بلیط هواپیما

در این غار، مومیایی های عجیب و باستانی ببینید!

غارهای کابایان

بر روی کوهی دوردست در شهر کابایان استان بنگوئه در فیلیپین ۲۰۰ غار برای مرده ها وجود دارد که حدود ۱۵ تای آن ها پر از مومیایی های انسان است مومیایی هایی که سنت قبیله ای باستانی از این منطقه را نشان می دهد. قبیله ی ایبالوی در زمان باستان مرده های خود را مومیایی می کردند و این مومیایی ها را در غارهای کابایان (Kabayan Caves) قرار می دادند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با غارهای کابایان آشنا شوید.

غارهای کابایان
مطالب مرتبط:
چرا به فیلیپین برویم؟
مرده هایی که از کوه آویزانند!

گردشگران زیادی پله های این کوه را بالا می روند تا این مومیایی ها را از نزدیک ببینند، از پایین کوه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد تا به غار اصلی برسید در مسیر غارهای دیگری می بینید که آن ها هم تعدادی مومیایی دارند بعضی از این غارها برای حفاظت از مومیایی ها، قفل هستند. مومیایی مرده ها در زمان باستان کار معمولی بود اما برای مرده هایی که در این غارهای کابایان پیدا شدند از روش دیگر مومیایی استفاده شده : مومیایی دودی!

مومیایی های عجیب

این طور که معلوم است قبیله ی ایبولوی تنها قبیله ی کشور بود که در دوران باستان مردهای خود را مومیایی می کرد. عده ای می گویند فقط رهبران قبیله با دود مومیایی می شند، مومیایی با دود پروسه ی بود که از قبل  از مرگ شروع می شد! وقتی که زمان مرگ کسی نزدیک می شد به فرد نوشیدنی های پرنمک و شور داده می شد تا آب بدنش خشک شود و اینطوری قدم های اولیه برای مومیایی برداشته می شد. بعد از مرگ شخص، بقیه ی مراحل مومیایی انجام می شد.

مومیایی ها

برای مومیایی به جسد موادی از گیاهان و نمک مالیده می شد و سپس جسد برای حدود ۲ سال زیر آتش قرار می گرفت بعد از اینکه جسد خشک شد درون تابوت چوبی قرار داده می شد و در این غارها گذاشته می شد. هر چه مرده موقعیت اجتماعی بهتری داشت سعی می شد تا فرآیند مومیایی اش بهتر طی شود تا جسد زمان بیشتری را سالم بماند. تا زمانی که اسپانیایی ها وارد این ناحیه شوند مومیایی مرده ها  یکی  از سنت های قبیله ی ایبولوی بود اما بعد از اینکه مسیحی ها این ناحیه ی کوهستانی را گرفتند قبیله های بومی از سنت قبرستان های غاری و مومیایی کردن دست برداشتند.

مومیایی های غارهای فیلیپین

یکی از مومیایی های این غار به اسم «آپو آنو» در اوایل دهه ی ۱۹۰۰ دزدیده شد، این مومیایی لباسی داشت که فقط روسای قبایل آن را می پوشیدند. در نهایت این مومیایی به این غار برگردانده شد چون مردم این ناحیه بر این باور بودند که نبود او می تواند باعث بلایای طبیعی مثل زلزله شود. در این غار مومیایی های جالبی ار قبیله ایبالوی وجود دارد اما متاسفانه از سال ۲۰۱۶ تا به حال بسته شده است. غارهای کابایان یکی از گنجینه های فرهنگی ملی این کشور است.

منبع: pinoyadventurista.com

رستورانی که آن را با گلفروشی اشتباه می گیرید!
رستورانی که آن را با گلفروشی اشتباه می گیرید!
قدیمی ترین ردپای جهان با ۱۷۰ میلیون سال قدمت کشف شد! + تصویر
قدیمی ترین ردپای جهان با ۱۷۰ میلیون سال قدمت کشف شد! + تصویر
عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت اول
عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت اول
مرگبارترین و سمی ترین گودال جهان که هزاران کشته داده است!
مرگبارترین و سمی ترین گودال جهان که هزاران کشته داده است!