میدان نیمه دایره ای عجیب در سویل، شاهکار گردشگری

پلازا د اسپانا (PLAZA DE ESPAÑA)

سویل شهری قدیمی و بی نهایت زیبا در بخش خودمختار کشور اسپانیا است که علیرغم وسعت کمش، ۳ مورد از بهترین اثرهای میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است. این شهر شاهکارهای دیدنی بسیار دارد. به عنوان نمونه می توان به بزرگترین کلیسای گوتیک جهان، کلیسای سانتا ماریا اشاره کرد که در این شهر قرار گرفته است. الی گشت از این کلیسا مطلب مفصلی تهیه کرده است که می توانید آن را در لینک روبرو بخوانید: (بزرگ ترین کلیسای گوتیک جهان در سویل، سانتا ماریا). حالا می خواهیم در مورد پلازا د اسپانا صحبت کنیم، ساختمان عظیمی که شاید بتوان آن را تحسین برانگیزترین بنای این شهر بعد از کلیسای جامع سویل دانست. با هم به سویل سفر می کنیم و با این بنا از نزدیک آشنا می شویم.

پلازا د اسپانا

درباره پلازا د اسپانا در سویل

مطالب مرتبط:
تاریخ آلکازار سویل اسپانیا فقط در ۱ دقیقه
سویل، شهری تاریخی در اسپانیا

پلازا د اسپانا (PLAZA DE ESPAÑA) قطعا تحسین برانگیزترین بنای شهر سویل در کشور اسپانیا بعد از کلیسای جامع این شهر است و دلیل آن هم مقیاس بزرگ و افراط گونه و عظمت و زیبایی ای است که در این سازه به چشم می خورد. چه در همین عکس عاشقش شوید و چه از آن بدتان بیاید، چه به نظرتان دیدنی باشد و چه معمولی، حتما پیشنهاد می کنیم در سفر به سویل از این سازه دیدن کنید.

پلازا د اسپانا کجاست؟

پلازا د اسپانا دقیقا یک ساختمان آجری نیمه دوار و ساختمانی با استایل معماری نئو- موریش است که در انتهای هر دو طرفش، برج بلندی قرار دارد ( این برج به اندازه ای بلند هست که بتوان از بالای آن همه ی شهر را دید) و جاذبه های اصلی بنا هستند که در ۲ سوی شمالی و جنوبی آن قرار گرفته اند. در جلوی این ساختمان، اگر انحنای نما را دنبال کنید، به کانالی ۵۰۰ متری می رسید که از ۴ پل عبور می کند و درست در وسط این منطقه، خود پلازا قرار گرفته است.

پلازا د اسپانا در سویل

برای گشت و گذار در این کانال ها می توانید قایق های کوچکی اجاره کنید و همه جای آن را خوب بگردید چون این منطقه به «ونیز سویل» است و یکی از بهترین جاذبه های توریستی سویل محسوب می شود.

ونیز سویل

پلازا در وسط پارک ماریا لوییزا و در کنار یکی از خیابان های آن به نام ایزابلا لا کاتولیکا قرار گرفته است، خیابانی که کاملا مخصوص عابران پیاده است و سرتاسر آن پر است از بستنی فروشانی که بستنی های خوشمزه شان را کاملا دست ساز درست می کنند. همچنین اگر دوست داشته باشید دوچرخه کرایه کنید، هیچ جایی در سویل را بهتر از اینجا پیدا نمی کنید. در واقع بهترین راه برای رسیدن به پارک هم اجاره ی یکی از همین دوچرخه هاست اما می توانید با اتوبوس و تراموا هم به آن برسید.

پلازا د اسپانا در شهر سویل

چرا این بنا ساخته شده است؟

پلازا د اسپانا در واقع برای بیست و نهمین نمایشگاه مرکزی ساخته شد. طراحی این ساختمان را شخصی به نام Anibal Gonzalez بر عهده داشته است. اوتصمیم گرفت چنین بنای با عظمتی را بسازد تا هم بر بناهای نمایشگاهی دیگر برتری داشته باشد و هم تحسین همگان را برانگیزد و بتواند افراد زیادی را برای دیدن آن به سویل بکشاند.

سرگرمی های عجیب و غیر معمول شهر والنسیا در اسپانیا
چطور از فرودگاه پالما دو مایورکا اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
چه جاذبه هایی در اسپانیا را نباید از دست داد؟
برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
    • تیم خبری الی گشت
      تیم خبری الی گشت

      دوست عزیز شما می توانید با جستجو کردن کلمه سویل در قسمت راهنمای سفر مجله؛ مطلبی با عنوان راهنمای سفر به سویل پیدا کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code