اگر دلش را ندارید در ژاپن به این موزه ها نروید!

موزه هایی با موضوعاتی عجیب!

از هر دیدگاهی هر موضوعی می تواند عجیب باشد و یا عادی. موضوع یا مکانی که برای مردمی دیگر عادی است می تواند برای ما عجیب باشد و یا بالعکس! به هر حال هستند برخی از مکان هایی که در جهان بسیار عجیب هستند و در دنیا برای اکثر افراد ایجاد شگفتی می نمایند، مثل ژاپن. ژاپنی ها در کشورشان یکی از رکورد داران موزه های عجیب در جهان هستند. امروز می خواهیم چندی از این موزه های عجیب در ژاپن را به همراه شما مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید.

موزه ی کاغذی توکیو

۱- موزه ی کاغذی توکیو | Tokyo Paper Museum

مطالب مرتبط:
سگی که نماد وفاداری ژاپنی ها شد!+ تصویر
گذشته سیاه و شوم پررفت و آمدترین فرودگاه ژاپن!

یکی از موزه های جالب و عجیب شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن موزه ی کاغذی است اما این کاغذی بودن به معنای این نیست که شما وارد مکانی از جنس کاغذ بشوید بلکه، این موزه از جنس گچ و آهن است اما در آن مملو از اسناد کاغذی علی الخصوص درباره ی تاریخ و سرگذشت کشور ژاپن و همچنین اوری گامی های کاغذی و رنگارنگ است.

این موزه ی جالب تنها مکانی برای بازدید کردن نیست بلکه شما می توانید دراین موزه در کارگاه های صنایع دستی و کاغذی آن شرکت کرده و آثاری از جنس و هنر و سلیقه ی خود را بسازید و داشته باشید.

موزه نمک و تنباکو توکیو

۲- موزه نمک و تنباکو توکیو | Tokyo Salt and Tobacco Museum

شاید اگر از شما بخواهند که درباره ی ساخت و موضوع موزه ای نظر دهید درباره ی نمک و تنباکو اصلا فکر هم نمی کنید ولی موزه ی نمک و تنباکو در ژاپن وجود دارد!

چیزی که شما فکرش را هم نمی کنید. اما باید درمورد این موزه با موضوع عجیب و غریبش این را بدانید که این موزه پیشینه و تاریخ یک شرکت ژاپنی بوده و این ۲ ماده ی بی ربط به هم در واقع پیشینه ی این شرکت خصوصی ژاپنی را می سازد.

در واقع این موزه با استفاده از تنباکو ونمک، تاریخ جامعه ی ژاپن را به خوبی نمایش می دهد. دراین موزه ی متفاوت شما می توانید از نمایشگاهی با محوریت تفاوت نمک های جهان با نمک ژاپن را ببینید و درباره ی آن اطلاعات کسب کنید. برای بازدید از این موزه باید ورودی بپردازید.

موزه گربه ایتو

۳- موزه گربه ایتو | Ito Cat Museum

بی شک می توان گفت که گربه یکی از علائق اول ژاپنی ها در زندگی روزمره ی آنان است.

کافه هایی با محوریت گربه، خیابانی برای یادبود گربه، مغازه هایی فقط مخصوص گربه، عکاسی تخصصی از گربه،… و بسیاری دیگر از موضوعات و مشاغل و سازه هایی دیگر که در ژاپن هستند و موضوع اصلی همه ی آن ها، گربه است. دراین میان موزه ی گربه را هم باید به لیست خود اضافه کنید زیرا در ایتوی ژاپن موزه ای تحت نام موزه ی گربه وجود دارد.

ایتو تنها چند ساعت با شهر توکیو فاصله دارد. در موزه ی گربه بیش از ۲ هزار مورد مختلف درباره ی گربه از عکس گرفته تا گربه های تاکسیدرمی شده وجود دارد و همه هم در معرض تماشای بازدیدکنندگان قرار گرفته اند.

در این موزه چندین گربه همواره در حال بازی کردن هستند که بینندگان می توانند از آن ها بازدید کنند.

موزه فاضلاب توکیو

۴- موزه فاضلاب توکیو | Tokyo sewerage Museum

بی مقدمه می رویم سر اصل مطلب، موزه ی فاضلاب توکیو نمادی از چرخه ی فاضلاب های ژاپن و تصفیه ی آب این کشور است.

