۲۲ نکته از زبان مردم بومی ۲۲ منطقه دنیا!

نکات مهم سفر از زبان بومیان

مردم بومی و محلی یک کشور یا شهر معمولا چیزهایی بیشتر از گردشگران می دانند. این قضیه چیزی نیست که بتوان گفت که غیر از این است. همیشه اتفاقات مختلفی در یک نقطه از جهان می افتند که قبل از وقوعشان تنها مردم بومی از آن خبر دارند. همیشه آداب و رسوم خاصی در بعضی مناطق وجود دارد که یک گردشگر معمولی هرگز از آن سر در نمی‌آورد. پس می توان گفت که از نکات مهم سفر این است که تا جایی که می توانیم قبل از سفر، در طول سفر و در انتهای سفرمان با مردم محلی ارتباط برقرار کنیم و از آن ها در مورد مسائل مختلف سوال بپرسیم. در ادامه الی گشت ۲۵ مورد از نکات مهم سفر از زبان بومیان که بیشتر در سفرها شنیده شده اند را برایتان بیان می کند.

نکات مهم سفر
مطالب مرتبط:
نکات ضروری سفر از دید یک مسافر حرفه ای (بخش اول)
نکاتی که برای مریض نشدن در سفر باید بدانیم

مطمئنا شما نیز تجربه ای از یک گردشگر در شهرتان دارید که دارد کاری را می کند که به ضرر اوست، خلاف قانون است و یا حتی با هنجارهای اجتماعی متفاوت است. در آن لحظه شاید پیش خودتان بگویید که یعنی کسی نبوده است که این نکته را به او گوشزد کند؟ به هر حال این مسئله برای همه اتفاق می افتد و جلوگیری از آن کمی مطالعه نیاز دارد. پس می توان گفت که نکات مهم سفر این است که جزییات ریز مقصدتان را تا آنجا که می توانید یاد بگیرید. برای مثال شاید تکان دادن سر در یک کشور به معنی نه و در جایی دیگر به معنی آره باشد. و اگر شما به عنوان یک مسافر این را ندانید ممکن است در سفرتان دچار سوء تفاهم شوید و یا خودتان اشتباهات عجیب و غریبی بکنید که شاید حتی به تلخ شدن سفرتان منجر گردد.

مردم محلی چین

۱- آمستردام: روی مسیرهای قرمز راه نروید. آن ها برای دوچرخه سواران هستند و احتمال اینکه صدمه ببینید بسیار زیاد است.

۲- آلاسکا: درست است که همه شما فکر می کنید که تنها خرس ها خطرناک هستند. بله، خرس ها خطرناک هستند، اما مطمئن باشید که در مقابل گوزن های شمالی نیز باید مراقب باشید. همچنین زمین های گلی و جاده هایی که به طور خطرناکی به لبه صخره های شیب دار نزدیک می شوند، نیز احتیاط لازم دارند.

۳- هالیوود: ستاره های روی پیاده روها را لمس نکنید و روی زمین هم نشینید. بیایید فقط بگوئیم که این مکان ها خیلی کثیف است.

۴- پارک ملی بانف: به حیوانات غذا ندهید. این ایده بسیار بدی است.

۵- شهر نیویورک: بیش از ۲ دلار برای یک ساندویچ هات داگ که در خیابان خریداری می کنید، پرداخت نکنید.

۶- سان فرانسیسکو: از نکات مهم سفر به شهر ما این است که در تابستان به راحتی می توانید یک توریست را شناسایی کنید. آن ها کسانی هستند که شلوار کوتاه، صندل و یک کلاه سان فرانسیسکویی که فکر می کنند جذاب است را پوشیده اند. نکته مهم: هوا نسبت به زمان سال تغییر نمی کند، بلکه بسیار زیاد تغییر آن را در مواقعی که انتظار ندارید مشاهده می کنید.

آلاسکا - گوزن شمالی

۷- نیواورلئان: اینجا شهر قشنگی است به شرطی که به زمین نگاه نکنید! همچنین به خودتان یک لطفی کنید و هیچ مهره ای که روی زمین می بینید را برندارید. حالا که صحبت از مهره ها شد بهتر است لباس های مهره ای را وقتی که فستیوال ماردی گرس نیست، در شهر نپوشید.

