بلیط هواپیما

در «میدان اسحاق مقدس» سنت پترزبورگ چه جاذبه‌هایی انتظارتان را می کشند؟

آشنایی با میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ | St. Isaac’s Square

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه است و در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است، همین خود دلیلی است که این شهر به نمادی برای مقاومت و سرسختی در میان مردم روسیه تبدیل شده است. بی شک سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است و در بین گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. در این شهر بزرگ یک میدان اصلی و بسیار محبوب به نام سنت ایزاک یا اسحاق مقدس وجود دارد که دور تا دور آن پر از جاذبه های دیدنی است. این میدان یکی از مسیرهای گردشگردی در تور روسیه الی گشت محسوب می شود و ما هم در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ و جاذبه هایی که در اطراف آن خواهید دید صحبت کنیم؛ با ما در ادامه همراه باشید.

میدان سنت ایزاک
مطالب مرتبط:
کلیسای کازان سنت پترزبورگ، بنایی شبیه میدان سنت پیتر واتیکان
کاخی ساخته شده از طلا به نام گرند پالاس روسیه!
موزه هرمیتاژ، بزرگ‌ترین موزه جهان در روسیه

میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ یکی از اصلی ترین میادین این شهر روسی است و از آن به عنوان جاییکه میزبان برترین و بهترین شاهکارهای معماری روسی در قرن های نوزدهم و بیستم همراه یاد می شود. بناهایی مشهور و جاودانه نظیر کاخ مارینیسکی، کلیسای سنت ایزاک، هتل استوریا و هتل انجلتور که هر کدام برای خود داستانی دارد. با توجه به اینکه داخل کاخ مارینیسکی یک مجلس قانون گذاری قرار گرفته حالتی غیر رسمی را به این منطقه کلیدی اداری سن پترزبورگ داده است.

قدمت این میدان قدیمی به سال های ۱۷۳۰ تا ۱۷۴۰ باز می گردد و جالب است بدانید که در ابتدا برای انجام فعالیتهای تجاری در نظر گرفته شده بود و شامل یک لنگرگاه مخصوص به منظور توقف قایق های تفریحی در رودخانه مویکا، انبارها و غرفه های فروش نمک بوده است.

تاریخ پیدایش اکثر بیشتر سازه ها و بناهای این منطقه به دهه ۱۷۶۰ باز می گردد، در قسمت جنوبی میدان در آن سمت رودخانه نوا، کاخ فیلد مارشا و در سمت شمالی میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ یک کلیسای دیگری به نام سنت ایزاک که شاهکاری شگرفت و بازسازی شده توسط آنتونیو رینالد است نیز به چشم می خورد.

میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ-برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ

تقریبا بیش از ۱۰۰ سال طول کشید تا ساخت و ساز و تکمیل میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ به پایان برسد، در سال ۱۹۷۶ پس از درگذشت کارترین دوم امپراتوط دستور انتقال تمام سنگ های مرمر را به کاخ میخالیوفسکی داد، در نتیجه ی این انتقالات ساخت کلیسای سنت ایزاک با آجرهایی از جنس گل رس نیز پایان رسید و این امر باعث ساختار بسیار ضعیف کلیسا شد. در اوایل اوت سال ۱۸۱۶ الکساندر دستور ساخت یک معبد جدید را در این میدان صادر کرد؛ معبدی که ساخت و ساز آن تقریبا بیش از ۴۰ سال طول کشید. جالب است بدانید که سرنوشت این معبد با افسانه ای کهن گره خورده است، افسانه ای که در آن مانفرد پیش بینی کرده بود، بعد از ساخت معبد خواهد مرد و دقیقا همین اتفاق برای وی افتاد. در ادامه ی مطلب میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ می خواهیم به جاذبه هایی که در این میدان خواهید دید اشاره کنیم.

میدان سنت ایزاک

جاذبه های میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ

کلیسای سنت ایزاک

در میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ یکی از مهمترین و بزرگترین کلیساهای این شهر به نام کلیسای سنت ایزاک قرار دارد، این کلیسا که سازه ای تاریخی و جذاب در طی سال های ۱۸۱۸ تا ۱۸۵۸ محسوب می شود و توسط یک معمار فرانسوی به نام آگوست دو مانفرد طراحی شده است.

در حال حاضر نام این کلیسا در کنار جاذبه های نمادین و تاریخی شهر سنت پترزبورگ قرار دارد و از آن به عنوان یک سرمایه و سمبل اپراطوری کشور روسیه یاد می شود. بنای این کلیسا به اندازه با عظمت و شگفت انگیز ساخته شده که هر بیننده ای را به سمت خود جذب می کند. در فضای داخلی کلیسای سنت ایزاک شما می توانید شاهد نقاشی ها و موزائیک و ستون های جادویی باشید که از سنگ لاجوردی و مرمر سبز ساخته شده و از دیگر مشخصه های منحصر به فردی که در کلیسای با عظمت ایزاک قرار به شیشه های رنگی رنگی در محراب اصلی نیز اشاره کرد. این کلیسا ظرفیت پذیرش ۱۴۰۰ نفر را دارد.

جالب است بدانید که این کلیسا در اوایل دهه ۱۹۳۰ بسته شد و بعد از آن به عنوان یک موزه درب هایش به سمت بازدیدکنندگان باز شد.

