نافرجامی های اچ‌تی‌سی در سالی که گذشت

۲۰۱۶؛ سالی نافرجام برای اچ تی سی

شرکت تایوانی اچ تی سی که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد،  در ابتدا به ساخت لپ تاپ روی آورد. این کمپانی یک سال بعد از فعالیت وارد بازار تلفن های هوشمند شد و به ساخت و توزیع انواع و اقسام گوسی به ویژه از نوع لمسی روی آورد.

به دنبال همین موضوع، اچ ‌تی ‌سی ۱۰ را می‌توان بهترین گوشی هوشمندی دانست که کمپانی تایوانی موفق به ساخت آن شده است. با این وجود به نظر می‌رسد سال ۲۰۱۶ برای کمپانی اچ ‌تی ‌سی آن‌چنان جالب طی نشد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
با گوشی های پرفروش ۲۰۱۶ آشنا شوید
مشکل سامسونگ تمام شدنی نیست!
HTC phones

با وجود مشکلاتی که برای گلکسی نوت ۷ پیش آمد، انتظار می‌رفت فروش محصولاتی مانند اچ‌ تی ‌سی ۱۰ بیشتر شود؛ اما به نظر می‌رسد کمپانی اچ ‌تی ‌سی فروش کمتری در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ داشته است. همچنین فروش اچ ‌تی ‌سی ۱۰ نسبت به آنچه کمپانی تایوانی در نظر داشت، کمتر بوده است.

کمپانی اچ‌ تی‌ سی در سال ۲۰۱۵ توانسته بود ۱۸ میلیون گوشی به فروش برساند؛ اما با افت فروش محصولات اچ‌ تی ‌سی در بازار ایالات ‌متحده آمریکا، چین و اروپا، انتظار می‌رود این کمپانی در سال ۲۰۱۶ به مجموع فروش ۱۰ الی ۱۲ میلیون تلفن هوشمند برسد.

با مشاهده این ارقام می ‌توان این ادعا را مطرح کرد که اچ ‌تی ‌سی در سال ۲۰۱۶ با افت فروش ۳۳ الی ۴۴ درصدی مواجه شد. یکی از علت‌ های این اتفاق را می ‌توان عملکرد ضعیف اچ‌ تی ‌سی در ایالات ‌متحده آمریکا دانست. کمپانی تایوانی از نظر استراتژ ی‌های بازاریابی با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

علاوه بر آن ظاهرا کمپانی در حال کار روی واقعیت مجازی و هدست اچ ‌ت ی‌سی وایو است که توانسته سود خوبی برای کمپانی به همراه بیاورد. زمانی که پیش‌ خرید این محصول در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ شروع شد، اچ ‌تی ‌سی توانست تنها در ۱۵ دقیقه آغازین این پیش‌خرید به فروش ۱۲ میلیون دلاری برسد.

این در حالی است که هدست واقعیت مجازی اچ ‌تی ‌سی وایو نیز یک محصول بالارده و گران ‌قیمت به حساب می آید که دارای برچسب قیمت ۷۹۹٫۹۹ دلاری است؛ بنابراین تمرکز بر هدست واقعیت مجازی و تولید محتوای مخصوص آن برای کمپانی تایوانی سودآورتر از تجارت تلفن ‌های هوشمند به نظر می ‌رسد.

انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ نیز به دلیل کاهش بیشتر فروش محصولات اچ ‌تی ‌سی در چین، شاهد افت فروش تلفن ‌های هوشمند این کمپانی نسبت به سال قبل باشیم. البته این شرایط تنها در حالی تغییر می کند که کمپانی بتواند محصولات قابل توجهی معرفی کرده و همچنین در سیاست‌های بازاریابی خود تحولاتی به وجود آورد.

اچ ‌تی‌ سی قصد دارد ۲۳ دی کنفرانس خبری برگزار و از محصولات جدید خود رونمایی کند. البته این زمان برای رونمایی از اچ ‌تی ‌سی ۱۱ کمی زود به نظر می ‌رسد و همچنین احتمال اینکه تنها شاهد رونمایی از تلفن هوشمند میان ‌رده اچ ‌تی‌ سی ایکس ۱۰ باشیم نیز بسیار کم است.

در هر صورت باید صبر کرد و دید که آیا کمپانی تایوانی می‌تواند روند افت فروش محصولاتش را متوقف سازد  یا نه؟!

۵ تکنولوژی که سفر را مثل آب خوردن راحت می کنند
زیر بار پرداخت باج های اینترنتی نروید
وبسایت Trip Advisor محبوب ترین وبسایت گردشگری دنیا
اپلیکیشنی کاربردی برای جستجو و ذخیره عکس ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code