موزه ها و گالری های شگفت انگیز لندن

آشنایی با موزه ها و گالری های لندن

یکی از جاذبه ‌های اصلی لندن، موزه‌ ها و گالری ‌های فوق ‌العاده آن است. از بین موارد زیر، می‌توانید یک یا چند مورد که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید و از آن ‌ها لذت ببرید. با الی گشت همراه باشید و با برخی از این موزه ها آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
بازدید از موزه های دبی را فراموش نکنید!
موزه جنگ استقلال ترکیه
household cavalry museum

گالری ملی پرتره

خانه ای از بزرگ ‌ترین مجموعه چهره ‌ها و شخصیت ‌ها از پادشاهان و ملکه ‌ها تا افراد مشهور عصر مدرن می باشد. آثار این موزه شامل پرتره چاندوز (Chandos)، مشهورترین پرتره ویلیام شکسپیر (William Shakespeare)، طرح جین آستن (Jane Austen) توسط خواهرش و هزاران پرتره دیگر از انگلیسی ‌های مشهور از اواخر قرون وسطی تا به امروز می ‌باشد.

Wellcome Collection

یک موزه بسیار جالب تاریخ تحولات بشری را در پزشکی، علم و روان شناسی بررسی می‌ کند. آثار برجسته این موزه شامل عصای داروین، مسواک ناپلئون و یک نسخه چاپی از کل توالی ژنوم انسان است. پیگیر برنامه زمانی جلسات تحریک فکری و نمایشگاه ‌های موقتی این موزه باشید، چرا که از جذابیت زیادی برخوردار هستند.

موزه (Household Cavalry Museum)

این موزه دقیقه در هورس گاردز (Horse Guards)، واقع شده و از سال ۱۶۶۱، یاد تاریخ و افراد این هنگ معروف را زنده نگه داشته است. یونیفرم ها، سربازانی که اسب ‌هایشان را آماده کرده، کلاه‌ خود و زره‌ ها را ببینید.

موزه فرهنگ کودکی ویکتوریا و آلبرت (V&A)

مجموعه ‌ای لذت بخش از اشیای مربوط به دوران کودکی که به دهه ۱۶۰۰ تعلق دارد و شامل عروسک‌ های قدیمی و زیبا و بازی ‌های قدیمی می ‌باشد. یک سفر خاطره انگیز به دوران کودکی خود داشته باشید و ببینید که چگونه کودکان در سال‌ های گذشته زندگی می ‌کرده ‌اند.

national maritime museum

موزه ملی دریانوردی

این موزه بیانگر تاریخ غنی نیروی دریایی بریتانیا از جنگ‌ های دریایی تا سفر به مناطق ناشناخته است و شامل ۱۰ گالری آزاد با آثاری شامل نقشه‌ ها و نمودارها تا یونیفرم واقعی نلسون (Nelson) در هنگام زخمی شدن در جنگ ترافالگار (Trafalgar) می ‌باشد.

کتاب خانه بریتانیا

علاوه بر کتابخانه ملی انگلستان، کتاب خانه بریتانیا به ‌نوبه‌ خودش یک موزه به حساب می ‌آید. علاوه بر کتاب ‌های تاریخی و نسخه چاپی که در قفسه‌ های خود دارد، گنجینه ‌های ادبی نظیر مگنا کارتا (Magna Carta)، برگ اول شکسپیر (Shakespeare) و دفترچه یادداشت لئوناردو داوینچی دارد.

موزه حمل و نقل لندن

این موزه به نقش حمل و نقل در رشد لندن از سال ۱۸۰۰ اختصاص دارد. آثار هنری اصلی برای نقشه زیرزمینی هری بک (Harry Beck)، اولین قطار بخار زیر زمینی دنیا، اتوبوس ‌های دوطبقه قدیمی لندن و … را ببینید. با حضور در این موزه به راحتی می توانید با سیستم حمل و نقل پایتخت انگلیس در گذشته آشنا شوید.

گالری هنر باربیکن (Barbican)

این گالری هنری درست در قلب مرکز هنرهای باربیکن، نمایشگاه عکس، طرح و هنرهای زیبا در برنامه چرخشی نمایشگاه‌ ها قرار دارد. فراموش نکنید که از فضای نمایشگاه آزاد د کرو (The Curve) هم دیدن فرمایید.

موزه طراحی

این موزه خلاق، از طریق نمایشگاه‌ های مد، گرافیک، معماری و … دردنیای طراحی سیاحت می‌ کند. قبل از رفتن به آن جا پیگیر نمایشگاه‌ های موقتی که در آن برگزار می‌ گردد، باشید. این نمایشگاه های موقت، قادر هستند، افراد را با هر سلیقه و علاقه ای به سوی خود جذب کنند.

رودخانه ای که هیچ کس از آن زنده بیرون نمی آید!
رودخانه ای که هیچ کس از آن زنده بیرون نمی آید!
ظهور یک فرضیه ی جدید درباره ی بنای عجیب استون هنج
ظهور یک فرضیه ی جدید درباره ی بنای عجیب استون هنج
کلیسای سنت پاول لندن دومین گنبد بزرگ دنیا را دارد!+ تصویر
کلیسای سنت پاول لندن دومین گنبد بزرگ دنیا را دارد!+ تصویر
معرفی فرودگاه استانستد لندن
معرفی فرودگاه استانستد لندن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code