بلیط هواپیما

با این ۷ نکته سفرتان هیجان انگیزتر می شود

نکاتی برای سفری هیجان انگیز

هیجان می تواند سفرتان را از این رو به آن رو کند و خاطرهای بسازد که هیچ وقت از ذهنتان پاک نشود و بتوانید سال های سال آن ها را برای دیرگان تعریف کنید. اگر به دنبال ماجراجویی و امتحان تفریحات هیجان انگیز هستید مطمئنا رفتن به جایی که کسی تا به حال به آنجا نرفته و یا حداقل امتحان تفریحات ماجراجویانه ای که هیچ  کس جرات انجام آن را ندارد چیزی است که می تواند خیلی از گردشگران ماجراجو را وادار به سفر کند. ماجراجویی، کشف ناشناخته ها و انجام کارهایی است که چندان با آن ها آشنا نیستیم. با این نکات می توانید مطمئن باشید که حتما سفری هیجان انگیز را تجربه می کنید.

سفری هیجان انگیز

به تنهایی سفر کنید

مطالب مرتبط:
معرفی ۷ گجت کاربردی برای سفرهای جاده ای
تا جوان هستید این ماجراجویی‌ها را در آفریقا تجربه کنید

به تازگی «تنها سفر کردن» یکی از محبوب ترین روش های مسافرت شده است. البته تعجبی هم ندارد چون وقتی تنهایی به سر می روید انگیزه های زیادی برای ملاقات با آدم های جدید دارید. خیلی از افراد جدیدی که در سفر با آن ها آشنا می شوید ایده های هیجان انگیزی دارند که برای همین ایده ها به سفر آمده اند و از اینکه شما هم آن ها را همراهی کنید خوشحال می شوند. اجازه دهید که نقشه هایتان با آشنا شدن با افراد جدید در مسیر درست  شکل بگیرند. برای رسیدن به هیجان کافی است که از ایده های ماجراجویانه دیگران استقبال کنید، برای همراهی با آن ها جواب مثبت دهید، سوار اتوبوس شوید و به مکان های ناشناخته بروید.

ماجراجویی

در جست و جوی تجربه های محلی باشید

اگر آرزوی این را دارید که فرهنگ و سنت های یک کشور خاص را بشناسید راه دیگری ندارید جز اینکه به میان مردم محلی بروید و از نزدیک راه و روش زندگی آن ها را تماشا کنید. سایت هایی مثل کوچ سرفینگ و Airbnb به راحتی این امکان را برایتان فراهم می کنند که یا به طور رایگان سوار ماشین های افراد بومی شوید و یا برای اقامت از خانه های آن ها استفاده کنید. اگر امتحان غذاهای خوشمزه هر محل از هیجان انگیزترین قسمت های سفرتان است به سایت EatWith بروید تا با سرآشپرهای محلی ای آشنا شوید که گردشگران را برای صرف شام به خانه هایشان دعوت می کنند.

سری به جاذبه های ناشناخته بزنید

اگر به سایت های Helpx و یا Workaway بروید فرصت های داوطلبانه زیادی در آن ها پیشنهاد می شود که می توانید با آن ها از مکان های توریستی شناخته شده فاصله بگیرید و کمی به جاهای متفاوت بروید. راهی مزرعه ای دورافتاده شوید جایی که تنها همسایگان شما گوسفندان هستند و هیچ انتخاب دیگری ندارید به جز اینکه تمام مایحتاج را خودتان تامین کنید. مهمتر از همه اینکه با انتخاب این روش ها می بینید که زندگی در جاهایی که گردشگران معمولا به آن جا نمی روند چه شکلی است.

