بلیط هواپیما

نامیبیا، سرزمین پیوند بیابان و اقیانوس

چرا باید از نامیبیا دیدن کنیم؟

به جرات می توان گفت نامیبیا منحصر به فردترین کشور در جنوب غربی قاره آفریقا است که با موقعیت فوق العاده ویژه ای که در کنار اقیانوس اطلس دارد، یک مقصد رویایی برای لذت بردن از زیبایی های این قاره است. با الی گشت همراه باشید و از این کشور اعجاب انگیز بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
چشم اندازهایی دلفریب که در قالب تصویر نمی گنجند!
معروفترین بیابان ها و صحراهای جهان از جهات گوناگون

بیابان نامبیا

 

۱- بیابان نامیبیا، قدیمی ترین بیابان دنیا

به سرزمین قدیمی ترین صحرای دنیا خوش آمدید، محیط زیستی به شدت منحصر بفرد که از آفریقای جنوبی تا ساحل نامیبیا و داخل آنگولا تا شمال آن کشیده شده است. جدای از این ها، یکی از بلندترین تپه های شنی جهان هم در این کشور قرار دارد. یکی دیگر از مناظر بسیار دیدنی ای که در آن به چشم می خورد، جایی است که بیابان و اقیانوس آتلانتیک به هم می رسند. تپه های شنی ای هم که در بالا به آنها اشاره شد تا خود آب کشیده شده اند و منظره ی به شدت زیبایی را بوجود آورده است که امکان ندارد در هیچ کجای دیگر دنیا بتوان نظیر آن را دید.

۲- بیشترین تپه ی شنی عکس گرفته شده در دنیا

آیا تا به حال دریاره تپه شنی ۴۵ شنیده اید؟ احتمالا نه، اما بد نیست بدانید که این تپه، رکورد گرفتن بیشترین تعداد عکس را در بین تمام تپه های شنی دنیا دارد و در قسمت Sossusvlei بیابان نامیبیا قرا گرفته است.

۳- صحرای کالاهاری

یکی از جذابترین مکان هایی که در سفر به نامیبیا می توان دید، کالاهاری نام دارد که محبوبیتش را مدیون حیات وحش استثنایی ای است که دارد. در این بیابان برهوت؛ چیتا، گورخر، غزال آفریقایی، شترمرغ، زرافه، فیل، نوعی سگ وحشی که در خطر انقراض قرار دارد و بسیاری گونه های نادر و کمیاب جانوری دیگرزندگی می کنند. همیین که پایتان را داخل این صحرا بگذارید، متوجه تعداد زیاد لانه های پرنده هایی که لابلای شاخ و برگ درختان خانه درست کرده اند می شوید. با توجه به طبیعت زیبا وحشی ای که در این صحرا وجود دارد، مردم محلی، کلبه هایی را در این بیابان ساخته اند تا تورهای گردشگری ای که از این صحرا دیدن می کنند، بتوانند غروب تماشایی خورشید را شاهد باشند.

صحرای کالاهاری

 

۴- سرزمین طلوع خورشید

اگر کسی از من بپرسد که طلوع خورشید را بیشتر ترجیح می دهم یا غروب آن را، همیشه جواب من به یک دلیل خوب غروب است، به این دلیل که ۹۸ درصد مواقع طلوع خورشید، خواب هستم! اما اگر یکبار به نامیبیا سفر کنید، این موضوع برای همیشه تغییر می کند. طلوع خورشید در این کشور به اندازه ای زیباست که در وصف نمی گنجد… تماشای خورشید وقتی آرام آرام از پشت صحرای نامیبیا بالا می آید شما را به دنیای دیگری می برد.

۵- سرزمین غروب خورشید

پایان یک طلوع حیرت آور چه چیزی است؟ بله یک غروب زیباتر! مطمئن باشید که دیدن غروب خورشید در این صحرا یکی از رمانتیک ترین و خاص ترین لحظه ی زندگی تان تا ابد خواهد بود.

غروب خورشید در نامبیا

 

۶- مردم هیمبا

مرزدم هیمبا بییشتر به خاطر موهای بافته شده شان که در وسیله ای به نام Otjize آن را قرار می دهند، معروف هستند. هیمبایی ها، قبایلی چادر نشین هستند که در قسمت Kunene این کشور زندگی می کنند. آنها در بین موهای خود از خاک رس استفاده می کنند تا تاثیر اشعه های بد خورشید را کمتر کنند . افراد این قبیله برای اینکه حشرات مزاحم را از خودشان دور کنند، روی پوستشان، ترکیبی از روغن شیر با خاک سرخ می مالند که این ماده باعث حفظ پوست از گرمای صحرا هم می شود.

زنی از قبیله هیمبا

 

۷- حیات وحش نامیبیا

می دانستید که نامیبیا مستعمره ی قبلی کشور آلمان بوده است؟ از این موضوع که بگذریم، نامیبیا به دلیل حیات وحشی که دارد خیلی معروف است! اگر چه اکثر جانواران را در هر کجای کشور که باشید می توانید ببینید، اما برای دیدن بعضی از گونه های کمیاب باید از پارک ملی Etosha دیدن کنید. بلندترین فیل آفریقا به همراه کرگدن سیاه در این پارک ملی نگهداری می شوند که هر دوی آنها هم در خطر انقرلض قرار دارند.

منبع: gotravelyourway.com

گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
مهاجرت نخستین انسان ها از آفریقا به استرالیا در ۵۰۰۰۰ سال پیش!
مهاجرت نخستین انسان ها از آفریقا به استرالیا در ۵۰۰۰۰ سال پیش!
۸ مورد از جاذبه های دیدنی کنگو که درباره آن ها چیزی نمی دانید!
۸ مورد از جاذبه های دیدنی کنگو که درباره آن ها چیزی نمی دانید!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!