۱۰ نکته که باید در سفر به کیپ تاون بدانید!

سفر به کیپ تاون

سفر به هر شهر نکات خاص خودش را دارد که اگر آن ها را بدانید سفری لذت بخش و بدون دغدغه را پشت سر می گذارید. تا به حال به این فکر کرده اید که راهی آفریقای جنوبی شوید و یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا را از نزدیک ببینید؟ یکی از پربازدیدترین شهرهای گردشگری در دنیا کیپ تاون در آفریقای جنوبی است که می خواهیم در این پست درباره بایدها و نبایدهای سفر به کیپ تاون حرف بزنیم. در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

نکات سفر به کیپ تاون

۱- در بازارهای خیابانی اولین قیمت پیشنهاد شده را قبول نکنید

مطالب مرتبط:
بدون این سوغاتی ها شهر کیپ تاون را ترک نکنید!
تفریحات هیجان انگیز کیپ تاون

اگر در بازارهای خیابانی به دنبال خرید سوغاتی یا هدیه هستید خود را برای تخفیف های حسابی آماده کنید. اولین قیمتی که فروشنده می گوید هیچ وقت قیمت واقعی نیست. هر چقدر هم که فروشنده متعجب به نظر برسد باز هم قیمت پایینی را پیشنهاد دهید چون در این بازارها برای خرید سوغاتی می توانید حتی تا ۵۰ درصد تخفیف بگیرید.

بازارهای کیپ تاون

۲- بیشتر از دو دقیقه دوش نگیرید!

کیپ تاون در سال های اخیر خشکسالی بی سابقه ای را می گذراند و منابع آبی شهر کم است برای همین محدودیت های زیادی برای استفاده از آب وجود دارد. با اینکه مسئولان شهر امیدوارند باران های زمستانی سطح آب سد را به مقدار قابل قبولی برساند اما واقعیت این است که اینجا آفریقاست و این شهر همیشه با کمبود آب روبروست پس سعی کنید در سفر به کیپ تاون حواستان به منابع محدود آب باشد.

۳- وقتی ماه کامل است به کوه Lion’s Head نروید

در سفر به کیپ تاون شاید این نکته را بارها و بارها بشنوید اما اگر تصادفا در هنگام ماه کامل به این شهر رفتید باید دور بالا رفتن از پربازدید ترین کوه شهر را خط بکشید! چون هزاران نفر از اهالی شهر در این روز به بالای کوه می روند و خیلی شلوغ است. به جای این کوه می توانید به کوه تیبل که درست در روبروی آن قرار دارد بروید و چشم اندازهای زیبای ماه و کوه مقابل را ببینید.

کوه Lion's Head

۴- وسایل باارزش تان را در خودرو رها نکنید

مثل بیشتر شهرهای بزرگ دنیا در شهر کیپ تاون هم جرم های زیادی اتفاق می افتد که گاهی روی صنعت گردشگری تاثیر می گذارد. مجرمان همیشه به دنبال وسایل باارزش شما هستند و فرصت های مناسب برای سرقت را از دست نمی دهند. وسایلی مثل دوربین، پول نقد و جواهرات را در معرض دید قرار ندهید و هیچ وقت آن ها را در خودروی بدون سرنشین به امان خدا رها نکنید!

۵- از محلی ها نپرسید که آیا زبان آفریقایی می دانند یا نه

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد که زبان آفریقایی تنها یکی از آن هاست! اگر توقع داشته باشید که در این کشور فقط به یک زبان حرف زده شود انگار که می خواهید تعداد زیادی از فرهنگ های مختلف فقط به یک زبان حرف بزنند! کمی درباره زبان شهری که می خواهید به آنجا بروید، بیشتر مطالعه کنید. در شهری مثل کیپ تاون بیشتر به زبان های خوسایی، آفریقایی و انگلیسی صحبت می شود.

مردم محلی

۶- در هنگام استفاده از عابربانک ها از هیچ کسی کمک نخواهید

سارقان همیشه عاشق عابربانک ها هستند! در هنگام در خواست کمک می توانند در کسری از ثانیه خودشان را به شما برسانند و با کارت تان پا به فرار بگذراند و تا شما دست به هر اقدامی بزنید ممکن است صدها یورو از حسابتان کم شد. حواستان باشد که از عابربانک های مکان های شلوغ استفاده نکنید و هیچ وقت از آدم هایی که در حال نزدیک شدن به عابربانک هستند کمک نخواهید.

۷- توقع نداشته باشید که بتوانید در ساعت ۱۰ صبح یک روز تابستانی بدون صف سوار تله کابین شوید

کیپ تاون در تابستان تبدیل به شهر شلوغی می شود اگر می خواهید در این فصل به جاذبه های مهمی مثل جزیره روبن و یا کوه تیبل بروید بهتر است خودتان را برای ایستادن در صف های طولانی آماده کنید. با اینکه می توانید با خرید بلیط های آنلاین از دست تعدادی از این صف ها راحت شوید اما هیچ راه نجاتی از صف های طولانی تله کابین کوه تیبل وجود ندارد!

البته اگر آمادگی بدنی کافی دارید می توانید قید سوار شدن به تله کابین را بزنید و با پای پیاده به سمت قله بروید! اگر هم هدفتان کوهنوردی نیست می توانید این بازدید را به ساعت های عصر موکول کنید چون در آن وقت روز دیگر از شلوغی صبح خبری نیست!

تله کابین کیپ تاون

۸- هیچ وقت ته سیگار را از پنجره به بیرون پرتاب نکنید

در طول ماه های تابستان آتش سوزی های زیادی در مراتع و طبیعت کیپ تاون اتفاق می افتد. وضعیت سخت آب و هوایی و بادهای قوی می توانند شرایط را برای شروع آتش سوزی محیا کنند. با اینکه بعضی ها مخالف این هستند که پرت کردن ته سیگار از شیشه های ماشین به بیرون بتواند باعث آتش سوزی شود اما تحقیقات نشان داده که این ممکن است!

۹- در ساعت های پرترافیک به سمت فرودگاه نروید

ترافیک در این شهر کمی غیرقابل پیش بینی است اما تجربه نشان داده آخر هفته ها در هنگام صبح اگر به سمت مرکز شهر بروید حتما در ترافیک گیر می کنید و عصرها هم در خروجی شهر، ترافیک سنگینی برقرار است. متاسفانه فرودگاه هم در همین مسیر قرار دارد پس اگر می خواهید بین ساعت های ۴ تا ۷ عصر به فرودگاه بروید حتما حواستان به این ترافیک باشد و ساعت ها زودتر راه بیفتید!

خیابان های کیپ تاون

۱۰- با رفتن به یک شهر کوچک نمی توانید ادعا کنید که آفریقای واقعی را دیده اید

ممکن است از سفر به کیپ تاون به خانه برگردید و با انتشار عکس خود به همراه یک کودک سیاه پوست، آفریقا گردی تان را به همه اعلام کنید اما آفریقا جایی است که برای گردش در آن باید دل به طبیعت بی نظیرش بسپارید و حیات وحش آن را از نزدیک ببینید. نمی توانید سوار بر یک مینی بوس که کولری خنک در آن روشن است به یکی از شهرهای نزدیک کیپ تاون بروید و بعد ادعا کنید که آفریقا را کاملا درک کرده اید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد