نگاهی به تاریخ کشور آلمان

تاریخ آلمان

آلمان از کشورهای زیبای اروپا که مناظر طبیعی و میراث فرهنگی و تاریخی کشورش از آن مقصد جذاب گردشگری ساخته است. تاریخ معاصر آلمان با جنگ جهانی دوم و آدولف هیتلر گره خورده است و احتمالا شنیدن تاریخ کشور آلمان برایتان جذاب خواهد بود، پس الی گشت را همراهی کنید تا نگاهی داشته باشیم به تاریخ کشور آلمان.

تاریخ آلمان

تاریخ اولیه تا قرون وسطی

مطالب مرتبط:
خیابان های رویایی درسدن در آلمان (عکس)
پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!

قبایل اولیه آلمانی ترکیبی از مردم سواحل دریای بالتیک بودند که در واقع اصل و نسب آن ها به بخش های شمالی قاره اروپا در سال ۵۰۰ تا ۱۰۰ قبل از میلاد برمی گشت که در بخش های مرکزی و جنوبی آلمان کنونی پراکنده شدند. در آن سال ها رومی ها بارها به آلمان حمله کردند که منجر به جنگ های طولانی بین دو کشور و ساخت سیستم مرزبانی لیمس به طول ۳۰۰ کیلومتر در قرن اول بعد از میلاد شد. در پایان این جنگ ها در نهایت امپراتوری روم شکست خورد و قبایل آلمانی قلمروی خودشان را تا آلمان کنونی گسترش دادند. فتح گل روم (ناحیه ای که امروزه جایگاه فرانسه، لوگرامبورگ و غرب آلمان است) توسط قبایل فراک ها در اواخر قرن پنجم مرحله مهمی در تاریخ اروپا را رقم زد، پس از آن پیروزی فرانک ها ادامه پیدا کرد تا اینکه دولت متمدن آلمان تاسیس شد.

قبل از قرن وسطی

قرون وسطی

دوران قرون وسطی در آلمان به شدت تحت تاثیر کشمکش بین امپراتوری آلمان و کلیسای کاتولیک بود و به همین دلیل قلمروی جغرافیایی این کشور در طول قرن ها همیشه در حال تغییر بود. موقعیت مرکزی آلمان در اروپا باعث می شد که این کشور در زمینه تجارت بین المللی و صنعت فعال باشد و به همین خاطر در طول قرن های ۱۴ و ۱۵ رونق زیادی داشت. تا اینکه در سال ۱۶۱۸ جنگ ۳۰ ساله شروع شد و در پایان این جنگ در سال ۱۶۴۸ بخش های زیادی از آلمان نابود شد. از نظر سیاسی کشور نسبت به قبل اتحاد خودش را از دست داد و دوران طولانی رکود اقتصادی شروع شد.

جنگ جهانی اول و دوم

در پایان جنگ جهانی اول آلمان با شکستی ویران کننده روبرو شد. در این مدت پارلمان دموکراتیک که بیشتر اعضای آن را احزاب محبوب تشکیل می دادند ایجاد شد اما با گذشت زمان و در دوره رکود اقتصادی احزاب رادیال و تندرو قوی تر شدند و در نهایت در سال ۱۹۳۳ سوسیالیست های ملی قدرت را در دست گرفتند و در همان زمان بود که آدولف هیتلر به عنوان صدر اعظم این کشور منصوب شد. در حالی که این حزب بسیار بیرحم و قدرتمند به نظرمی رسید سیاست خارجی کشورگشاهی آن ها منجر به جنگ جهانی دوم و هولوکاست شد، جنگی که در سال ۱۹۴۵ با تسلیم بی قید و شرط آلمان به پایان رسید.

هیتلر

آلمان شرقی و غربی

بازمانده های آلمان نازی به ۴ منطقه تقسیم بندی شدند و هر کدام از این نواحی توسط ابرقدرت های آمریکا، بریتانیا، فرانسه و شوروی کنترل می شدند. در همان زمان پایتخت این کشور برلین با این که در بخش منطقه شوروی قرار داشت اما به دو بخش تقسیم شد. علی رغم اینکه در ابتدا هدف این بود که این ابرقدرت ها به صورت مشترک این کشور را کنترل کند اما درگیری بین آن ها باعث شد که منطقه تحت کنترل آمریکا، بریتانیا و فرانسه در سال ۱۹۴۹ تشکیل جمهوری فدرال آلمان (شامل برلین غربی) را دهند. در زمان جداسازی، رونق برلین غربی مردم را از برلین شرقی به سمت غربی سرازیر می کرد اما در سال ۱۹۶۱ ساخت دیوار برلین پایانی بر این وضعیت شد. در طول ۴ دهه بعد، هر دو کشور آلمان مسیری کاملا متفاوت را از نظر سیاسی و اقتصادی انتخاب کردند. بعد از دوره ای کوتاه صلح در آلمان شرقی در ۹ نوامبر ۱۹۸۹ پلیس مرزی آلمان شرقی به طور غیر منتظره ای دیوار برلین را باز کرد و تقریبا در یک سال بعد جمهوری دموکراتیک آلمان به جمهوری فدرال آلمان ملحق شد. با اینکه بعد از از بین رفتن دیوار برلین بسیاری از تفاوت های بین آلمان شرقی و غربی از بین رفت اما هنوز هم در قسمت های مختلفی از کشور آلمان می توانید نشانه هایی از آلمان شرقی را پیدا کنید نشانه هایی که یکی از دلایل گردشگران برای سفر به قسمت های مختلف این کشور زیباست.

آلمان

جامعه و فرهنگ

آلمان زندگی فرهنگی جالب، پوپا و پرباری دارد کسانی مثل اینشتین، بتهوون و یوهان باخ هویتی از فرهنگ سنتی این کشور هستند. آلمانی ها تمایل زیادی به تماشا و شرکت در انواع مختلفی از مسابقات، کنسرت ها و رقابت ها دارند و بسیار علاقمند به هنر هستند. میراث بربار فرهنگی آلمان را می توانید در معماری ساختمان ها که ترکیبی از معماری مدرن و تاریخی هستند ببینید.

منبع: statravel.com

معرفی فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان
معرفی فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان
خوشمزه ترین نان هایی که باید در آلمان امتحان کنید!
خوشمزه ترین نان هایی که باید در آلمان امتحان کنید!
اطلاعات پروازی ایران به آلمان
اطلاعات پروازی ایران به آلمان
معرفی هتل ۳ ستاره هالیدی این اکسپرس سیتی سنتر در برلین
معرفی هتل ۳ ستاره هالیدی این اکسپرس سیتی سنتر در برلین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code