بلیط هواپیما

نکات مهم فرهنگی در سفر به روسیه

نکات فرهنگی سفر به روسیه

به وسیع ترین کشور دنیا خوش آمدید! کشوری با هنر بین المللی، مناظر بی نظیر و جوامع چند ملیتی. احتمالا دیدن عکس های شهرهای بزرگ روسیه، شما را هم برای سفر به این کشور دیدنی وسوسه کرده باشد. هرچند، فقط دیدن عکس هایی از مترو های آن که از زیباترین مترو های جهان هستند، به اندازه ی کافی افراد را برای سفر به این کشور متقاعد می کند! اگر قصد دارید برای اولین بار به روسیه سفر کنید، با الی گشت همراه باشید تا با چند مورد مهم برای سفر به روسیه آشنا شوید.

مسکو

تاریخ رویداد ها را چک کنید

در طول تعطیلات بزرگ و مهم، مثل اولین هفته ی ماه ژانویه (بین روز سال نو و کریسمس) و هفته ی اول ماه می (روز کارگر یا پیروزی)، شهر های مسکو و سنت پترزبورگ، با برگزاری نمایش های مختلف، فستیوال ها و برنامه های جذاب دیگر، حسابی شلوغ می شوند. در این روز ها، ساعات کاری موزه ها کمتر می شود و یا به طور کلی تعطیل می شوند. اگر برای دیدن موزه ها برنامه ریزی کرده اید، بهتر است حواستان به تاریخ رویداد های مهم باشد.

رویداد ها

الفبای سیریلیک را یاد بگیرید

الفبای سیریلیک در روسیه و بعضی از کشور های اروپای شرقی کاربرد دارد. یاد گرفتن الفبای این زبان، به شما در موقعیت های زیادی کمک می کند. نه تنها باعث می شود کمی از حرف های روسی را متوجه بشوید، بلکه به شما در خواندن علامت های مترو، نقشه ها، منو و سایر موارد هم کمک زیادی می کند.

زبان

برای هزینه های بالا آماده باشید

مسکو یکی از گران ترین شهر های دنیا است و شهر سنت پترزبورگ هم چندان ارزان نیست. در بیشتر کافه ها و رستوران ها مجبور به پرداخت مبالغ بالایی هستید که حسابی جیبتان را خالی می کنند. در بیشتر موزه ها به عنوان یک توریست، باید مبالغ بیشتری نسبت به شهروندان روسیه پرداخت کنید؛ حتی گاهی تا ۱۰ برابر!

خرید

در کلیسا محترمانه رفتار کنید

کلیساها به روی همه باز هستند، اما به عنوان یک فرد خارجی باید کاملا حواستان باشد تا در روند دعا کردن افراد اختلال ایجاد نکنید و به احساسات مذهبی کسی توهین نکنید. خانم ها باید سر و شانه هایشان را موقع ورود به کلیسا بپوشانند. به عنوان یک آقا نیز، باید موقع ورود به کلیسا لباس پوشیده به تن داشته باشید و کلاهتان را بردارید.

کلیسا

از ساختمان های دولتی عکس نگیرید

در مورد عکس گرفتن از ایستگاه های مترو، ساختمان های دولتی و هر ارگانی که به دولت و نظام دفاعی آن مربوط باشد خیلی با احتیاط رفتار کنید. اگر در مورد رسمی بودن ساختمانی شک دارید، بهتر است بیخیال عکس گرفتن بشوید! عکس گرفتن از این مکان ها، به دستگیر شدن تان منجر می شود.

عکاسی

زمان های حرکت قطار را بررسی کنید

زمانبندی حرکت قطارها در تمام روسیه، بر اساس منطقه زمانی مسکو ارایه می شود. این  مورد تنها درباره ی قطار های حومه شهر تفاوت دارد و این قطار ها بر اساس ساعت محلی حرکت می کنند، البته نه در تمام موارد! در بیشتر ایستگاه ها ساعت های اعلام شده بر اساس ساعت مسکو تنظیم می شوند. خوب است بدانید منطقه ی زمانی مسکو و سنت پترزبورگ با هم مطابقت دارند.

قطار

منبع:‌ www.lonelyplanet.com

در سن پترزبورگ از کجا خرید کنیم؟
در سن پترزبورگ از کجا خرید کنیم؟
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه
فرانسه همچنان محبوب ترین کشور جهان در گردشگری
فرانسه همچنان محبوب ترین کشور جهان در گردشگری
معرفی هتل دابلتری هیلتون مسکو | ۴ ستاره
معرفی هتل دابلتری هیلتون مسکو | ۴ ستاره