سفری ارزان به روستاهای چین و آشنایی با نکات سفر به این نواحی!

نکات سفر به روستاهای چین

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال سفرهای ارزان اما پرهیجان و پر از خاطره هستید، حتما نکات سفر به روستاهای چین در مجله الی گشت برایتان جذاب خواهد بود. با این حال سفر به مناطق روستایی چین برای افرادی که حساس یا طبعی نازک نارنجی دارند، مناسب نیست. اگر کوله گردی می کنید یا علاقمند به دیدن مناطق کمتر شناخته شده چین هستید، می توانید بلیط هواپیمای چین را از الی گشت خریده و باقی مسیر را با اتوبوس های بین شهری، موتورسیکلت و یا دوچرخه کرایه ای به درون روستاها و مزارع چین رهسپار شوید. در این مطلب شما را با وسایل و نکات مورد نیاز سفر به مناطق اطراف چین آشنا خواهیم کرد.

نکات سفر به روستاهای چین

سرویس های بهداشتی همانند کشورمان ایران

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به سه شهر دیدنی چین
سفر به چین در زمان جشنواره قایقرانی اژدها
گردش در بازارهای شبانه بانکوک

همانند کشورمان ایران در نکات سفر به روستاهای چین انتظار سرویس های بهداشتی تمیز و راحت نداشته باشید. باید کمی با شرایط اینجا کنار بیایید. با اینکه در این مناطق فضای باز زیاد است اما سرویس های بهداشتی بسیار کوچک و گاهی با دیوارهای چوبی ساخته شده اند و تنها چاله ای عمیق را در بر گرفته اند. همینطور وجود مگس ها و زنبورهای قرمز ممکن است باعث آزارتان شود اما این موضوعی است که تمام مردم این ناحیه با آن سروکار دارند. پس شما هم به عنوان گردشگر این مناطق باید بتوانید همانند مردم محلی زندگی کنید.

سفر به روستاهای چین

روستاییان صبح زود بیدار می شوند

سر و صدا در روستاها با طلوع خورشید شروع می شود. خروس ها می خوانند و کشاورزان به سمت مزرعه رهسپار می شوند. همگام بودن با مردم روستا و به دنبال کیفیت بی نام این مناطق گشتن، می تواند خاطره ای بی نظیر را در زندگی شما بسازد. آب و هوای دم صبح شما را سرحال خواهد کرد. می توانید به مردم روستا در آذوقه دادن به حیوانات کمک کنید. اگر در خانه ای محلی زندگی می کنید، شما نیز زود بیدار شوید. اگر بیشتر بخوابید ممکن است صاحبخانه فکر کند شما مریض شده اید و شما را به بیمارستان بفرستد!

روستاهای چین

زبان چینی و ماندریان به درد شما نمی خورد!

هر چند با خود راهنمای کتاب زبان چینی و ماندریان داشته باشید، فایده ای ندارد. اکثر مردم محلی و پیر این نواحی با زبانی باستانی در چین صحبت می کنند که شما هر چه سعی کنید یاد نخواهید گرفت. تنها روستاییانی که فرزندان خود را به مدرسه می فرستند می توانند کودکان خود را کترجم زبان چینی شما کنند. در بسیاری از ایالت های چین مانند یوآن و ژینژیانگ به زبان های باستانی فراموش شده در تاریخ صحبت می کنند که حتی خود مردم چین نیز آن را نمی فهمند. تنها راه ارتباط زبان اشاره و سکوت است.