اگر به موزه ای با محوریت فاضلاب آن هم فاضلاب یک کشور دیگر علاقه مندید حتما به موزه ی فاضلاب سر بزنید!

جالب‌ ترین بخش این موزه در طبقه ی B5 که ۲۵ متر زیر زمین قرار دارد می باشد. لطفا قبل از غذا خوردن به این موزه بروید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

این بخش جالب موزه بر روی پلی قرار دارد که فاضلاب مستقیما بر روی آن ریخته می شود.

موزه کیوپی مایو توکیو

۵- موزه کیوپی مایو توکیو | Coypo Mayo Tokyo Museum

دیگر وجود موزه ای با نام و موضوع سس مایونز می تواند تعجب هر کسی را بر انگیزد ولی موزه ی سس مایونز وجود دارد! آن هم در توکیو و با نام مایولا.

اتفاقا مردم ژاپن بسیار این موزه را دوست دارند و از آن استقبال نیز می نمایند. این موزه به گونه ای طراحی شده است که انگار شما از وسط یک شیشه ی مایونز بزرگ رد می شوید.

در این موزه علاوه بر وجود تاریخچه ی سس مایونز و آشپزخانه ای برای تهیه ی مایونز، یک فروشگاه برای خرید نیز وجود دارد که البته در آن هدیه هایی هم برای بازدید کنندگان و مخصوصا کودکان نیز وجود دارد.

موزه رامن یوکوهاما

۶- موزه رامن یوکوهاما | Museum Ramen Yokohama

رامن یک نوع غذای پرطرفدار و ملی ژاپنی است که بر اثر علاقه ی وافر مردم ژاپن به این غذا، برای آن یک موزه ساخته اند.

البته این غذا در سراسر جهان معروف است و این محبوبیت تنها به ژاپن محدود نمی شود.

این موزه شبیه به منطقه ای قدیمی در توکیو ساخته شده است که در ۲ طبقه آشپزهای زبردست ژاپنی به پخت و ارائه ی غذاهای خود آن ها به افراد می پردازند.

موزه تریک آرت توکیو

۷- موزه تریک آرت توکیو | Art Museum Tokyo Trick

در ژاپن موضوعی تحت محوریت ادو (Edo) وجود دارد که مرتبط با تاریخ ژاپن است. در موضوع موزه ی تریک آرت می توایند هنرهایی که محوریتی تعاملی دارند را با خطای دید دراین موزه ببینید.

این موزه یکی از موزه های محبوب گردشگران خارجی و داخلی کشور ژاپن است و از معروف ترین مقاصد مهمانان بین المللی می باشد.

موزه کاپ نودل یوکوهاما

۸- موزه کاپ نودل یوکوهاما | Yokohama Noodle Cup Museum

موزه ی کاپ نودل یوکوهاما یکی از آن موزه های عجیب و خوشمزه ی ژاپنی است که در ژاپن وجود دارد. این موزه در یکی از پر رفت و آمد ترین نقاط شهر یوکوهاما قرار گرفته است و بیشتر به یک موزه ی مدرن هنری شبیه است تا یک موزه ای با محوریت کاپ های نودل!

یک سینمای کوچک در این موزه قرار گرفته است که فیلم هایی با محوریت تاریخ نودل و نودل پزی را نمایش می دهد.

این موزه ی بامزه با این که موضوعی عادی و روزمره دارد اما تحت نام نودل نگاهی جدی و دقیق به تاریخ اجتماعی کشور ژاپن دارد. حضور در آن می تواند برای گردشگران تجربه ای جدید باشد.

با دیدن این مجسمه های عجیب شوکه می شوید!
با دیدن این مجسمه های عجیب شوکه می شوید!
ماجرای هولناک و تأسف بار «باغ وحش های انسانی» در غرب! + تصاویر واقعی
ماجرای هولناک و تأسف بار «باغ وحش های انسانی» در غرب! + تصاویر واقعی
میوه های عجیب تایلند
میوه های عجیب تایلند
شاخ گوزن ۱۲ هزار ساله، قدیمی ترین هدیه دنیا!
شاخ گوزن ۱۲ هزار ساله، قدیمی ترین هدیه دنیا!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code