نکات مهم و ضروری در سفر به فیلیپین

نکات سفر به فیلیپین!

فیلیپین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای تمام جهانیان می باشد. این کشور در سال ۲۰۱۵ پذیرای ۵ میلیون توریست بوده است. طبیعت زیبا و خیره کننده ی این کشور آسیایی یکی از دلایلی است که باعث جذب توریست می شود. فیلیپین از ۷۱۰۷ جزیره تشکیل شده به همین دلیل به آن مجمع الجزایر گفته می شود. نکاتی برای سفر به این کشور وجود دارد، که دانستن آنها باعث می شود سفر راحتر و ایمن تری را داشته باشید. با الی گشت در مطلبی که درباره نکات سفر به فیلیپین همراه باشید، تا سفری ایده و بدور از دغدغه های جانبی را تجربه کنید.

نکات سفر به فیلیپین

خصوصیات مردم کشور فیلیپین

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت فیلیپین و اخذ ویزای این کشور
۱۰ مسیر طبیعت گردی در فیلیپین

خون گرم بودن و مهمان نواز بودن از جمله ویژگی هایی است که هنگام برخورد با مردم کشور فیلیپین احساس خواهید کرد. اصلا یکی از دلایل اصلی برای سفر به این کشور از دید گردشگران، همین خصوصیت اخلاقی و رفتاری مردم این کشور است. آن ها همواره رفتاری بسیار مودبانه با مسافران و مهمانانشان دارند. اگر شما هم فردی خون و گرم و زود جوشی باشید به راحتی می توانید در این کشور دوست پیدا کنید. پیشنهاد ما این است که به منظور برقرار ارتباط مثبت چند کلمه به زبان (تالگوگ) یاد بگیرید، تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

مردم فیلیپین

دادن پول به فقیران ممنوع!

فیلیپین هم مانند دیگر کشورهای جهان در خیابان های خود فقیر دارد. دادن پول به این افراد ممنوع است و اگر پلیس ببینید پیگرد قانونی دارد، اما اگر می خواهید به آنان کمک کنید می توانید برایشان غذا تهیه کنید.

شهر مانیلا

با مردم فیلیپین دوست شوید

با توجه به ویژگی خون گرم بودن مردم فیلیپین سعی کنید تا با آنها دوست شوید، به دلیل این که آنها دوست دارند با دست باز از مسافران و مهمانان خود پذیرایی کنند. که همین موضوع سبب می شود مقداری از هزینه های خورد و خوراک و گاهی حتی اقامت شما رایگان شود.

نکات سفر به فیلیپین

از رستوران ها و غذافروشی های خیابانی غذا تهیه کنید!

با توجه به این که غذا جزئی از فرهنگ مردم فیلیپین است و طی گزارش  هایی که از این کشور وجود دارد مردم فیلیپین روزانه ممکن است پنج وعده غذا میل کنند. به همین تعداد غذا فروشی های خیابانی در این شهر زیاد است و همین طور قیمت ها هم کاملا مناسب می باشد. به طوری که برای تهیه یک بشقاب غذای دریایی که دو نفر را به کامل سیر می کند تنها ۱۰ دلار باید هزینه کنید.

غذاهای خیابانی در فیلیپین

تعرفه‌ها و قیمت‌ها گزاف نیستند

بهترین کشور از لحاظ اقتصادی کشور فیلیپین است. به هیچ عنوان قیمت ها گزاف و غیرقابل باور بالا نیست. با توجه به این که کشور فیلیپن در لیست کشورهای در حال توسعه است اما قیمت اجناس و کالاهایی که از فیلیپین می خرید از کشورهای دیگر ارزانتر است. سفر به کشور فیلیپین نیاز به یک جیب پر پول ندارد و اگر شما دارای یک سطح متوسط مالی باشید می توانید بهترین سفر خارجی خود را تجربه کنید.

به طور مثال، هزینه ای که بابت اقامت باید بپردازید بین ۳۰ هزارتومان تا ۶۰۰ هزارتومان برای هر شب است. این موضوع برای خورد و خوراک و خرید سوغاتی هم صدق می کند.

