بلیط هواپیما

ناگفته هایی از روسیه

۱۰ واقعیت جالب در مورد روسیه

روسیه در منطقه اوراسیا قرار دارد که محل اتصال دو قاره اروپا و آسیا به یکدیگر محسوب می شود. این کشور یکی از شناخته شده ترین کشورها در جهان محسوب شده و زبان رسمی آن روسی است. اما علاوه بر زبان روسی ، ۲۷ زبان دیگر به طور نیمه رسمی در بخش های مختلف آن رایج است. بیشتر مردم از محل قرار گرفتن روسیه در جهان خبر داشته و درباره نژادهای ساکن این کشور اطلاعاتی دارند اما برخی واقعیت های جالب درباره این کشور و فرهنگ آن وجود دارد که کمتر کسی از آن اطلاع دارد. در اینجا به معرفی ۱۰ واقعیت جالب درباره روسیه می پردازیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
روسیه و دیدنی هایی برای اهل هنر
مکان های ترسناک و دیدنی در روسیه
railway russia
  • طولانی ترین مسیر راه آهن جهان: مسیر خط آهن سیبری تقریبا سراسر روسیه را در برمی گیرد که سبب شده است به عنوان طولانی ترین مسیر یک پارچه خط آهن در جهان محسوب شود. این مسیر با ۹ هزار و ۲۰۰ کیلومتر طول، از شهر مسکو در بخش اروپایی روسیه حرکت کرده و به سمت بخش آسیایی این کشور می رود. در ادامه این قطار تا اقیانوس آرام ادامه مسیر داده و در منطقه ولادیووستوک (Vladivostok) سفر خارق العاده خود را به پایان می رساند. گفتنی است، طی کردن تمام این مسیر بدون احتساب توقف های بین مسیر، ۱۵۲ ساعت و ۲۷ دقیقه به طول می انجامد.
  • بزرگ ترین رستوران مک دونالد در جهان : اگر شما جز طرفداران فست فود هستید، روسیه محل مناسبی برای شما محسوب می شود زیرا بزرگ ترین شعبه مک دونالد در جهان با ظرفیت ۷۰۰ صندلی در این کشور قرار دارد. البته در طول مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن یک شعبه بزرگ مک دونالد با ظرفیت ۱۵۰۰ صندلی در لندن ساخته شد که موقتی بوده و ۶ هفته پس از افتتاح و همزمان با پایان مسابقات، جمع آوری شد.
  • عدم توازن نسبت جمعیتی: در روسیه تعداد زنان بیشتر از مردان بوده و بر اساس آمارها، تعداد زنان این کشور ۱۰ میلیون نفر بیشتر از مردان است. این عدم توازن بسیار مهم بوده و به نظر می رسد بر اثر عوامل متعددی از جمله تعداد زیاد مردان کشته شده در جنگ جهانی دوم به وجود آمده باشد.
world map
  • استفاده از حلقه ازدواج در دست راست: بسیاری از مردم روسیه به طور سنتی حلقه ازدواج خود را در دست راست می اندازند. مشابه این سنت در برخی مناطق از کشورهایی مانند اوکراین، لهستان، گرجستان، آلمان، اسپانیا، اتریش، هندوستان و یونان نیز دیده می شود.
  • خرافات در هدیه دادن گل :  دوازده عدد گل رز؟ نه ممنون! در روسیه هیچ گاه یک مرد به زن مورد علاقه اش یک دسته گل هدیه نمی دهد زیرا روس ها اعتقاد دارند، این موضوع سبب بد شانسی شده و در کل هدیه دادن دسته گل تنها موضوعی مرتبط با مراسم تدفین و ترحیم است.
  • بزرگ ترین کشور دنیا : روسیه از نظر مساحت، بزرگ ترین کشور دنیا محسوب می شود. مساحت این کشور ۱۷ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع بوده و یک نهم خشکی های کره زمین را شامل می شود. سرزمین روسیه ۸ برابر بزرگ تر از ایالات متحده آمریکا است.
  • سرزمین میلیاردرها : تعداد میلیاردرهای ساکن مسکو از تمامی شهرهای دیگر دنیا بیشتر است. در این شهر ۷۴ نفر میلیاردر زندگی کرده و تعداد این افراد سه برابر بیشتر از دومین شهر این فهرست یعنی نیویورک است.
oil production
  • دومین تولید کننده بزرگ نفت در جهان: از سال ۲۰۱۲ میلادی به بعد روسیه با تولید ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز، دومین تولید کننده بزرگ نفت در جهان محسوب می شود. عربستان سعودی با تولدی ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز، مقام نخست را در این فهرست به خود اختصاص داده و البته به نظر می رسد ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۲۰ از این نظر هر دو کشور عربستان و روسیه را پشت سر گذاشته و به مقام نخست برسد. در حال حاضر آمریکا سومین تولیدکننده نفت در جهان به شمار می رود.
  • سریع ترین سیستم حمل و نقل شهری: میانگین سرعت سیستم متروی شگفت انگیز و زیبای شهر مسکو ، سریع ترین نمونه در جهان محسوب شده و در ساعات شلوغی روز هر ۹۰ ثانیه یک قطار از ایستگاه های این شهر حرکت می کند. تخمین زده می شود این سیستم حمل و نقل به طور روزانه ۹ میلیون مسافر را جا به جا می کنند. متروی شهر سن پترزبورگ نیز عمیق ترین سیستم متروی جهان بوده و در عمق ۱۰۰ متری زمین ساخته شده است.
  • خرافات مربوط به دست دادن : مردم روسیه هیچ گاه در آستانه چارچوب در با کسی دست نمی دهند. این موضوع به فال بد گرفته شده و بیشتر مردم روسیه اعتقاد دارند انجام این کار سبب بروز مناقشه و دعوا خواهد شد!
راهنمای سفر به سارانسک در روسیه
راهنمای سفر به سارانسک در روسیه
معرفی هتل ۳ ستاره شرستون در مسکو
معرفی هتل ۳ ستاره شرستون در مسکو
معرفی هتل هالیدی این سوسچوسکای مسکو | ۴ ستاره
معرفی هتل هالیدی این سوسچوسکای مسکو | ۴ ستاره
معرفی بهترین هتل های مسکو
معرفی بهترین هتل های مسکو