زوکالو، مهمترین میدان مکزیکو سیتی

میدان زوکالو در مکزیکو سیتی

در کشور مکزیک به مرکز تاریخی شهر مکزیکو سیتی که بروید همه جا بوی فرهنگ و تاریخ می دهد، با هر قدمی که بر می دارید موزه ها، میدان های معروف، بناهای باستانی و دیگر جاذبه های گردشگری در جلوی چشمانتان سبز می شوند! اگر هدفتان از به مکزیکو سیتی آمدن لمس هنر، موسیقی، تاریخ و غذاست بهترین کاری که می توانید بکنید این است که گشت و گذار در شهر را از همین مرکز تاریخی شروع کنید. مهمترین جاذبه ی اینجا میدان زوکالو (Zocalo) ست میدانی که وقتی آن را می بینید تحت تاثیر بزرگی غیر عادی اش قرار می گیرید، اینجا اهمیت تاریخی زیادی دارد و با مراسم شاد زیادی در آن برگزار می شود یکی از مهمترین جاذبه های شهر مکزیکو سیتی است. اگر می خواهید میدان زوکالو را بیشتر بشناسید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

میدان زوکالو در مکزیکو سیتی
مطالب مرتبط:
سواحلی در مکزیک که همه را مبهوت خود می کند
چیچن ایتزا در مکزیک

زوکالو و نواحی اطرافش جایی است که شهر مکزیکوسیتی از آنجاشکل شکل گرفت. اگر به قسمت جنوبی این میدان بروید مجسمه ای از یک عقاب و مار می بینید که می گویند شهر دقیقا در همین نقطه تاسیس شده است همانطور که شهر بزرگ و بزرگ تر می شد این نقطه مرکز شهر باقی ماند و قصرها و مکان های مقدس در اطرافش ساخته شدند. اسپانیایی ها در سال ۱۵۲۱ شهر را فتح کردند و این میدان را به سبک و شیوه ی اسپانیایی ها ساختند. جالبه که در همه دوره های تاریخی و با تغییر هر دولت و رژیمی این میدان همچنان به مدت ۷۰۰ سال مرکز حکومت باقی مانده است. از نظر معماری شبیه میدان هایی است که در اسپانیا و آمریکای لاتین وجود دارد، یک میدان مستطیلی شکل که در مرکز شهر قرار دارد و در آن مرکز حکومت و کلیسا ساخته شده است.

میدان معروف زوکالو

تاریخ این میدان به زمان آزتک ها برمی گردد و مطمئنا جذاب ترین مرکز فرهنگی و تاریخی شهر است. میدان ۴ جهت اصلی دارد: کلیسای جامع در سمت شمال، کاخ ملی در سمت شرق، ساختمان های منطقه ی فدرال در سمت جنوب و ساختمان هایی هم در سمت غرب. بناهای باشکوهی که در اطراف میدان قرا دارد یکی از انگیزه های آمدن به اینجاست، کلیسای جامع متروپولیتان ( Metropolitan)  از پربازدید ترین جاذبه های میدان است، کلیسایی که بزرگ ترین کلیسای جامع کل قاره آمریکا ست و ساختش در سال ۱۵۷۳ شروع و سال ها بعد در ۱۸۱۳ به پایان رسید. نمای جذاب، ۱۶ کلیسای کوچک، دو برج ناقوس و نمای داخلی خیره کننده چیزهایی هستند که در بازدید از این کلیسا نظرتان را جلب می کنند.

مهمترین میدان مکزیکو سیتی

در زمان آزتک ها اینجا محل اجتماع و برگزاری مراسم و رژه های مختلف بود البته این میراث تا به امروز هم حفظ شده چون در روزهای مشخصی از سال در اینجا مراسم ملی، فستیوال ها و کنسرت هایی برگزار می شود و بعضی از کنسرت ها حتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر تماشاگر دارند!

بناهای میدان اصلی مکزیکو سیتی

با رفتن به این میدان شاید مثل میدان های معروف دیگر به دنبال مجسمه یا بنای یادبود زیبایی بگردید تا آن را از نزدیک تماشا کنید اما بهتر است میدان به این بزرگی را به دنبال آن ها نباشید! چون خبری از مجسمه و بنای یادبود در آن نیست! و در عوض در وسط میدان یک پرچم خیلی بزرگ از مکزیک گذاشته شده است. در گوشه ای از میدان ایستگاه مترو هست و بخشی از شبکه حمل و نقل شهر در این میدان شکل گرفته است.

منبع: mexconnect.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code