مکان های شگفت انگیز که فکر می کنید وجود ندارند | بخش اول

مکان های شگفت انگیز 

مکان های شگفت انگیز بسیاری در سراسر جهان وجود دارند. فقط از لیست میراث جهانی یونسکو می توانید بیشار ۹۸۰ مورد از این مکان های خارق العاده را بیابید. بیشتر این لیست ها شامل مکان های به خصوصی مانند استون هنج، ماچو پیکو و هرم جیزه می باشد. این مکان ها اغلب شناخته شده هستند و با جستجویی ساده در اینترنت می توانید عکس های بسیاری از آن ها و همچنین شرایط سفر به آن ها را پیدا کنید اما برخی مکان های غیر معمول، جادویی و یا خیره کننده ای نیز وجود دارند که شاید کمتر شناخته شده و یا اصلا ناشناخته باقی مانده اند که حتما می بایست در لیست خود جایی را به آن ها نیز اختصاص دهید. در این مطلب می خواهیم برخی از این مکان های شگفت انگیز که شما فکر نمی کنید وجود دارند را برایتان توضیح دهیم پس با الی گشت همراه باشید.

مکان های شگفت انگیز

جزیره عروسک ها | Isla de las Muñecas

مطالب مرتبط:
مکان شگفت انگیزی که نقطه اشتراک ۱۰ کشور است!
معرفی بهترین مکان های دیدن شفق قطبی در ایسلند
۱۰ مورد از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند!

درست در خارج از شهر مکزیکو جزیره ای شگفت انگیز به نام جزیره عروسک ها واقع شده است. درختان در این جزیره با عروسک ها، خاطرات لمس شده آن ها و در حال حاضر با یک تابلو کاملا برانگیخته از سرهای پلاستیکی بریده شده و اندام های آن ها می باشد. در افسانه ها گفته می شود که دون جولیان سنتانا باررا که به عنوان نگهبان این جزیره بوده است، نخستین عروسک را به خاطر یک دختر مجروحی که در حال غرق شدن بوده آویزان کرده است. ۵۰ سال و بسیاری از عروسک های دیگر را بعدها وقتی او مرده بود در همان محلی که آن دختر فوت کرده بوده غرق شده پیدا کرده اند. امروزه این مکان به عنوان محلی جذاب مورد توجه قرار گرفته و مردم بومی داستان هایی از عروسک ها را زمزمه می کنند. فقط در شب از این مکان های شگفت انگیز دیدن نکنید و تا هفته ها در مورد این عروسک های بی روح کابوس نداشته باشید.

جزیره عروسک ها

فادیوت | Fadiouth

هنگامی که در این منطقه قدم می گذارید شن و ماسه را در لای انگشتان خود احساس نمی کنید. به این دلیل است که این جزیره در سنگال که به جزیره شل معروف است کاملا از مولکول های پوسته صدف پوشیده شده است که در طول نسل های مختلف روی هم انباشته گردیده اند. اینجا پوسته صدف ها بخشی از زندگی است که در معماری این منطقه نیز بسیار جاسازی شده است. با وجود اینکه ۹۰ درصد از مردم سنگال مسلمان شده اند اما این جزیره به عنوان گورستانی برای مسیحیان به شمار می آید. این گورها در پوسته های رها شده روی زمین به خاک سپرده می شوند و در این گورستان عبارت زیبایی در مرگ معنای جدیدی دارد که باعث شده در لیست مکان های شگفت انگیز قرار گیرد.

جزیره فادیوث

ساحل مرجانی بزرگ | Big Major Cay

این جزیره غیر قابل سکونت در باهاما به عنوان جزیره خوک ها نیز شناخته می شود. نام آن را از ۲۰ و یا خوک های با شهامتی که اغلب در ساحل زیر نور آفتاب حرکت کرده و یا در دریا شنا می کنند گرفته اند. این جزیره توسط یک عکاس کشف شده و در حال حاضر از آن به عنوان یک مقصد توریستی در جهان استفاده می کنند و البته خوک ها نیز خود را با این شرایط سازگار کرده اند. هیچ کس نمی داند این خوک ها چطور به این جزیره آمده اند اما آن ها سال ها است که در آنجا زندگی کرده و تبدیل به خانه آن ها شده است. خوک ها همچنین قایق سواران را دوست داشته و برای گرفتن غذا از گردشگران تلاش می کنند و نوعی رابطه دوستانه برقرار کرده اند. اگر تمایل داشتید که با یکی از آن ها شنا کنید می توانید به داخل اب های شفاف پریده و همراه یکی از این خوک ها به سمت سواحل جزیره که جزء مکان های شگفت انگیز می باشد حرکت کنید.

ساحل مرجانی بزرگ

سرزمین دریایی | sealand

حکومت سیلند جزء ملل غیر رسمی می باشد که بر اساس بقایای HM Fort Roughs باقی مانده است جنگ جهانی دوم واقع در ساحل سوفولک می باشد. به سیلند هرچند شاید درست نباشد اما لقب کوچکترین جزیره جهان را می دهند. این مکان توسط آخرین شهردار Paddy Roy Bates پیدا شد و او در سال ۱۹۶۷ این تاسیسات را از سخنگوی رادیویی دزدان دریایی مصادره کرد. از آن زمان به بعد این مکان پول خود، ورزشکاران ملی در سطح بین المللی و همچنین سرود ملی را برای خود ایجاد کرده اند. این مکان برای جمعیتی دو رقمی خود که جزء مکان های شگفت انگیز است بد نمی باشد.