سفر با هیجان

راهی متفاوت برای بازدید از جاذبه های معروف پیدا کنید

بعضی از جاذبه ها هستند که نمی شود از آن ها دیدن نکرد. مثلا فرض کنید به پاریس بروید و برج ایفل و یا موزه لوور را نبینید! در این صورت مطمئتا پاریس گردی تان کامل نبوده است. از آن جایی که شما به دنبال روش هایی برای ماجراجویی می گردید باید بتوانید برای دیدن از جاذبه های معروف راه هایی متفاوت را پیدا کنید. با امتحان این روش ها به این نکته پی می بروید که این راه ها با اینکه عجیب هستند اما آن قدرها که شما فکر می کردید هم سخت نبوده اند! مثلا اگر به دیدن «ماچو پیچو» می روید به جای مسیری که پر از گردشگر است از مسیر Salkantay استفاده کنید. این مسیر آنقدر هیجان انگیزاست که در آن انواع و اقسام ماجراجویی ها را با هم تجربه می کنید در حالی که کسانی که ماجراجو نیستد با گذشتن از مسیرهای معمول، خود را از این هیجان ها محروم کرده اند.

 برای مسافرت بین دو شهر از مسیرهای متفاوت استفاده کنید

برای مسافرت بین دو شهر فقط گزینه هایی مثل هواپیما و اتوبوس های راحت مسافربری در اختیارتان نیست. ماجراجو ترین افراد دنیا برای گشت و گذر در نقاط دنیا از بی نهایت روش استفاده می کنند. به این فکر کنید که آمریکای جنوبی را با دوچرخه و یا موتور بگردید و یا در سراسر اروپا رانندگی کنید. شاید در نگاه اول این جور ماجراجویی ها در نظرتان غیر ممکن بیاید اما با برداشتن قدم های اساسی می بینید که نه تنها آنقدرها که فکر می کردید هم سخت و هزینه بر نیستند بلکه با انجام این کارهای به ظاهر عجیب به ماجراجویی هایی می رسید که خیلی ها از آن ها محروم هستند. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ممکن است که شلوغ باشد و یا در بعضی از شهرها حتی چارپایان هم در داخل این وسایل ببینید اما همین ماجراهای به ظاهر ساده است که داستان های سفرتان را شکل می دهند و خاطراتی را خلق می کنند که می توانید آن ها را برای دوستانتان تعریف کنید.

سفر

به شهرهایی بروید که در آن ها ماجراجویی جرئی از زندگی است

ساده ترین روش برای ماجراجویی رفتن به مکان هایی است که در آن کارهای ماجراجویی ممکن است. در این مکان ها همه چیز مستعد ماجراجویی است، از طرفی دیدن افرادی که حتی در کارهای روزمره هم ماجراجویی می کنند می تواند انگیزه شما را برای کارهای غیرعادی و هیجانی افزایش دهد. مثلا رفتن به جایی مثل مغولستان راهی عالی برای شناخت سبک زندگی چادرنشین ها و دیدن افراد سنتی است.

از طبیعت لذت ببرید

در دنیا آنقدر مسیرهای طبیعت گردی و پارک وجود داردکه فقط کافیست چکمه ای مناسب به پا کنید و به راه بیفتید تا سفرهای ماجراجویانه تان را شروع کنید. استرالیا یکی از هیجان انیگز ترین کشورهای برای ماجراجویی است و یکی از بهترین مسیرهای طبیعت گردی اش مسیر ۲۲۵ کیلومتری چشمه های آلیس تا کوه سوندر است که می توانید آن را در عرض۱۸  تا ۲۰ روز طی کنید و بعد از آن ادعا کنید سفری هیجان انگیز را پشت سر گذاشته اید.

منبع: roughguides.com

تفریحات هیجان انگیز در پاتایا
تفریحات هیجان انگیز در پاتایا
۱۱ دسامبر روز جهانی کوهنوردی
۱۱ دسامبر روز جهانی کوهنوردی
توریسم ماجراجویانه و ویژگی های آن
توریسم ماجراجویانه و ویژگی های آن
پمپ آدرنالین در جنوب آسیا!
پمپ آدرنالین در جنوب آسیا!