میراث با ارزش لئو تولستوی در مسکو را ببینید!

لئو تولستوی

لئو تولستوی، نویسنده ی سرشناس روسی است که بسیاری از سال های عمر خود را در مسکو گذرانده است. در این شهر، مکان های زیادی وجود دارد که یاد آور لئو تولستوی هستند و بعضی از آنها، از اهمیت بالاتری برخوردارند. در شهر مسکو، ۳ موزه از لئو تولستوی وجود دارد که اگر شما هم از عاشقان نوشته های او هستید، باید حداقل از یکی از آنها دیدن کنید. همراه الی گشت باشید:

خانه ی موزه لئو تولستوی (Tolstoy House Museum)

در این موزه شما می توانید مطالعات او را ببینید و از پلکان چوبی ای بالا بروید که او صد سال پیش بالا رفته است. موقع رفت و آمد در پله ها، به شما کاوری داده می شود تا روی کفشتان بپوشید، این کار از پله ها که حالا دیگر رمق گذشته را ندارند، محافظت می کند… لئو تولستوی و خانواده اش، ۲۰ زمستان خود را تا سال ۱۹۰۱، در این خانه گذرانده اند و تابستان ها به Yasnaya Polyana می رفتند. همه چیز این خانه، او را به یاد شما می آورد.

خانه ی موزه لئو تولستوی

موزه ی ادبی تولستوی (Tolstoy Literary Museum )

مطالب مرتبط:
در مسکو از کجا سوغاتی بخریم؟
رمانتیک ترین مکان های مسکو را دیده اید؟+ تصویر

تقریبا با ۲۵ دقیقه پیاده روی از خانه ی موزه تولستوی، می توانید به موزه ی ادبی تولستوی برسید. این موزه، عمارت بسیار زیبایی دارد و دیدن آن، شما را به شکوه ۲۰۰ سال پیش می برد. موزه ی ادبی تولستوی، در سال ۱۹۲۰ و به دستور لنین برای عموم بازگشایی شد.

قطعا بهترین مکان برای لمس میراث با ارزش لئو تولستوی، همین موزه است  چرا که سعی شده تا کتاب ها، دست نوشته ها و همه ی وسایل شخصی او، به دقت نگهداری شوند. در این موزه همچنین می توانید گردآوری ای از کتاب ها و عکس های یادگاری تولستوی، خانواده و دوستان او را ببینید.

موزه ی ادبی تولستوی
داخل موزه ی ادبی تولستوی

مرکز تولستوی در  Pyatnitskaya-12 (Tolstoy Center at Pyatnitskaya-12)

وسایلی که این نویسنده ی شهیر به طور موقت به میراث فرهنگی اهدا کرده است، در مکانی به نام مرکز تولستوی در ulitsa Pyatnitskaya, 12، نگهداری می شود و مثل دو موزه ی قبلی، این مکان هم جادو و تاریخ پر ارزش خود را دارد.

این مرکز در سال ۱۹۸۵، درهای خود را به روی مردم باز کرد و از آن زمان، تعدادی از وسایل با ارزش تولستوی در آن نگهداری و به نمایش گذاشته شده است.

مرکز تولستوی در Pyatnitskaya-12
مرکز تولستوی

موزه های تولستوی در خارج ازمسکو کدام ها هستند؟

در خارج از شهر مسکو هم، دو موزه ی دیگر از این رمان نویس بزرگ وجود دارد:

  • موزه ی یادواره ی لئو تولستوی در Astapovo  که آخرین لحظه های عمرش را در آن گذرانده است.
  • موزه ی تولستوی در Yasnaya Polyana که مکان مورد علاقه ی تولستوی بوده است و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب مسکو قرار دارد.

پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به مسکو، حتما از این موزه های دیدنی که یادگاری یکی از بزرگترین و با ارزش ترین نویسنده های جهان در تمام تاریخ است، دیدن کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code