شهر فیلیپین

در فصل های low season  سفر کنید

تعداد زیادی از گردشگران در فصل های ژوئن تا سپتامبر از سفر به فیلیپین اجتناب می کنند، در نتیجه باعث کاهش قیمت رزرو هتل ها و بلیط های پروازی می شود. با توجه به گذارشی که lonely planet ارائه کرده است هزینه هتل های ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش می یابد.

کشور فیلیپین

زبان مردم فیلیپین

زبان اصلی مردم فیلیپین انگلیسی است. این موضوع هم خود یک دلیل دیگری است که سفر به کشور فیلیپین اولویت داشته باشد. زیرا اکثر مردم این روزها با زبان انگلیسی آشنا هستند و می توانند نیازهای اولیه خودشان را بر طرف کنند.

جاذبه های فیلیپین

آب آشامیدنی

اگر چه آب لوله کشی در کشور فیلیپین به منظور آشامیدن تصفیه می شود. اما بهتر است که از آب های آشامیدنی بسته بندی استفاده کنید. اما اگر خواستید در هتل یا اتاقی که اجاره کرده ای آب لوله کشی را به عنوان آب آشامیدنی استفاده کنید حتما به مدت ۵ دقیقه آن را بجوشانید. هرگز در جاده‌های کشور فیلیپین از خرید آب آشامیدنی خودداری کنید چرا که این آب هیچ فرقی با آب لوله‌ کشی ندارد و در حقیقت از همان طریق پر شده‌اند. همینطور ممکن است یخ استفاده شده در نوشیدنی‌ها از آب لوله‌کشی باشد.

تفریح در فیلیپین

مراقب وسایل خود باشید!

با توجه به این که مردم فیلیپین بسیار خونگرم و مهربان هستند اما مانند هر کشور در حال توسعه دیگری ممکن خطراتی داشته باشد، به همین دلیل وسایل ارزشمند خود را در معرض دید قرار ندهید و حتی امکان از همراه داشتن پول نقد همراه خودتان در شهرها و مکان های شلوغ خودداری کنید. در صورت بروز مشکلی از قبیل جیب بری پلیس هیچ مسئولیتی قبول نمی کند.

قوانین جزایر مختلف در فیلیپین باهم متفاوت است

با توجه به این که کشور فیلیپین معروف به مجمع الجزایر است، پس در هر جزیره ممکن است که قوانین متفاوتی وجود داشته باشد. مانند تغییر در ساعت های کاری، قیمت ها، ساعت باز بودن فروشگاه ها و مغازه ها؛ دلیل آن هم این است که هر جزیره فرهنگ و سنت مخصوص به خودش را توسعه داده است و مردم آن منطقه با آن قوانین راحت‌تر هستند. تنها قانونی که در سرتاسر این کشور برقرار است، احترام به فرهنگ دیگران و همچین داشتن برخوردی مهربان و انعطاف پذیر می باشد.

جزایر فیلیپین

نکات عمومی هنگام سفر به فیلیپین

  • به این موضوع توجه داشته باشید که هنگام مسافرت به کشورهای دیگر ما سفیر فرهنگی ایران هستیم پس از توهین به پرچم و نماد ملی کشورها خودداری نماییم.
  • هرگز افراد را با انگشت اشاره نشان ندهیم و همچنین بی دلیل به افراد لبخند نزنید.
  • از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
  • نقشه‌ی هر منطقه ای را که می خواهید به گشت و گذار در آن بروید از قبل تهیه کنید.
  • تعدادی کنسرو و دیگرغذاهای آماده ای را همراه خود ببرید تا اگر دسترسی به رستوران نداشتید یا غذاهای آن کشور را دوست نداشتید، گرسنه نمانید. اما این نکته را فراموش نکنید که کنسروها را حتما ۲۰ دقیقه بجوشانید تا دچار مسمومیت در سفر نشوید.
  • در مورد بقایای آثار تاریخی مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
  • شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.
عجیب ترین ساندویچ دنیا با بستنی درست می‌شود؟
چشم خود را به روی این جزایر فیلیپین نبندید!
بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
قبرستانی که شبیه شهر است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code