مکان هایی که قطعا می توانید در آنجا روح ببینید!

دیدن روح در دنیای واقعی

اگر به شما بگویند که در دنیا مکان هایی وجود دارند که تا به حال افراد زیادی گزارش کرده اند که روحی در آنجا وجود دارد، می ترسید؟ کنجکاو می شود؟ یا واقعا دلتان می خواهد به آنجا بروید؟ شاید برایتان جالب باشد که یک بخشی از گردشگری وجود دارد که به توریسم روح (Ghost Tourism) معروف است. در تورهای روح شما یا در مکان هایی قرار می گیرد که امکان دیدن روح را خواهید داشت و یا به سفرهایی می روید که شخصی در این مورد به شما اطلاعات گوناگونی می دهد. در هر صورت اگر به این سبک از گردشگری علاقه دارید، می خواهیم در این متن از الی گشت به شما ۹ مکان معرفی کنیم که افراد مختلفی اعتقاد دارند که احتمال دیدن روح در آن ها زیاد است! با ما همراه باشید و برایمان بنویسید که کدام یک از مکان های زیر به نظر شما ترسناک‌ترند؟

دیدن روح

هتل فورت گری | Fort Garry Hotel

مطالب مرتبط:
قبیله ای که سر و جمجمه را سوراخ می کند تا ارواح شیطانی خارج شوند! + تصویر
تسخیر شده ترین قبرستان دنیا

خب؛ اولین جایی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، هتل فورت گری و البته اتاق ۲۰۲ آن است. داستان از این قرار است که مردم باور دارند که روح یک خانم در این اتاق زندگی می کند، این زن به دلایل نامعلومی در این اتاق مرده است و گردشگرانی که در آنجا اقامت داشته اند توصیفشان به این گونه بوده که حضور روح را با روشن خاموش شدن چراغ ها و تکان خوردن اجسام حس کرده اند.

هتل فورت گری | Fort Garry Hotel

برج لندن | The Tower of London

شاید باورتان نشود اما مرگ ها و قتل های زیادی در طول ۱۰۰۰ سال قدمت برج لندن در آن صورت گرفته است. این مرگ ها آنقدر زیاد بوده اند که باید برج لندن را به فهرست مکان هایی برای دیدن روح اضافه کنیم؛ در حقیقت این دژ را می توان یکی از تسخیرشده ترین مکان های انگلیس (و شاید کل جهان) نامید. بیشترین گزارشی که در این برج اعلام شده، مربوط به همسر هنری هشتم است که افراد گفته اند که در بخش های مختلف این دژ، او را دیده اند که سر خود را در دستانش حمل می کرده است.

برج لندن | The Tower of London

موزه بایتاون | Bytown Museum

موزه ها همیشه آثار ارزشمندی در خود دارند که همین هم باعث محبوب شدن آن ها می شود. اما یکی از موزه های دنیا به نام بایتاون، در یکی از ساختمان های سنگی بسیار قدیمی اوتاوا واقع شده که باید آن را به لیستمان اضافه کنیم. در طول سال ها، بازدید کنندگان و همچنین کارمندان موزه گزارشاتی در رابطه با دیدن روح در این موزه داشته اند. آن ها گفته اند که چراغ ها روشن خاموش می شوند، رد پا دیده می شود، صدای گریه چند کودک شنیده می شود و برخی از اجسام خود به خود به حرکت در می آیند. افراد دیگری نیز ادعا کرده اند که ارواح به آن ها تنه زده یا آن ها را هل داده اند.

موزه بایتاون | Bytown Museum

گورستان هایگِیت | Highgate Cemetery

شاید برای دیدن روح یکی از اولین مکان هایی که به نظرتان می آید، قبرستان های گوناگون است مخصوصا آن ها که متروکه شده اند. در قبرستان هایگِیت لندن، افراد بسیار زیاد و معروفی از جمله داگلاس آدامز و کارل مکس دفن شده اند. اما این گورستان چه ارتباطی با فهرست ما دارد؟ باید به شما بگوییم که گزارشات زیادی در مورد فعالیت های ماوراء الطبیعه مخصوصا در مورد یک موجودی که به خون آشان هایگیت (Highgate Vampire) معروف است، وجود دارد. این موجود به گفته افرادی که ادعا می کنند آن را دیده اند، یک شبح قد بلند با چشم های قرمز، پوشیده با یک کت بلند و کلاه است. موجودی که احتمالا نمی خواهید آن را در شب ببینید!

گورستان هایگِیت | Highgate Cemetery

هتل فیرمونت بانف اسپرینگز | The Fairmont Banff Springs Hotel

باز هم به یک هتل در کانادا رسیدیم، جایی که مردم معتقدند اشباح زیادی در اینجا سرگردانند و یکی از ترسناک ترین جاها برای دیدن روح است. یکی از معروفترین روح های این هتل، شبح عروس جوانی است که در زمان جشن عروسی اش از پله ها به پایین افتاده و مرده است. او در جاهای مختلفی از هتل مثل غذاخوری دیده شده و یا در حال قدم زدن او را مشاهده کرده اند که به یکباره تبدیل به شعله های آتش شده است.

هتل فیرمونت بانف اسپرینگز

هتل فیرمونت امپرس | The Fairmont Empress Hotel

یکی از معروف ترین ساختمان های استان بریتیش کلمبیا در ویکتوریا، هتل فیرمونت امپرس است. تمام ۴۷۷ اتاق این هتل در سال ۱۹۰۸ افتتاح شد و تقریبا از همان موقع گزارشاتی مبنی بر دیدن روح موجود است. مردم می گویند روح یک نجار که در طول ساخت این هتل خودکشی کرده، در چند جای هتل دیده شده که خود را آویزان کرده است. روح دیگری که گزارش شده مربوط به معمار هتل، فرانسیس رتنبری است، که می گویند همه جای هتل سرگردان است.

هتل فیرمونت امپرس

هتل کویین مری | The Queen Mary

کویین مری، یک کشتی است که آخرین دریانوردی اش مربوط به سال ۱۹۶۷ است که بعد از آن در ساحل لانگ بیچ کالیفرنیا برای همیشه پهلو گرفت. با اینکه این هتل یکی از معروف و محبوب ترین جاذب های هتل است اما مردم بر این باورند که یکی از کابین های آن به نام B340 تسخیر شده است. می گویند که روح یک قربانی قتل در اینجا سرگردان است که البته در دیگر نقاط کشتی هم دیده شده است.

هتل کویین مری

هتل استنلی | The Stanley Hotel

اگر فیلم درخشش را دیده باشید، پس حتما هتل استنلی در استس پارک کولورادو را به خاطر دارید. اما چه چیزی باعث شد که نویسنده این فیلم، داستانی چنین ترسناک را به تحریر درآورد؟ احتمالا دلیل آن ارواح زیادی بوده اند که تا آن زمان گزارش شده اند. مردم می گویند که یکی از ارواح این هتل، همیشه پیانو می نوازد و وقتی که افراد نزدیک می شوند، پنهان خواهد شد.

هتل استنلی

خانه دولت | Government House

اگر هنوز هم علاقه به دیدن روح دارید باید بگوییم که خانه دولت در رجینای کانادا، داستان بلندی در رابطه با ارواح دارد. افراد مختلف، فعالیت های فراطبیعی را نظیر انعکاس شبح در آینه، صدای بچه ها و باز و بسته شدن در، گزارش کرده اند. مردم بر این باورند که روح آشپز سابق این ساختمان، در اطراف خانه سرگردان است و هموار مبلمان را جابجا می کند.

منبع: slice.ca

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد