بلیط هواپیما

مواردی که در سفر با موتورسیکلت باید بدانید

نکات سفر با موتورسیکلت

امروزه در بین گردشگران تمام دنیا سفر با موتورسیکلت بسیار پرطرفدار و دانستن نکات سفر با موتورسیکلت واجب شده است. اگر به دور و بر خود بنگرید قطعا افراد بسیاری را پیدا خواهید کرد که با وسایل گوناگونی همچون ماشین سواری و کاروان ها، دوچرخه و حتی با پای پیاده به سفر می روند. در این میان بسیاری سفر با موتورسیکلت را راحت تر می یابند و پس از جمع آوری وسایل مورد نیازشان، سفر خود را حتی به دورترین نقاط ممکن شروع می کنند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سفر با موتورسیکلت را ترجیح می دهید یا این نوع سفر را در لیست آرزوهای خود قرار داده اید، این مطلب مجله الی گشت به کارتان می آید.

نکات سفر با موتورسیکلت

قدم اول: انتخاب موتورسیکلت

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر با دوچرخه
این «نکات سفر به کویر» اصلا نباید فراموش شوند!
در سفرهای کاری خارج از کشور چگونه رفتار کنیم؟

برای انتخاب و خرید موتورسیکلت خود، به دنبال شرکتی بروید که بیشتر از همه قابل اعتماد است. قابل اعتماد بودن یک شرکت موتورسیکلت به چه معنی است؟ یعنی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ اگر به خارج از کشور سفر می کنید، استفاده از یک برند جهانی می تواند بسیار کارساز باشد. بسیاری از شرکت ها در شهرهای معروف دنیا ارائه دهنده ملزومات موتورسیکلت و برند خود بوده و حتی بیمه برای وسیله نقلیه شما ارائه می دهند. اگر در سفر به مشکلی همچون نقص فنی موتورسیکل خود برخوردید که قادر به تعمیر آن نبودید، داشتن برندی آشنا برای جهان می تواند یک مزیت به حساب آید. در این صورت برای تعمیر می توانید به اکثر مغازه های تعمیراتی بروید.

سفر با موتورسیکلت

وسایل سفری محدود و جمع و جور بردارید

راجع به وسایلی که می توانید بردارید، منطقی باشید. برای چنین سفری در نکات سفر با موتورسیکلت باید سبک سفر کنید. شاید با یک چمدان سنگین و بزرگ نتوانید تند و به راحتی برانید. مگر اینکه قید سفرهای طولانی و سریع را بزنید. به گنجایش مخزن و کیسه ای که به موتور خود بسته اید دقت کنید. به هر حال به جز وسایل مورد نیاز شخصی برای جاسازی وسایل تعمیری موتور نیز، باید فضایی داشته باشید.

کیف های متصل شده روی موتور

چه از مخزن هایی که برای موتور و بسیار شیک طراحی شده، استفاده کنید و چه خودتان برای روی موتور کیف و کوله و کیسه آماده کرده باشید، همه بستگی به کارایی و بودجه شما دارد. بسیاری از چمدان ها و کیف های طراحی شده برای نصب بر روی موتور بسیار سبک ساخته می شوند و به راحتی بر روی زین موتورسیکلت شما نصب می گردند. بهتر است که پیشگیری اتفاقات ناگوار را نیز برای خرید این نوع کیف ها داشته باشید. چرا که اگر موتور به زمین بیفتد، احتمال شکستن کیف های پلاستیکی یا پاره شدن کیف های پارچه ای وجود دارد. برای خرید حتما تمام این موارد را در نکات سفر با موتورسیکلت در نظر بگیرید. چرا که این موضوع تنها همراه و کارگشای شما در سفر طولانی تان خواهد بود. مراقب وزن موتور سیکلت خود نیز باشید. قبل از سفر یک بار تمام وسایل را بر روی موتور نصب کنید و برای امتحان کردن دوری بزنید تا سرعت موتور را چه در سرازیری ها و چه در سربالایی ها و همچنین توانایی تان در میزان کنترل فرمان بسنجید.

