسی دارای کلکسیون غنی از مجسمه های تاریخی و آثار هنری است، همچنین نمایشگاه هنرهای مدرن با جزییات فرهنگ های اروپایی و مدیترانه ای در آن برگزار می شود. می توانید برای گردش در آن در تورهای همراه با راهنما شرکت کنید، فیلم تماشا کنید و یا در برنامه ها و رویدادهای آموزنده موزه با هدف بالا بردن آگاهی عمومی شرکت کنید.

آدرس: Musée des Civilisations de l’Europe et de la Méditerranée, 7 Promenade Robert Laffont Marseille, FR

شماره تماس: ۰۰۳۳۰۴۸۴۳۵۱۳۱۳

منبع: theculturetrip.com

در چین خودتان را برای دیدن این رفتارهای عجیب آماده کنید
از گشت و گذار در آفریقای جنوبی لذت ببرید
ممنوعیت ورود گردشگران به یکی از دیدنی ترین جزایر تایلند
آشنایی با مرکز فرهنگی حیدر علی اُف در باکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code