آیا می دانید که نقطه ی صفر مسکو کجاست؟

نقطه ی صفر مسکو | Moscow’s zero point

اصطلاح نقطه ی صفر به این معناست که در بسیاری از کشورها نقطه ای را انتخاب می کنند و از آن سایر فاصله ها و کیلومترها را مورد محاسبه قرار می دهند. در این میان برخی از نقاط صفر دارای شهرت بسیار زیادی می باشند. نقطه ی صفر مسکو یکی از این نقاط معروف است که مبنای سنجش بسیاری از فواصل و کیلومترها در مسکو می باشد. نقطه ی صفر مسکو امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های جالب و دیدنی در این شهر شده است که بسیار جالب و شاید حتی عجیب است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر نقطه ی صفر شهر مسکو را بشناسیم.

برای آشنایی با دیگر جاذبه های دیدنی مسکو مطلب جاذبه های دیدنی مسکو را مطالعه بفرمایید.

نقطه ی صفر شهر مسکو

همه چیز درباره ی نقطه ی صفر مسکو

مطالب مرتبط:
هزار و یک دلیل برای سفر به روسیه
موزه هرمیتاژ، بزرگ‌ترین موزه جهان در روسیه
چرا ایرانی ها عاشق سفر به روسیه هستند؟

در طی یک توضیح مختصر و مفید باید بگوییم که نقطه ی صفر را بیشتر کشورهای جهان دارند البته نقطه ی صفر مسکو است که داستان جالب و شنیدنی دارد. نقطه ی صفر را شهرهای پاریس و ونیز نیز دارند اما هیچ کدام مثل نقطه ی صفر مسکو، داستانی شنیدنی ندارند. نقطه ی صفر در زمانی که سنت پترزبورگ پایتخت روسیه بود، در این شهر قرار داشت اما پس از این که این شهر جای خود را به مسکو داد، تصمیم بر این شد که این نقطه را جا به جا کرده و به پایتخت جدید یعنی مسکو انتقال دهند. البته در راه این انتقال، نشان برنزی گم شد تا این که آن را سال ها بعد در یک انبار در راه مسکو پیدا کردند. البته این گم شدن آن قدرها هم که فکرش را می کنید ساده نبوده است بلکه، به خاطر بحث این که این نشان در کدام شهر و یا اصلا در کدام کشور تحت لوای شوروی قرار بگیرد، بحث و جدل بود.

همه چیز درباره ی نقطه ی صفر مسکو

۱۰ سال پس از این مفقوی بالاخره در سال ۱۹۹۵ میلادی، همانطور که گفتیم این نشان برنزی در یک انبار پیدا شد. پس از پیدا شدن این نشان، از آن برای ثبت نقطه ی صفر مسکو استفاده شد. جالب است بدانید که مردم محلی در مسکو اعتقاد دارند که اگر سکه ای بر روی این نقطه پرتاب کنند آرزویشان برآورده می شود. البته نباید نیت بدی داشته باشید چون موجبات دردسر نفراتی که می خواهند سکه های شما را جمع کنند را به اعتقاد محلی ها فراهم می آورید.

نقطه ی صفر مریزی مسکو در بین میدان سرخ و مانژ قرار گفته و قبل از این که به صورت رسمی نصب شود، مسافت ها کاملا از اداره ی پست مسکو حساب می شده است.

نقطه ی صفر مسکو | Moscow's zero point

مسکو

مسکو یکی از شهرهای اروپایی جهان است که اکثر اتفاقات مهم از آن نشات می گیرد. یک همچین شهری دارای تاریخ غنی هم می باشد. بعد از آشنایی با نقطه ی صفر مسکو بیایید تا کمی با شهر مسکو هم آشنا شوید. مشکو پایتخت بسیاری از سازمان های سیاسی، فرهنگی، اقتثادی جهان است. جمعیت این شهر در حال حاضر نزدیک به ۱۵ میلیون نفر است. مسکو گاهی او.قات رقابت را در پرجمعیت ترین شهرهای اروپایی از دیگر شهرها برنده می شود. شهر مسکو نزدیک به ۹۰۰ سال قدمت دارد. نام شهر مسکو را از رودی با همین ریشه ی اسم برداشته اند. دراین شهر کاخ ها و موزه های معروف و مهمی وجود دارد که حتی امروزه هم جایگاه سیسیون این کشور است. نه تنها مسکو بلکه سرتاسر روسیه به سرماهای سخت و کشنده اش مشهور است اما بهار و تابستان مسکو  واقعا دیدنی است.

مسکو WEATHER

نقطه سفر

از لحاظ اقلیم آب و هوایی مسکو تا به الان انواع و اقسام دمای هوا را ثبت کرده است اما با این حال بیشترین دمای ثبت شده تا به الن نزدیک به ۳۶ درجه ی سانتی گراد بوده است. البته دمای این شهر به منفی ۴۲ درجه هم رسیده است. مردم مسکو به رشادت هایشان در طول تاریخ بسیار مشهورند مخصوصا در راه کشورشان و حفاظت از مرزهایشان. آن ها به شدت به کشور خود می بالند و برای تبلور و رشدش بسیار تلاش می کنند.

مسکو

از جمله جاذبه های این شهر که در نزدیکی نقطه ی صفر مرزی قرار گرفته است می توانیم به:

  • مجسمه ی مادر میهن | The Motherland Calls

مجسمه ی مادر میهن در مسکو در واقع مجسمه ی زنی به نام مامایف است که جوری شمشیرش را به بالا برده است که گویی آماده ی جنگ و رشادت برای کشورش است. این مجسمه یکی از زیباترین جاذبه های شهر مسکو است.

کاخ کرملین مسکو | Grand Kremlin Palace

کرملین قبل از این که تبدیل به کاخ بشود در واقع یک کلیسا بوده است که طراحی زیبایی داشته و بعدها تبدیل به کاخ و بعد از آن مهم ترین مرکز قدرت و سیاست روسیه می شود. این کاخ که جاذبه های بسیاری در دور و اطرافش قرار گرفته، امروزه یکی از نمادهای روسیه است و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن به مسکو می روند.

  • کلیسای جامع سنت باسیل | Pokrovsky Cathedral

کلیسای جامع پکروفسکی که به آن کلیسای جامع سنت باسیل نیز می گویند، یکی از قدیمی ترین کلیساهای موجود در کشور روسیه است که هم گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند وهم مورد اقبال بسیاری از مسیحیان است.

در کیپ تاون چشم و شکم را با هم سیر کنید!
کدام کشورها بیشترین میراث جهانی یونسکو را دارند؟
سفرتان را با امتحان کردن این موارد جذاب تر کنید!
باغ گیاه شناسی پردانا، قدیمی ترین باغ وسیع در کوالالامپور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code