کلیسای سنت ایزاک

ساعت بازدید از کلیسای ایزاک:

به منظور بازدید از کلیسای سنت ایزاک می توانید روزانه از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۸ به این مکان تاریخی بروید.

در طی فصل تابستان یعنی از ۱ می تا ۳۰ سپتامبر این موزه از ساعت ۱۸ تا ۲۲:۳۰ باز است.

در طی شب های سفید سنت پترزبورگ از ۱ ژوئن تا ۲۰ اوت از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۴:۳۰ باز می باشد.

توجه داشته باشید این کلیسا در روزهای چهارشنبه تعطیل است.

هزینه بازدید از کلیسای ایزاک:

برای بزرگسالان ۲۵۰ روبل و برای کودکان ۵۰ روبل

در صورتی از راهنمای صوتی در زبان های روسی، انگلیسی، آلمانی، فرنسوری و ایتالیایی خواستید استفاده کنید هزینه ای برابر با ۱۰۰ روبل را پرداخت کنید.

دسترسی: به منظور دسترسی به این کلیسای نزدیک ترین ایستگاه مترو، ادمیرالتیسکایا  (Admiralteyskaya)است.

میدان سنت ایزاک

کاخ مارینسکی

در قسمت دیگری از میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ، کاخی به نام مارینسکی قرار دارد. این کاخ در مکانی بسیار مهم در مرکز تاریخی شهر سنت پترزبورگ درست در نزدیکی جاذبه های کلیدی این شهر قرار گرفته است، کاخی که در سال ۱۸۳۹ به دستور نیکولای یکم برای دخترش به نام ماریا به عنوان هدیه ازدواج با دوک آلمانی که نوه ناپلئون بناپارت بود نیز داده شده بود. این کاخ توسط معمار به نام اندرو اشتاکن اشنیدر با دکوراسیونی پیچیده و متاثر از سبک معماری نئوکلاسیک طراحی شده است.

میتوان از این کاخ به عنوان یکی از برترین و شگفت انگیزترین بناهای معماری سنت پترزبورگ که در ضلع جنوبی میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ قرار گرفته نیز نام برد.

آدرس: No 6, Isaskievskaya Ploshchad

کاخ مارینسکی

تندیس نیکولای اول (مجسمه اسب سوار)

در میدان معروف اسحاق مقدس سنت پترزبورگ، مجسمه ای برنزی از نیکلای اول که حاکمی درست کار و از جمله متفکران کشور روسیه بود نیز به چشم می خورد. این تندیس برنزی سوار بر اسب به تصویر می کشید و در طی سال های ۱۸۵۶ تا ۱۸۵۹ معماری به نام آگوست دو مونفران ساخته شد. در زیر تندیس نیکولای اول پیکره هایی وجود دارد که این پیکره های نمادی از ایمان، خرد، عدالت و قدرت را نیز نشان می دهند. در طراحی و خلق این چهره ها از صورت همسر و دختران نیکولای اول الهام گرفته شده است.این بنای یادبود از سال ۱۸۵۹ به عنوان بنایی یادبود نیز رونمایی شد، این مجسمه طولی برابر با ۶ متر دارد که در زمان خود به عنوان یکی از بلندترین مجسمه های جهان یاد می شد.

به منظور حفاظت از این تندیس راهکارهای متنوعی در نظر گرفته شده که یکی از آن ها در سال ۱۸۶۰ بود که با کشیدن یک حصار برنزی دور باغ از این مجسمه حفاظت کردند اما در سال ۱۹۴۰ آن برداشتند. در طول مدت زمانی که جنگ جهانی دوم آغاز شد از آن با تخته و کیسه های شن محافظت می کردند و خوشبختانه از رسیدن آسیب به آن جلوگیری کردند. در سال ۱۹۸۷ یک پروژه کامل مرمت و نوسازی با حمایت موزه دولتی مجسمه های شهری نیز بر روی این بنا صورت گرفت.

آدرس: St Isaac’s Square, 11, Sankt-Peterburg, Rusland, 190000

تندیس نیکولای اول

هتل آستوریا

دیگر جاذبه ای که در میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ خواهید دید، هتل آستوریا است که در بین سال های ۱۹۱۱ تا ۱۹۲ توسط یکی از معروف ترین معمارهای این شهر به نام فیودر لیدوال نیز طراحی و احداث گردید. از این هتل برجسته و کلیدی می توان به عنوان یکی از جاذبه های زیبای شهر سنت پترزبورگ نام برد، هتلی که در طول مدت زمانی که ساخته شده افتخار میزبانی از مهمانان برجسته ای را داشته است. این هتل زیبا و جذاب در امتداد کلیسای جامع سنت ایزاک قرار گرفته و از بهترین امکانات رفاهی را در اختیار مهمانانش قرار می دهد.

ایتالیایی ها از تخت جمشید حمایت می کنند
ایتالیایی ها از تخت جمشید حمایت می کنند
این مرده های اسرار آمیز از کوه آویزان شده اند!
این مرده های اسرار آمیز از کوه آویزان شده اند!
خرید و هیجان در شهربازی و پارک گنتینگ هایلند مالزی
خرید و هیجان در شهربازی و پارک گنتینگ هایلند مالزی
معرفی جاده آپیان در رم، تنها جاده زنده جهان!
معرفی جاده آپیان در رم، تنها جاده زنده جهان!