زبان چینی

مناطق روستایی را درک کنید

به عنوان گردشگر و توریست که به مناطق روستایی چین سفر کرده است، باید بدانید که در اینجا خبری از سوپرمارکت و مغازه نیست. بسیاری از روستاها تازه دارای برق یا آب لوله کشی شده اند. همه مواد غذایی، توسط اهالی روستا تهیه می شود. شما در حمام ها هیچ گونه دوش آبی نخواهید دید. همچنین ممکن است کودکانی را ببینید که لباس چندانی به تن ندارند. صبور باشید. تمام عادات غربی و روزانه شهری خود را به دور بیاندازید. از مهم ترین نکات سفر به روستاهای چین همگام شدن با عادات زندگی روستایی چینی است. به چای قهوه چای سبز هر روز بنوشید. از برنج ها و ماهی های پرورشی مزارع بخورید و لذت ببرید.

تور چین

پرخوری اینجا مجاز است!

برخلاف مردم شهری که غذای کم و حساب شده می خورند، مردم اطراف شهرهای بزرگ چین مانند هنگ کنگ، پکن و شانگهای در روستاها زیاد غذا می خورند. در روستاهای چین زمانی که خود را برای میز شام آماده می کنید، با میزی پر از انواع غذاها روبرو خواهید شد. اگر بر سر سفره بگویید که سیر شده اید یا کم غذا می خورید این پیغام را به میزبان خود داده اید که از او متشکر نیستید. این موضوع مردم روستایی را ناراحت می کند. بنابراین حسابی از تمام غذاها بخورید. ترکیدن از پرخوری زیاد در اینجا مجاز است! نوشیدنی چای به همراه برنج، تخم مرغ، انواع سبزیجات و گوشت ها برایتان مهیاست.

نکات سفر-غذاهای چین

مراقب جایی که می نشینید، باشید

مکان نشستن در رسم و رسوم چینی ها بسیار اهمیت دارد. در زمانی که در پشت میز ناهار یا شام می نشینید. این موضوع اهمیت بسیاری دارد. اینکه چه کسی و در کجای میز بنشیند توسط محل نشستن بزرگترین فرد خانواده تعیین می شود. بهتر است که منتظر راهنمایی و تعارف میزبان به سمت محل نشستن بمانید.

هر چند که مناطق روستایی سفری لوکس و راحت را به همراه نخواهد داشت اما اگر ذهن خود را باز کنید، می توانید جاذبه های بسیاری را در این مناطق پیدا کنید. برای رفتن به چین و سپس ورود به مناطق روستایی، بلیط هواپیما و هتل خود را از سایت و یا اپلیکیشن الی گشت خریداری کنید.

خود را برای آفتاب داغ و پیاده روی طولانی آماده کنید

در نکات سفر به روستاهای چین حتما با خود کوله پشتی سبک بردارید. باید در این مناطق سبک سفر کنید. داشتن پانچو برای مواقع بارانی الزامی است. همچنین آفتاب سوزان بر شما می تابد. خرید یک کلاه به سبک و سیاق روستایی می تواند این موضوع را حل کند. بسیاری از خانه های مناطق روستایی با چوب و نی و الیاف گیاهی و آن هم در سال های قبل از ۱۹۹۰ ساخته شده اند. به خوابیدن در این خانه ها عادت خواهید کرد. اما اگر راحت نیستید بهتر است که با خود کیسه خوابی مناسب مناطق مرطوب به همراه داشته باشید.

مناطق روستایی چین

شرکت در بازی های محلی

اگر در روستایی در چین اقامت دارید، سعی کنید با مردم محلی بیشتر ارتباط برقرار کنید. بیشتر مردان روستایی بازی هایی برای سرگرمی در اوقات فراغت خود دارند. از آن ها بازی را یاد گرفته و با آن ها همگام شوید. به آن ها پیشنهاد کمک در کارهایشان را بدهید و در آخر قبل از عکاسی از افراد روستایی حتما از آن ها اجازه بگیرید.

به خاطر داشته باشید که در خیلی از مناطق روستایی برق وجود ندارد. بنابراین در نکات سفر به روستاهای چین یادآور می شویم که حتما با خود پاوربانک به همراه داشته باشید و هر موقعیتی که پیدا می کنید، وسایل الکترونیکی و برقی خود را شارژ کنید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد