نکات ضروری سفر به فرانسه

نکات سفر به فرانسه – بایدها و نبایدها

هر ساله کشور فرانسه در میان کشورهایی قرار می گیرد که توریست های فراوانی به آن وارد می شوند. به همین دلیل نکات سفر به فرانسه برای توریست ها بسیار مفید بوده و این آگاهی می تواند به شما برای داشتن سفری خاطره انگیز کمک کند. فرانسه جاذبه ها و دیدنی های فراوانی برای ارائه به شما دارد. قبل از اینکه چمدان خود را برای سفر به فرانسه ببندید باید بدانید که این کشور فرهنگ بسیار غنی دارد. در نتیجه اگر بخواهید به این کشور سفر کنید الی گشت توصیه می کند که از قبل اطلاعات فرهنگی داشته و نکات سفر به فرانسه را به عنوان یک توریست بدانید.

نکات سفر به پاریس - باید ها و نباید ها

یادگیری بعضی از جملات و عبارت های ابتدایی فرانسوی

مطالب مرتبط:
چگونه آنتونی بوردن شیوه سفر کردن مردم دنیا را تغییر داد؟!
سفر ارزان به اروپا به معنای واقعی کلمه!

اگر شما برای تعطیلات خود، قصد سفر به فرانسه را دارید، هرگز فراموش نکنید که برخی از کلمات و عبارات اساسی فرانسه را یاد بگیرید. به خاطر داشته باشید که شما در یک کشور خارجی هستید و اگر چه بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما شما نمی دانید که به چه چیزی نیاز پیدا می کنید. برای این کار نیاز ندارید که به کلاس های زبان فرانسه بروید یا یک فرهنگ لغت انگلیسی یا فرانسوی به همراه داشته باشید. تنها کلمات ابتدایی سلام و احوالپرسی می تواند کفایت کند.

نکات سفر به پاریس - زبان فرانسوی

حتماً از برج ایفل دیدن کنید

از نکات سفر به فرانسه برای توریست هایی که به این کشور سفر می کنند، دیدن برج ایفل است. بازدید از برج ایفل به یکی از مقصدهای مهم توریست ها تبدیل شده است. سعی کنید حتماً به بالای برج رفته و در آنجا عکس بگیرید. تنها به دیدن آن از پایین یا محوطه آن اکتفا نکنید.

نکات سفر به پاریس - دیدن از برج ایفل

بدانید که کجا دست بدهید و کجا روبوسی کنید

مردم فرانسه به شیوه های مختلفی با هم احوالپرسی می کنند. دوستان برای احوالپرسی با یکدیگر روبوسی می کنند اما افراد غریبه با یکدیگر دست می دهند. در هنگام خداحافظی نیز با هم روبوسی می کنند. این روبوسی دوبار انجام می شود. شادی در روستاها و شهر های کوچک فرانسه بشنوید که رمدم به شما سلام می کنند. اما در پاریس و لیون اینطور نیست. حتی اگر به مردم سلام کنید ممکن است جواب شما را ندهند. مردم فرانسه زیاد با غریبه ها راحت نیستند.

با مترو در شب سفر کنید و در روز اتوبوس سوار شوید

یکی دیگر از نکات سفر به فرانسه این است که در طول شب، وقتی که شهر با چراغ های فراوان درخشان است، با مترو در شهر بچرخید. همچنین یکی از بهترین روش ها برای بودن با افراد محلی فرانسه است. تنها باید به خاطر داشته باشید که مترو تا ساعت ۲۴:۰۷ کار می کند. بنابراین برای گشتن در هنگام شب در شهر پاریس ابتدا برای رفت و آمد خود برنامه ریزی کنید. یکی از مهم ترین نکات در استفاده از مترو در پاریس، نگه داشتن بلیط خود تا زمان بیرون آمدن کامل از مترو است. چرا که اگر بلیط نداشته باشید، پلیس مترو شما را ۳۵ یورو جریمه خواهد کرد.

نکات سفر به پاریس - شب های پاریس

 برای لباس پوشیدن خود وقت بگذارید

مردم فرانسه بسیار به نحوه لباس پوشیدن و استایل اهمیت می دهند. در خیابان های فرانسه کسی را نمی بینید که شلوارهای کوتاه یا شلوار ورزشی پوشیده باشند. مخصوصاً هنگام رفتن به رستوران این لباس ها را نپوشید. به ندرت مردم فرانسه را در لباس های ورزشی یا شلوار های جین در خیابان می بینید. اگر چه مردم فرانسه به خارج نمی روند اما به استایل و فشن و نحوه لباس پوشیدن بسیار اهمیت می دهند. آن ها لباس هایی با طیف های انواع مشکی تا خاکستری و خام را می پسندند و از لوازم آرایشی و اکسسوری های بزرگ استفاده نمی کنند.

