هیچ وقت در شب از این مکان ها دیدن نکنید+ تصویر

مکان های تسخیر شده در جهان

در این دنیا مکان های تسخیر شده ی زیادی وجود دارد. احتمالا تا حالا شنیده اید که کسی در جایی زندگی کرده که اتفاقات عجیب و غریبی در آن می افتاده است و یا اینکه از جایی دیدن کرده است که بسیار مرموز  و ترسناک بوده است. از این دست اتفاقات زیاد افتاده است و به پلیس هم گزارش شده است. این مکان ها در نواحی مختلفی از جهان قرار دارند و حتی بعضی از آن ها جاهایی بوده اند که زمانی از مهم ترین مراکز فرهنگی دنیا بوده اند ولی بعدها به تراژدی هایی تاریخی تبدیل شده اند… مکان های تسخیر شده در جهان که در این جا می خواهیم به شما معرفی کنیم، شاهدان زیادی داشته است. اگر هوس کردید تا در سفر از یکی از آن ها دیدن کنید، اصلا این کار را در شب انجام ندهید. با الی گشت همراه شوید تا با تعدادی از آن ها آشنا شویم.

قلعه ی لیپ (Leap Castle)

قلعه ی لیپ | مکان های تسخیر شده جهان
مطالب مرتبط:
تصاویر باورنکردنی از زندگی انسان ها در سردترین نقطه زمین
فقط شیطان می تواند در این زمین گلف بازی کند!

قلعه ی لیپ که در فهرست مکان های تسخیر شده ی جهان قرار دارد از جذابیت بالایی برخوردار است، هم به این خاطر که در یکی از خرافاتی ترین کشورهای جهان قرار دارد هم این که گفته شده که دو نوع تسخیر در آن دیده شده است. این قلعه در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و در کشور ایرلند قرار دارد و از آن زمان تا به امروز به خوبی از آن محافظت شده است. طبق افسانه ها، دو برادری که این قلعه را ساخته اند دعوای مرگباری با هم کرده و برادری که زنده ماند توانست قلعه را صاحب شود. در این قلعه تعداد زیادی مکان تسخیر شده پر از ارواح وجود دارد. یکی از ترسناک ترین این ارواح شبح متعلق به «خانم قرمز» است که به قتل رسیده است.

دومین موضوع جالبی که درباره ی قلعه ی لیپ وجود دارد، وجود موجودیتی به نام المنتال (Elemental) در آن است که در واقع گفته می شود روحی سرگردان در این قلعه است که هیچ وقت انسان نبوده است. افرادی که تا حالا این روح را دیده اند گفته اند که چشمان درشت سیاهی با پوست سبز رنگ دارد که بوی خاصی هم داشته است.

جنگل آکیوگاهارا (Aokigahara Forest)

همه ی مکان های تسخیر شده در جهان لزوما قدیمی نیستند یا اینکه قرن ها قدمت داشته باشند. بعضی از آن ها مثل جنگل آکیوگاهارا فقط مدت کمی است که به شهرت رسیده اند آن هم به واسطه ی ارواح افرادی است که درآن جا خودکشی کرده اند. فقط در همین چند دهه ی گذشته این جنگل به اندازه ای میزبان خودکشی افراد مختلف در ژاپن بوده است که اسم آن را جنگل خودکشی گذاشته اند. یکی از بدترین و ترسناک ترین موضوعاتی که در مورد این جنگل وجود دارد این است که هر روز یا هر چند روز یکبار بدن چند نفر در آن پیدا می شود به طوری که سالانه اجساد صدها نفر از آن برداشته می شود. چرا این همه آدم در آن جا دست به خودکشی می زنند؟ این مکان حالا به یک جای شوم تبدیل شده است که روح هزاران نفر در آن سرگردان است. شاید دوست داشته باشید تا در سفر به ژاپن از جنگل آکیوگاهارا دیدن کنید ولی پیشنهاد  می کنیم اگر خیلی اصرار دارید آن را ببینید، به هیچ وجه این کار را در شب انجام ندهید.