مسیرهای زمینی برای سفر به خارج کشور

وسایل مورد نیاز کلی

بعد از انتخاب کیف ها و مخزن های جاسازی مورد نیازتان، باید تمام وسایل شخصی خود را داکثر در یک کوله سبک وزن جا بدهید. یک مخزن را به وسایل تعمیراتی موتورتان اختصاص دهید و بهتر است که این ابزار را در یک طرف موتور بگذارید. اگر به دنبال کمپ کردن در طول مسیر هستید، بهتر است که وسایل کمپینگ مانند کیسه خواب و چادر را در سمت دیگر موتور متصل کنید. بهتر است که در زمان رانندگی، کوله پشتی بر پشت خود نداشته باشید. فشار بیش از اندازه به شانه هایتان سفر را برای شما سخت و دشوار می کند.

نحوه لباس پوشیدن

اکثر افرادی که به سفر با موتور فکر می کنند، سریع لباس هایی را تصور می کنند که اکثر موتورسواران می پوشند. یک شلوار جین، کفش های چکمه ای، کاپشن های چرم مخصوص موتورسواران به همراه دستکش های مخصوص موتور سواری. اگر چه استایل و تیپ شما مهم است اما ایمنی مهم تر از همه چیز است. به همراه داشتن یک کلاه ایمنی که اندازه سرتان باشد و وزن سنگینی نداشته باشد، قطعا در اولویت است. به خاطر داشته باشید که برای بیشتر روز در حال رانندگی هستید و کلاه ایمنی به سر دارید، در نتیجه کلاهی را انتخاب کنید که در سفر و به مدت طولانی اذیتتان نکند. کلافگی از تنگی کلاه در طول سفر می تواند باعث آزار شما شود. همچنین آمار تصادفات را جدی بگیرید!

موتورسیکلت- سفر

پیدا کردن پمپ بنزین

یکی از مهم ترین نکات سفر با موتورسیکلت دقت و توجه به فاصله پمپ بنزین ها و ظرفیت مخزن سوخت موتورتان است. بدانید با باکی پر از بنزین تا چند کیلومتر را می توانید رانندگی کنید. گاهی اوقات در جاده هایی که مسافت ها بسیار طولانی دارند و خبری از پمپ بنزین در آن ها نیست، مجبور می شوید در بین وسایل خود برای ظرف بنزین جایی باز کنید. و الا در بین راه مجبورید برای کمک و رسیدن بنزین از دیگران کمک بخواهید. در صورتی که در بین راه بنزین تمام کردید، سعی کنید که موتورسیکلت و وسایل خود را برای تهیه بنزین ترک نکنید. در این مواقع وجود یک همسر بسیار مفید خواهد بود. یک نقشه از مسیر به همراه داشته باشید. نقاط پمپ بنزین را در آن علامت گذاری کنید و فواصل بین آن ها را در طول مسیر محاسبه کنید. برای اینکه در جاده از چنین غافلگیری هایی دور شوید، برای بنزین موتور خود برنامه داشته باشید.

سفر با موتورسیکلت-تور

بر روی موتور راحت بنشینید

در صورتی که همه موارد بالا را رعایت کردید، حالا باید سفری راحت را تجریه کنید. بنابراین بر روی موتور خود به گونه ای بنشینید که احساس راحتی داشته باشید. در طول مسیرهای طولانی حتما در مکانی راحت نگه دارید و استراحت کنید.

منبع: cheatsheet.com

۸ دلیل برای سفر به آفریقای جنوبی
۸ دلیل برای سفر به آفریقای جنوبی
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان
راهنمای سفر به خارج از کشور با خودروی شخصی
راهنمای سفر به خارج از کشور با خودروی شخصی
کارهایی که نباید در هتل انجام داد (بخش دوم)
کارهایی که نباید در هتل انجام داد (بخش دوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code