جزیره زیبا

جزیره سکوترا | Socotra Island

فقط در ساحل یمن می تواند یک قطعه کوچکی وجود داشته باشد که گویی دنیایی دیگر است. در جزیره سکوترا حدود ۸۰۰ گونه از جانوران و گیاهان خاص زندگی می کنند که تقریبا هیچ نمونه مشابهی در هیچ جای این سیاره ندارند. وقتی به جزیره نگاه می کنید تصاویر بی نظیری از یکسری مکان هی شگفت انگیز را مشاهده خواهید کرد. گیاهان ماقبل تاریخی در این مکان زندگی می کنند که عمر برخی از آن ها به ۲۰ میلیون سال می رسد. درختان خود اژدها که احتمالا به دلیل شیره قرمز رنگشان به این نام گذاشته شده اند یکی از متمایز ترین آن ها است که با برگ های چتری به هم چسبیده قرار گرفته اند.

اسکورتا

جزیره برادر شمالی | North Brother Island

این جزیره از سال ۱۹۶۰ بدون سکنه باقی مانده است. جزیره برادر شمالی به عنوان محلی برای بیماران ابله و همچنین سایر بیمارانی که می بایست قرنطینه شوند مورد استفاده قرار می گرفته است. این در حالی بود که Typhoid Mary نیز در انجا قرار داشت و اولین بیماری که مبتلا به تب تیفویید شد را در این محل قرنطینه کردند. بعدها از این مکان برای نگهداری سربازان پیر و همچنین معتادان استفاده می کرده اند. امروزه ساختمان های جزره برادران شمالی خالی از سکنه بوده و پناهگاهی برای پرندگان شده است. مقامات می خواهند این محل را به همین شکل حفظ کنند و محل آن را در رودخانه شرقی واقع در نزدیکی برونکس اعلام کرده اند که دسترسی به آن برای عموم مسدود بوده و یکی از مکان های شگفت انگیز می باشد.

جزیره برادران شمالی

جزیره اوکونوشیما | Okunoshima Island

این جزیره ژاپنی که به جزیره خرگوش نیز شناخته می شود نام خود را از نوعی خرگوش به نام بونیس وحشی گرفته که در آن زندگی می کند. اگرچه که خرگوش ها وحشی هستند اما از گردشگران بسیار استقبال کرده و غذاهایی که برایشان ریخته می شود را می خورند و با آن ها بازی می کنند. این جزیره آن طوری که به نظر می رسد مطلوم و بی گناه نبوده است. در گذشته یک کارخانه گاز سمی در این جزیره واقع شده بود که خرگوش ها را نیز مستعمره این مکان برای انجام تست گازهای سمی به این جزیره آورده است که موجب شده در لیست مکان های شگفت انگیز قرار بگیرد. البته این خرگوش ها آن نسلی نیستند که با گازهای سمی مورد آزمایش قرار گرفته اند. در صورتی که می خواهید در خصوص گذشته این جزیره بیشتر بدانید می توانید از یک موزه گازهای سمی که در این جزیره قرار دارد دیدن نمایید.

جزیره اوکونوشیا

جزایر شناور | Floating Islands

در وسط دریاچه تیتیکا یک زندگی از گذشته قرار دارد. مردم اورو که جزء بومیان پرو می باشند در طول قرن ها زندگی شناور خود را حفظ کرده اند. آن ها زندگی خود را بر روی قایق هایی ساخته اند که از نی های نزدیک توتورا تشکیل شده است. وقتی در این مکان قرم بگذارید متوجه خواهید شد که خانه ها، مزارع، مدارس و همه چیز در اینجا شناور بوده و یا در دریاچه قرار گرفته است. این یک تجربه منحصر به فرد به شمار می آید که با وجود لمس زندگی مدرن این مکان یک بنای تاریخی زنده به شمار می رود.

جزایر شناور

قلعه اسپیتبنک | Spitbank Fort,

این قلعه در اواخر قرن ۱۹ میلادی برای دفاع از جنوب انگلستان از تهاجم های دریایی ساخته شده است که در Solent شناور قرار گرفته است. با این حال پس از جنگ جهانی دوم این قلعه به عنوان الزامات مازاد شناخته شده و به افراد خصوصی فروخته شد. در حال حاضر این خانه به عنوان یک هتل لوکس بوده و اقامت و غذا را برای مشتریانی ارائه می کند که به دنبال چیزی منحصر به فرد تر از هتل های دیگر می باشند. این که ایا این یک جزیره به حساب می آید یا خیر جای بحث دارد اما زمانی که از دریچه آن به بیرون نگاه می کنید می توانید تفاوت و منحصر به فرد بودن را احساس کنید.

جزیره اسپیتبنک

عجیب ترین مکان ها در دنیا همیشه باعث ایجاد هیجان در بازدید از این نقاط می شود، حال تصور کنید که این ها مکان هایی کمتر شناخته شده باشند و در مورد آن ها مطالب زیادی را در اینترنت و یا از طریق دوستان خود نشنیده باشید. پیشنهاد می کنیم در بخش دوم این مطلب نیز با ما همراه شوید تا مکان های ناشناخته بیشتری را با یکدیگر بشناسیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code