شک نکنید که شما هیچ وقت از این حقایق اطلاع نداشته اید!

مکان های عجیب گردشگری

این را قبول داریم که در دنیا جاهای بسیار زیادی وجود دارد که بسیار جذاب و عجیب باشد ولی در عین حال ما حتی از وجود آنان اطلاعی نداریم و این زمانی فاجعه است که ما به عنوان یک گردشگر یا دوستدار گردشگری، از آن ها بی خبر و بی اطلاع باشیم! در دنیا چندین مکان وجود دارد که بسیاری از افراد نه تنها از وجود آن ها اطلاعی ندارند بلکه حتی تا به حال نه به دیدن آن ها رفته اند و نه حتی فکر رفتن به این مکان ها حتی به ذهنشان خطور نکرده است. ما امروز می خواهیم تا این مکان ها را به شما معرفی نماییم. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا مکان های عجیب گردشگری را مورد بررسی قرار دهیم.

شهر ستارگان در مسکو

شهر ستارگان در مسکو | City of stars in Moscow

اولین موردی که در معرفی مکان های عجیب گردشگری که شما هیچ گاه از آن خبر نداشته اید به شما معرفی نماییم، شهر ستارگان در پایتخت کشور روسیه، مسکو است. در زمان پیشرفت برنامه ی فضایی شوروی، تسهیلات مخفی برای نیروی هوایی در جنگل ‌های شمال شرقی مسکو وجود داشت که در نهایت به مکانی به شهر ستارگان منتقل شد.

دراین منطقه یک مرکز آموزش فضانوردی به نام گاگارین زده شد تا به کودکان و نوجوانان علاقه مند و مستعد، اصول فضانوردی را آموزش دهند و از نظر فیزیکی، فنی و روانی آماده بشوند. البته این مرکز کاملا مخفی بود و پس از فروپاشی شوروی این مرکز علنی شد و به همین خاطر به عموم مردم معرفی شد.

در طول بازدید از این مرکز، بازدیدکنندگان می ‌توانند لباس فضانوردان را بپوشند، از سانتریفیوژها بازدید داشته باشند و یا در فضاپیمایی که بی وزنی را شبیه سازی می‌ کند، سوار شوند. این مکان موزه ‌ای از سفرها و اکتشافات فضایی است از لباس‌های فضایی و کپسول‌هایی که با ورود دوباره به جو سوخته می‌شوند، تشکیل می شود.

مکان های عجیب گردشگری

دامانهور در تورین | Damanhour in tourin

شاید باورتان نشود اما در زیر کوه ‌های دامانهور و در اعماق زمین، کسانی هستند که به خاطر احترام بی حد و حصرشان به زمین، یک عبادتگاه ۵ طبقه ای زیرزمینی در سال ۱۹۷۰ ساخته اند و این تالار را به نشانه ای از هنر عصر جدید، شناسانده اند.

تالار دامانهور در ۳۰ مایلی تورن ایتالیا قرار گرفته است و مورد علاقه و رفت و آمد کسانی است که علاقه به زمین دارند و قصدشان مدیتیشن و آرامش است. سالن‌ ها و راهروهای این سازه با نقاشی‌، موزاییک و آیینه‌ تزئین شده اند.

صاعقه

کاتاتومبو در ونزوئلا | Catatumbo in Venezuela

در تقاطعی که که رودخانه ی کاتاتومبو به دریاچه ی ماراکابیو می ‌ریزد، رعد و برق های مهیب و عجیبی رخ می دهد. در ۲۶۰ شب از سال تا ۱۰ ساعت، آسمان در قسمت بالای رودخانه در حدود ۲۸۰ صاعقه در هر ساعت را به خود می ‌بیند.

این اتفاق که به آن رعد و برق های کاتاتومبو می گویند، از زمان های بسیار قدیم اتفاق می افتاده است.چون این صاعقه ها از ۲۵ مایلی قابل دیدن هستند، به عنوان مسیریاب برای کمک به کشتی‌ ها استفاده می شود و در میان ملوان‌ ها با عنوان فانوس ماراکایبو معروف شده است.

