بلیط هواپیما

برای سفر به یونان چه نکاتی را باید از قبل بدانید

نکات سفر به یونان

در نکات سفر به یونان راجع به باید و نبایدهایی که در برای رعایت در این کشور وجود دارد صحبت خواهیم کرد. برای چه مدت برنامه ریزی کرده اید که در این کشور و آتن بمانید؟ اگر قصد سفر به یونان کشوری با آب و هوای گرم دارید و بلیط هواپیمای خود را رزرو کرده اید، باید به نکاتی خاص در مورد این کشور توجه کنید. این مطالب را بهتر است که قبل از سفر به یونان خود بدانید. شاید بهتر باشد که این مطلب مجله الی گشت را قبل از سوار هواپیما شدن به یونان بخوانید.

نکات سفر به یونان

به یاد داشته باشید که پول نقد پادشاه است

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به یونان
راهنمای سفارت یونان و اخذ ویزای این کشور
بهترین جاذبه های یونان کجاها هستند؟

بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی، در یونان بیشتر پول نقد لازمتان می شود. بنابراین مطمئن شوید که پول کافی با خود داشته باشید. اگر نه، شما می توانید دستگاه های خودپرداز را به خصوص در مرکز شهرهای بزرگ پیدا کنید، اگرچه ممکن است این یک مورد را در جزایر کمتر شناخته شده پیدا نکنید. بنابراین اگر قصد بازدید از شهرهای کوچک یونان و اطراف آن را دارید، حتماً در آتن از قبل پول نقد بگیرید. یادتان باشد که در اکثر شهرها و جزایر یونان بسیاری از رستوران ها و موسسات کارت های اعتباری را قبول نمی کنند. بنابراین سعی کنید همیشه با خود پول نقد داشته باشید.

نکات سفر به یونان - به همراه داشتن پول نقد

از قبل برنامه سفر خود را بچینید

متأسفانه، یونان مکان مناسبی برای تعطیلات افراد کم توان یا ناتوان نیست و بیشتر جاذبه ها برای این گونه اشخاص سرویس دهی ندارند. اگر فردی با نیازهای خاص هستید یا با چنین کسی مسافرت می کنید، حتما یک اتاق یا سوئیت برای افراد معلول در هتل ها و اقامتگاه ها را در ابتدای شروع سفر و قبل از شروع سفر به یونان رزرو کنید تا از بابت بسیاری از مسائل خیالتان آسوده باشد. اگر شما قصد بازدید از جزایر یونان را دارید، سعی کنید به جزایر مسطح بروید زیرا دسترسی به بسیاری از امکانات برای معلولان در بیشتر جزایر یونان وجود ندارد.

مراقب سیگاری ها باشید

در تحقیقات و آمارها برآورد شده است که تقریبا ۵۰ درصد از یونانیان سیگار می کشند. این میزان از آمار می تواند برای افراد غیر سیگاری بسیار ناراحت کننده باشد. در حالی که ممنوعیت سیگار کشیدن در خانه ها رعایت می شود با این حال یکی از نکات سفر به یونان وجود افراد سیگاری فراوان در رستوران ها و کافه ها است که اگر مشکلات ریوی دارید یا در کل سیگاری نیستید این مورد می تواند برای شما آزاردهنده باشد. با این وجود نگران نباشید. کافه ها، رستوران ها و مکان های دیگری هم پیدا می شوند که سیگار کشیدن در آن ها قدغن شده است. به هر حال یادتان باشد که در فضای باز سیگار کشیدن آزاد است.

نکات سفر به یونان- نکات سیگاری ها

در هنگام رانندگی بسیار مراقب و هوشیار باشید

یکی از نکات سفر به یونان دانستن نحوه رانندگی آن هاست. بدانید که یونانی ها خیلی تند و خشن، مخصوصاً در آتن رانندگی می کنند. اگر شما قصد کرایه ماشین در یونان را دارید، همیشه با احتیاط رانندگی کنید و مراقب باشید. با این حال، خارج از شهر، وضعیت کمی بهتر است، با این حال محتاط باشید. موتورسیکلت ها در هنگام رانندگی پشت سر شما راه نخواهند آمد و بیشتر تمایل به پیشی گرفتن از شما را دارند. همیشه به آینه ها نگاه کنید. بنابراین، مراقب باشید و پیشنهاد ما به شما، دوری کردن از رانندگی در پایتخت یونان آتن است، اما در جزایر و جاهای دیگر، این کار حتی می تواند لذت بخش باشد. در اطراف یونان و شهرهای دیگر اکثر جاده ها مارپیچی ساخته شده اند. برای رانندگی در آن ها باید بسیار محتاط باشید و با سرعت پایین رانندگی کنید. همچنین امیدواریم جزو آن افرادی نباشید که به ماشین گرفتی در جاده دچار می شوید.