آداب رستوران ها را بدانید

چای و قهوه معمولاً برای صبحانه سرو می شود و کم پیش می آید که در طول روز هم سرو شود. اگر در مواقع ناهار یا شام نیز نوشیدنی می خواهید باید آن را حتماً بعد از دسر سفارش دهید. برای پیش خدمت حتماً انعام بگذارید. اگر چه مقدار انعام از قبل در صورتحساب شما گنجانده شده است و ۱۵ درصد از مبلغ سفارش شما را شامل می شود اما با این حال گذاشتن کمی انعام برای پیش خدمت می تواند سخاوتمندی شما را نشان دهد.

نکات سفر به پاریس - رستوران های پاریس

راجع به مسائل حساس در فرانسه صحبت نکنید

در این کشور راجع به سیاست، مذه و دیگر موضوعات حساس صحبت نکنید. اگر چه فرانسوی ها عاشق صحبت و بحث هستند اما در نظر داشته باشید که شما توریست هستید نه یک فرانسوی. در صحبت هایی که با مردم فرانسوی انجام می دهید و یکی از نکات سفر به فرانسه صحبت راجع به فوتبال و ورزش، مد و هر چیزی که علاقمند هستید است.

به خرید بروید

شهر پر از بوتیک ها و مغازه هایی با ویترین های جذاب و متنوع است که هر کسی را به خود جذب می کند. به عبارت دیگر یکی از نکات سفر به فرانسه خرید است. اگر قصدی برای خرید دارید، حتماً سری به خیابان های معروف برای خرید در پاریس بزنید. در ضمن انتظار نداشته باشید که همه مغازه ها تا ساعت ۲۴ باز باشند. بعضی از مغازه ها نیز در موقع ناهار یعنی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۰۲:۰۰ بعد از ظهر بسته می شوند. از خیابان های معروف برای خرید می توان به ریو دو ریوولی، بلوار هوسمان، ریو سنت اونور، خیابان مونتاگ، بولوار سنت میکائیل و بسیاری دیگر را نام برد.

خرید-در-پاریس

راجع به صف های طولانی و خدمات آهسته غر نزنید

همانطور که گفته شد فرانسه کشوری بسیار متفاوت از دیگر کشورهاست و مردم آن علاقه دارند که ساعت ها برای خودرن غذای خود در رستوران ها و کافه ها وقت بگذرانند. بنابراین انتظار نداشته باشید که سریع سفارش شما آورده شود و شما بروید. از نکات سفر به فرانسه می توان به صبوری شما در هنگام سفارش غذا یا بازدید از جاذبه های پاریس اشاره کرد. مردم پاریس هیچ عجله ای ندارند و تمام خدمات آن ها به آرامی ارائه می شود.

اگر به جایی دعوت شدید، هدیه ببرید

اگر در زمانی که در فرانسه هستید، دوستانی پیدا کردید و آن ها شما را به خانه شان دعوت کردند با خودتان هدیه ای برای آن ها ببرید. می توانید یک بسته شکلات یا یه دسته گل برای قدردانی از آن ها ببرید و مطمئن شوید که به موقع بروید و لباس مناسب بپوشید. در زمان صرف غذا منتظر تعارف میزبان خود بمانید و سپس شروع کنید. اگر غذای کامل در بشقاب خود را تمام کنید یعنی بهترین تقدیر را از میزبان خود داشته اید.

خرید شکلات در فرانسه

تاکسی نگیرید

وقتی که در شهر می چرخید و یکی از نکات سفر به فرانسه نگرفتن تاکسی است. سعی کنید که بیشتر مسیرها را پیاده بروید و تاکسی نگیرید. اگر می خواهید به جایی بروید می توانید مترو یا اتوبوس سوار شوید. در واقع کرایه تاکسی ها در پاریس بسیار گران است و راننده های تاکسی علاقمند هستند که شما را در شهر بچرخانند. یادتان باشد که عرض شهر پاریس تنها ۶ کیلومتر است و شما با کمی پیاده روی به راحتی می توانید از یک جاذبه به دیدن جاذبه دیگری بروید.

منبع: talkinfrench.com

فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟
فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟
معرفی هتل ۳ ستاره آداجیو مونت روژ در پاریس
معرفی هتل ۳ ستاره آداجیو مونت روژ در پاریس
شهری که زندگی مردمش را روی دیوارها نمایش می دهد!
شهری که زندگی مردمش را روی دیوارها نمایش می دهد!
راهنمای سفر به لیون
راهنمای سفر به لیون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code