کارگاه نجاری کین کووی در آکرا

کارگاه نجاری کین کووی در آکرا | Kane Kavi Carpentry Workshop in Accra

این کارگاه نجاری که متعلق به دو دوست است، تابوت هایی بر اساس شخصیت مردگان تهیه می کنند. به طور مثال؛ معلمی غنایی در یک قلم خودکار دفن شد، یک خواننده‌ در یک میکروفون و یک کارگر در چکش خود دفن شد. این کارگاه در دهه ی ۱۹۵۰ توسط سث کین کووی در ساحل غنا ساخته شد.

آن ها معتقدند که زمانی که فردی می‌ میرد به زندگی دیگری منتقل می‌ شود و به تأثیرگذاری روی زندگی بازماندگان خود ادامه می ‌دهد برای همین هم آن ها را با یادی از چیزی که بوده اند دفن می کنند.

پارونلا پارک در کوئینزلند

پارونلا پارک در کوئینزلند | Parunella Park in Queensland

فردی به نام خوزه پارونلا (Jose Paranoella) از زمان کودکی، رؤیای ساخت کاخی به سبک موریش را در ذهن داشت و به همین خاطر روزی آن را به واقعیت تبدیل کرد. او از طریق کشت نیشکر به دست آورد و توانست رؤیای خود را دنبال نماید.

در سال ۱۹۲۹، پارنولا زمینی جنگلی در کوئینزلند را خرید و شروع به ساخت قلعه‌ ای با دستان خود در آن نمود و از شن، خاک رس، واگن‌های قدیمی قطار، سنگ ‌هایی از رودخانه ‌ای در همان نزدیکی و چوب ‌هایی که از خانه‌ های متروکه گرفته شده بود، استفاده کرد. تا سال ۱۹۳۵ این کاخ ساخته شد و پس از آن در آن بر روی عموم باز بود.

پل ریشه ‌ای چراپونجی در مگالایا

پل ریشه ‌ای چراپونجی در مگالایا | The Chapunji root bridge in Megalaya

برای عبور از رودخانه در مسیر جنگل چراپونجی در ایالت مگالایا در شمال شرقی هند، باید از روی ریشه های یک درخت عبور کنید.

مردم محلی رشد این ریشه‌ ها را با قرار دادن چوب بامبو در میان آب، کنترل و هدایت کرده و سپس منتظر می ‌مانند تا ریشه ی درختان کائوچو به مسیر دلخ واه آنان حرکت نماید.

زمانی که ریشه ‌ها در نهایت رشد کرد، نرده‌ هایی از درخت مو را به آن اضافه می‌ کنند و فاصله ی میان ریشه‌ها را نیز با گل و سنگ پر کرده و در نهایت گذرگاه محکمی می ‌سازند.

ماهی‌های مرکب شب تاب در خلیج تویاما

ماهی‌های مرکب شب تاب در خلیج تویاما | Flamingo Composites in Toyama Bay

ماهی مرکب شب تاب نوعی از موجودات سفالوپور هستند که به رنگ آبی الماس گونه ای می درخشند.

این نوع از ماهی‌ ها در مکان های مختلفی زندگی می کنند اما معمولاً نوعی که در عمق دریا در آب ‌های اطراف کشور ژاپن زندگی می ‌کند، از ماه مارس تا می هر سال در ساحل خلیج تویاما به صورت بسیار زیاد بالا می آیند و به شکل میلیونی در نهایت یک سطح آبی و درخشان را ایجاد می‌ نمایند.

این فصل از سال فصل ماهی گیری در ژاپن نیز هست. ساحل ‌ها نیز در این زمان توسط ماهی‌ های مرکب که تخم ریزی و پس از یک سال عمر آماده مرگ می‌شوند به رنگ آبی در می ‌آیند.

این ماهی‌ ها همچنین به علت آن که از نظر خوراکی نیز بسیار خوشمزه نیز می باشند، پس از جمع آوری از ساحل به رستوران‌ ها فرستاده می شود و در کنار غذاهای دریایی به صرف می رسد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد