بلیط هواپیما

نامیبیا، سرزمینی با حیات وحش بینظیر

حیات وحش بی نظیر نامیبیا

نامیبیا در جنوب قاره آفریقا یکی از خیره کننده ترین و نفس گیرترین چشم اندازهای جهان را دارد. نامیبیا قدیمی ترین بیابان دنیا، سواحلی طولانی و بکر و پارک های ملی ای را در دل خود جای داده که تا چشم کار می کند می توان در آن ها حیات وحشی متنوع و زیبا دید. جهانگردی ماجراجو بعد از اینکه به مدت ۱۰ روز جای جای این سرزمین زیبا را گشت عکس های زیادی از طبیعت بی انتهای آن به ثبت رساند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سرزمین نامبیا
مطالب مرتبط:
نامیبیا، سرزمینی با حیات وحش بینظیر
۵ تا از بهترین صحراهای جهان

دیدن نامیبیا از دریچه لنز دوربین لذتی وصف نشدنی را برایتان می سازد اما عکس انداختن از مناظر و چشم اندازهای جایی به این زیبایی کمی سخت است نه به این دلیل که در اینجا چیزی برای عکس انداختن پیدا نمی شود بلکه برای اینکه آنقدر مناظری حیرت آور و بینظیر را پیش رو دارید که اگر به سراغ دوربینتان بروید ممکن است تماشای آن ها را از دست بدهید و به جای اینکه لحظه لحظه را با عمق جان غرق تماشای اطراف باشید در تنظیم دوربینتان بگذرانید.

بیابن بی انتها در نامبیا

دیدن فوک های دریایی کیپ کراس یکی از دلفریب ترین مناظر تماشایی این سرزمین است. وقتی به کنار این فوک ها می روید در لحظات اول شاید بوی این تعداد فوک که در کنار هم به آرامی زندگی می کنند کمی آزاردهنده باشد اما آن هنگام که با نگاه به دوردست ها صدها فوک بامزه را در حال تکان دادن سرهایشان می بینید آن وقت است که این منظره برایتان به یکی از به یادماندنی ترین چشم اندازهای این سرزمین تبدیل می شود.

فوک های نامبیا

وقت رفتن به بیابان بی انتهای نامیبیاست بیابانی که به داشتن یکی از سخت ترین و خشک ترین محیط های دنیا زبانزد است و آب و هوای ویژه و خاصش در کمتر جایی از جهان پیدا می شود. در این بیابان، بیابان گری را به تمام معنا حس می کنید و در گوشه گوشه آن اقیانوسی از تپه های شنی قرمز و نارنجی در نظرتان خودنمایی می کند، تپه هایی که آنقدر بلند هستند که دیدنشان کمی سخت است و بیابان ظاهر پرابهتش را مدیون آن هاست. در کنار تپه ها، پوشش شن های نرم بیابان راه رفتن در آن را لذت بخش تر از هر جای دیگر می کند.

بیابان نامبیا

مدت ۱۰ روز را در این سرزمین خارق العاده گذراندن، گوشه های مختلفی از این کشور را پیش رویم ظاهر کرد. من از این فرصت طلایی استفاده کردم و تا می توانستم در ۱۰۰۰ عکس لحظات رویایی این کشور شگفت انگیز را به ثبت رساندم. در این پست فقط تماشای تعدادی از این مجموعه عکس های گرانبها را با شما تقسیم می کنم شک ندارم که یکبار دیدن این عکس ها شما را عاشق حیات وحش و طبیعت بی کران نامیبیا می کند.

حیات وحش نامبیا
گورخری زیب در نامبیا

منبع: roughguides.com

نکات سفر به کنیا، آفریقای کلاسیک!
نکات سفر به کنیا، آفریقای کلاسیک!
۷ تصور اشتباه درباره سفر به آفریقا!
۷ تصور اشتباه درباره سفر به آفریقا!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
برترین جاذبه های گردشگری شهر قیروان در تونس
برترین جاذبه های گردشگری شهر قیروان در تونس