جنگل آکیوگاهارا

خانه ی مزرعه ای مونته کریستو (Monte Cristo Homestead)

خانه مزرعه ی مونته کریستو در سال ۱۸۸۵ توسط شخصی به نام کریستوفر ویلیام ساخته شد. این خانه ی مزرعه ای به عنوان تسخیر شده ترین مکان کشور استرالیا شناخته می شود و دلیل آن هم تراژدی های زیادی است که در آن اتفاق افتاده است. طبق آن چه که در باره ی این خانه مزرعه ای گفته شده است، پسر جوانی از پله های این خانه به پایین انداخته شده است. از طرف دیگر شخصی هم به نام جک سیمپسون هم در این خانه در سال ۱۹۶۱ به قتل رسیده است. از طرف دیگر، خانواده ی بعدی ای که وارد این خانه شده اند تا در آن اقامت کنند، هم فورا پسرشان را از دست دادند. ظاهرا پسر این خانواده سوزانده شده است و یا خودش را به آتش کشیده است (دقیقا مشخص نیست). همه ی این ها دلایلی شده است تا این خانه مزرعه به عنوان یکی از چندین مکان های تسخیر شده در جهان شناخته شود.

خانه ی مزرعه ای مونته کریستو

دخمه قبرهای پاریس (The Paris Catacombs)

شاید تا حالا درباره ی دخمه قبرهای پاریس شنیده باشید، دخمه قبرهایی که گفته می شود ۲۰۰ سال قدمت دارند و به صورت تونل هایی هستند. این تونل ها دارنده ی بقایای اجساد مردمی از ۶ میلیون سال پیش هستند و به صورت گاه پیچ در پیچ ساخته شده اند. بعضی از اتاق هایی که در این دهکده وجود دارد در بردارنده ی استخوان ها و جمجمه ی صدها نفر است و همه ی این ها دلایل خوبی برای تسخیر شده بودن این مکان هاست.

از بعضی از استخوان هایی که در این مکان وجود دارد به عنوان استخوان های تزیینی استفاده شده است به طوریکه مثلا می توان بعضی از آن ها را  در دکور لامپ ها دید.

گفته می شود که بعضی از استخوان هایی که در این مقبره وجود دارند از قبرستان های پاریس برداشته شده اند و به این جا آورده شده اند. این دخمه ها امروزه به جاذبه های گردشگری پاریس تبدیل شده اند.

دخمه قبرهای پاریس

بیمارستان ایالتی دانورس (Danvers State Hospital)

ممکن است اتفاقات بد و شوم تاریخی ای که در گذشته افتاده اند؛ تاثیر خود را در آینده نشان دهند بیمارستان دانورس در ماساچوست آمریکا هم یکی از آن هاست. این جا در واقع یک شهر کوچک با جمعیت ۲۵ هزار نفری است که این بیمارستان در آن قرار دارد و اگر چه در گذشته به اهداف پزشکی درمانی ساخته شده است تا این که بتواند جایی برای بستری شدن و مداوای بیمارهای روانی باشد، ولی کم کم به دلایلی کنترل اوضاع از دست خارج شد و مجبور شدند تا از درمان های وحشتناکی مثل درمان با داروهای قوی و شوک های شدید و… استفاده کنند.

بیمارستان ایالتی دانورس

بیمارها در این بیمارستان مریض و کثیف بودند و گاهی می مردند و جسدشان چندین روز بعد پیدا می شد. تا اینکه در سال ۱۹۲۲ این بیمارستان کاملا قدغن شد و در سال ۲۰۰۶، بیشتر ساختمان های آن تخریب و جای آن آپارتمان ساخته شد. امروزه افرادی که در این آپارتمان ها زندگی می کنند بارها و بارها گفته اند که درها خود به خود باز و بسته می  شوند، پنجره های بی هیچ دلیل شکسته می شوند و صدای پا و صداهای عجیب و غریب بسیار به گوش می رسد. بیمارستان ایالتی دانورس قطعا یکی از مکان های تسخیر شده در جهان است.

منبع: historicmysteries.com

واراناسی، رودخانه ی مقدس هند و ساکنانش
واراناسی، رودخانه ی مقدس هند و ساکنانش
۸مکان تفریحی معروف در کوش آداسی
۸مکان تفریحی معروف در کوش آداسی
ویوو سیتی بهترین مرکز خرید سنگاپور
ویوو سیتی بهترین مرکز خرید سنگاپور
دیدنی های بایرو آلتو، لیزبون پرتغال
دیدنی های بایرو آلتو، لیزبون پرتغال

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code