نکات سفر به یونان - جاده های یونان

در تاکسی گرفتن زرنگ باشید

خوشبختانه کرایه تاکسی در یونان نسبتاً ارزان است، مگر اینکه بخواهید به فرودگاه بروید یا از فرودگاه به داخل شهر می آیید. در شهرهای یونان مانند آتن تاکسی ها را تقریباً در همه جا پیدا کنید. از نکات سفر به یونان دانستن نحوه تاکسی گرفتن در شهر است. در هنگام تاکسی گرفتن ممکن است ابتدا راننده از شما مسیرتان را بپرسد سپس شما را سوار کند. بنابراین منتظر نباشید که سوار شوید و سپس آدرس خود را بگویید. همچنین اگر در تاکسی سوار بودید و تاکسی مسافر دیگری را سوار کرد، تعجب نکنید. تاکسی های یونان بسیار شبیه به تاکسی های ایران هستند. اگر چه در اروپا هستند. تنها یادتان باشد که هنگام کرایه حساب کردن کرایه اضافه از شما نگیرند.

هتل خود را خیلی زود رزرو کنید

اگر قبل از فصل های سیزن، بلیط هواپیما و اتاق هتل خود را رزرو کنید، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. این مورد از نکات سفر به یونان محسوب می شود. اگر در طول فصل شلوغ (یعنی اواسط ژانویه تا پایان ماه آگوست) به یونان سفر می کنید، توجه داشته باشید که جزایر و کشتی ها بسیار شلوغ خواهند بود. چرا که یونانی ها و گردشگران و توریست ها به طور یکسان در تعطیلات هستند و همه جزایر و نقاط توریستی شلوغ هستند.

نکات سفر به یونان - رزرو هتل یونان

در جزایر به فکر خرید بطری های آب معدنی باشید

در اکثر مناطق یونان و شهرهای آن می توانید از شیر آب بنوشید. منتها اگر قصد سفر به جزایر را دارید ، حتماً برای جلوگیری از بیماری و برطرف کردن تشنگی بطری های آب معدنی تهیه کنید. اکثر جزایر یونان با کمبود آب مواجه هستند و از آب شیر تنها برای شستشوی لباس ها و موارد بهداشتی و نظافتی استفاده می شود.

ساعات بازدید از جاذبه ها را بدانید

یکی از نکات سفر به یونان دانستن ساعات باز شدن مغازه ها و مکان های توریستی است. در یونان و اکثر شهرها و مناطق توریستی آن، مغازه ها و فورشگاه ها از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۹ شب باز هستند. در محله ها و شهرهای کوچک، مغازه های محلی از ساعت ۹ صبح تا ۰۲:۳۰ بعد از ظهر و ۰۵:۳۰ عصر تا ساعت ۰۸:۳۰ شب و تنها در روزهای سه شنبه، پنج شنبه و جمعه باز هستند. در روزهای دوشنبه و چهارشنبه عموم مغازه ها از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر باز هستند. روزهای یکشنبه هم تعطیل می باشند. با این حال فروشگاه های کوچک خرید مواد غذایی و کیوسک ها باز هستند. بنابراین در نکات سفر به یونان حتماً این موارد را در نظر بگیرید.

نکات سفر به یونان-جاذبه های یونان

دستمال توالت را درون آن نیندازید

این علامت و جمله را در همه جای توالت های یونان خواهید دید. از شما خواسته می شود از سطل آشغال استفاده کنید. چرا؟ زیرا لوله های فاضلاب یونان قطری به اندازه ۵۰ میلی متر دارند و به راحتی در صورت افتادن کاغذ توالت مسدود می شوند. فراموش نکنید که یونان تمدنی باستانی دارد و هر چند لوله های فاضلاب قدیمی نیستند، اما با این حال می توانند بسیار مشکل ساز شوند. پس لطفاً نکات بهداشتی را رعایت کنید.

در هر جا که رفتید راجع به اینترنت وای فای حتماً بپرسید

در یونان و اکثر مناطق به جز مناطق دور افتاده می توانید به اینترنت وای فای دسترسی داشته باشید. اگر وارد کافه یا رستورانی می شوید، از اینکه رمز اینترنت وای فای را بپرسید اصلاً خجالت نکشید. این مورد، در این کشور بسیار معمول است. به جز این می توانید برای خط تلفن خود نیز اینترنت جداگانه خریداری کنید.

نکات سفر به یونان- سفر به یونان

دیدن جزایر را از دست ندهید

یونان یک کشور بسیار زیبا است. این کشور سواحل، کوه ها، دریاچه ها، دره های سرسبز و شهرهایی برای بازدید دارد. در حالی که به جزایر این کشور وارد می شوید، حتماً از طبیعت آن و جاذبه هایی که دارند بازدید کنید. با این کار هم می توانید سفری ارزان داشته باشید و هم از مناطقی که خلوت و بکر هستند یا هنوز خیل عظیم توریست آنجا را تخریب نکرده است بهره ببرید.

و در نهایت اگر هر کمک و سوالی داشتید می توانید با شماره ۱۷۱ تماس بگیرید. با این شماره به اکثر آژانس های گردشگری در یونان متصل شده ومی توانید تلفنی از آن ها راهنمایی بگیرید. اگر مورد سرقت قرار گرفتید یا با مشکل بزرگی مواجه شدید نیز باید به پلیس مراجعه کنید.

منبع: theculturetrip.com

در این موزه به تاریخ باستان یونان سفر کنید! + تصویر
در این موزه به تاریخ باستان یونان سفر کنید! + تصویر
معرفی هتل ۳ ستاره آریستوتلز در آتن
معرفی هتل ۳ ستاره آریستوتلز در آتن
در آتن به کدام رستوران ها برویم؟
در آتن به کدام رستوران ها برویم؟
محله خدایان در یونان
محله خدایان در یونان