۸- سیاتل: به برج اسپیس نیدل نروید. به جای آن به برج کلمبیا بروید زیرا منظره بهتری دارد، ارزان تر است و در نهایت خلوت تر می باشد.

۹- ساختمان امپایر استیت: به این جا نیایید! به جای آن به ساختمان Rock 30 بروید، زیرا منظره بهتری دارد.

۱۰- پاریس: اگر به انگلیسی شروع به صحبت کنید، مردم به فرانسوی جوابتان را می دهند. اما اگر حداقل یکی دو واژه فرانسوی آغازکننده حرفتان باشد، شانس اینکه جوابی به انگلیسی به شما داده شود بیشتر است. یا حداقل مردم به شما کمک بیشتری می کنند. نکته مهم: همیشه قبل از اینکه شروع به انگلیسی صحبت کردن بکنید، از مردم بپرسید که آیا می توانند انگلیسی صحبت کنند؟

۱۱- لندن: یکی از نکات مهم سفر به لندن این است که بندانید پل تاور، پل لندن نیست.

پل تاور در لندن

۱۲- پارک ملی یلواستون: فقط به خاطر اینکه یک حیوان پنجه قوی و یا دندان های تیز ندارد، دلیل نمی شود که نمی تواند شما را بکشد!

۱۳- رم: قیمت بستنی در همه جا یکسان است؛ مگر اینکه در روی یک صندلی رستوران نشسته باشید! آن موقع است که قیمت برایتان فرق می کند.

۱۴- ملبورن: بله درست است که اینجا استرالیا است. اما زمستان سردتر از آنچه که فکر می کنید است.

۱۵- ونیز: اگر کسی از شما خواست که به کاست موسیقی شان گوش دهید، قبول نکنید و از آن جا دور شوید.

۱۶- هاوایی: مهمترین چیزی که باید بدانید این است که اینجا چیزی بیشتر از سواحل وایکیکی دارد.

۱۷- فیلادلفیا: اگر می خواهید استیک پنیر بخورید از رستوران های توریستی فاصله بگیرید. یکی از رستوران های محلی را برای تجربه این غذا انتخاب کنید.

ونیز ایتالیا

۱۸- فونیکس: در تابستان به طبیعت گردی در کوه های کمل بک نروید. مردم به خاطر گرما زدگی جانشان را از دست می دهند.

۱۹- دیزنی ورلد: از نکات مهم سفر به دیزنی ورلد این است که بدانید بهترین زمان دیدن اینجا اکتبر (مهر ماه) است. زیرا تعطیلات تابستانی تمام شده و به همین دلیل پارک خلوت تر است. و برای آن ها که تحمل گرما را ندارند هوا نیز از بقیه سال مناسب تر می باشد.

۲۰- نشویل: فقط گردشگران چکمه و کلاه های کابویی می پوشند. ما خودمان فقط در بعضی از رسم ها آن ها را می پوشیم.

۲۱- کوه های راکی: کوه ها واقعا سنگی هستند. (Rock به معنی سنگ در زبان انگلیسی). اگر برای دیدن این کوه ها با پرواز به دنور (Denver) آمدید مستقیم به سراغ طبیعت گردی نروید. دنور خودش ارتفاع بالایی دارد. پس سعی کنید یک شب را در آن جا سپری کنید تا به ارتفاع زدگی دچار نشوید.

۲۲- یونان: یونان بسیار بیشتر از آنچه که شما فکر می کنید زیباست. اما آتن کمتر از انتظار شما به چشم می آید!

منبع: list25.com

ساعتی با مردم مهربان و صمیمی شهرهای مختلف دنیا
ساعتی با مردم مهربان و صمیمی شهرهای مختلف دنیا
۱۰ بستنی معروف از ۱۰ کشور دنیا
۱۰ بستنی معروف از ۱۰ کشور دنیا
برای ماجراجویی های هیجان انگیز به کجا برویم؟
برای ماجراجویی های هیجان انگیز به کجا برویم؟
خطرناک ترین جاذبه های زمین!
خطرناک ترین جاذبه های زمین!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code