اقامتی عجیب و منحصربفرد در «هتل بی ستاره» سوئیس!

هتل بی ستاره

تا به حال شده دوست داشته باشید سقفتان آسمان پرستاره باشد و در عین حال از رفاه و امکانات خوبی هم برخوردار باشید؟ یعنی در عین حال که در طبیعت هستید اقامت راحت و بی دردسری هم برایتان فراهم باشد. اخیرا در سوئیس هتلی ساخته شده که به هتل بی ستاره شهرت پیدا کرده است! این هتل عجیب در واقع یک تختخواب دو نفره بر فراز کوه های آلپ است! این به اصطلاح هتل نه سقف دارد و نه دیوار و شما در عین حال که در تختخواب نرم و راحت دراز کشیده اید در تماس کامل با طبیعت قرار دارید. به این ترتیب اگرچه این هتل بی ستاره است اما سقفش آسمان پرستاره کوه های آلپ سوئیس است. با الی گشت همراه باشید.

هتل بی ستاره سوئیس

هتل بی ستاره اما پرستاره!

مطالب مرتبط:
بهترین سوغاتی های سوئیس
زیباترین شهرهای سوئیس + تصویر
این تجربه ها را تنها در سوئیس می توانید داشته باشید!

ساخت هتل بی ستاره بیشتر شبیه به تخیلات دوران کودکی یا صحنه ای از یک فیلم فانتزی است. اما باید بدانید در عین عجیب بودن چنین هتلی واقعا وجود دارد و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. تصور کنید در یک تختخواب دو نفره کینگ سایز بسیار راحت دراز کشیده اید و هر لحظه نوشیدنی بخواهید می توانید به گارسونی که در همان حوالی سفارش بدهید. بعد در حالیکه نوشیدنی خنک و دلچسبتان را می خورید به منظره اتاق….بله، به منظره اطراف اتاق که کوهستان های آلپ است نگاه کنید یا دراز بکشید و حرکت ابرها را بالای سرتان تماشا کنید! در مورد یک هتل خیالی صحبت نمی کنیم، در مورد هتلی واقعی صحبت می کنیم که در سوئیس ساخته شده و هزاران نفر هم در حال حاضر در لیست انتظار هستند تا برای یک شب هم که شده در این هتل بی ستاره اما پرستاره بخوابند. یک شب اقامت در این هتل بی ستاره حدود ۳۵۰ دلار برایتان تمام می شود.

میهمانان هتل بی ستاره

سازندگان این هتل عجیب چه کسانی هستند؟

این هتل عجیب توسط دو برادر به نام های فرانک و پاتریک ریکلین و شریکشان دنیل شاربونیه ایجاد شده است. هدف آن ها از ساخت هتل بی ستاره این بوده تا اقامت لاکچری و مجلل هتل را با اقامت در دل طبیعت پیوند بزنند. این دو برادر پیش از این هم در سال ۲۰۰۹ یک سرپناه انفجار هسته ای را به اولین هتل بی ستاره تبدیل کردند. حالا این برادران ریکلین بازگشته اند تا هتلی عجیب و هنری در کوه های آلپ به وجود بیاورند. به گفته این دو برادر ساخت هتل بی ستاره مطابق با هیچ گونه از استانداردهای هتلداری قرار نمی گیرد و همین موضوع به آن ها آزادی عمل می دهد تا هرگونه امکانات و خدماتی را در هتلشان ارائه کنند. هدف آن ها این بوده تا کلیشه های سنتی و رایج در مورد هتلداری را بشکنند و مفهومی نو از اقامت میهمانان در طبیعت بی نظیر سوئیس ارائه کنند. البته ساخت چنین هتلی احتمالا وقت زیادی از آن ها نگرفته و تنها کافی بوده زمین را کمی مسطح کنند و تختخواب دو نفره را در آن جا قرار دهند. روش خوب و به صرفه ای برای ساخت هتل است، نه؟

ساخت هتل بی ستاره

خدمات هتل

هتل بی ستاره در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و هیچ در، دیوار و سقفی ندارد. شما بعد از وارد شدن به هتل! تنها با یک تختخواب دو نفره، دو میز عسلی، چراغ خواب و چشم اندازی بی نظیر از کوهستان آلپ مواجه می شوید.خدمات و سرویس این هتل هم مانند خودش خاص و عجیب است. به جای گارسون های آموزش دیده، مزرعه داران محلی با پاپیون و دستکش سفید و چکمه لاستیکی به میهمانان سرویس دهی می کنند! گارسون ها در همان حوالی و احتمالا روی چمن نشسته اند و منتظرند تا سفارش های شما را انجام بدهند. البته مشخص است که این هتل آن طور که انتظار دارید فضای خصوصی و خلوتی در اختیار شما قرار نمی دهد، اما همین موضوع باعث جالب و جذاب شدن آن شده است.

در مورد امکانات هتل صحبت کردیم اما شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که پس سرویس بهداشتی این اتاق کجاست؟! خب، باید بدانید که درست است که در یک هتل هستید اما این هتل در دل طبیعت است و نباید انتظار سرویس بهداشتی خیلی نزدیک را داشته باشید. در واقع، نزدیک ترین سرویس بهداشتی به هتل بی ستاره در یک رستوران قرار دارد که برای رسیدن به آن باید ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید! بنابراین اقامت در این هتل چندان هم راحت نیست و شاید اطلاع عنوان هتل بی ستاره کاملا منطقی و به جا باشد.

هتل های سوئیس

میهمانان می توانند با پرداخت شبی حدودا ۳۵۰ دلار در این هتل بی ستاره اقامت داشته باشند. جالب است بدانید که این هتل طرفداران زیادی پیدا کرده و تا آخر سال رزرو شده است! هزاران نفر از سرتاسر دنیا علاقه مند شدند که برای یک شب هم که شده در این هتل عجیب اقامت کنندو این تجربه بی نظیر را داشته باشند. بنابراین اگر شما هم دلتان می خواهد یک شب را در این هتل خاص و عجیب بمانید باید منتظر بمانید. افرادی که در لیست انتظار این هتل قرار دارند علاوه بر سوئیس و اروپا از کشورهای مختلف دنیا و دوردست مثل آمریکا، استرالیا، عراق و آفریقا هستند. البته از آنجا که این هتل-تختخواب در دل طبیعت و زیر سقف آسمان قرار گرفته شرایط آب و هوایی هر لحظه ممکن است آن را تحت تاثیر قرار بدهد. مثلا ممکن است هتلتان را رزرو کرده باشید اما به شما اطلاع داده شود که به دلیل آب و هوای بارانی یا طوفانی رزرو شما کنسل شده است. البته در صورت لغو، مسئولین این هتل بی ستاره تدابیری برای اقامت میهمانان در نظر گرفته اند.

 

اقامت در هتل بی ستاره

در حالی که هتل های مجلل در گوشه و کنار دنیا در حال افزایش هستند و حتی تعداد ستاره هایشان به هفت ستاره هم رسیده است ایجاد هتل بی ستاره بسیار جالب توجه است. در واقع، آنطور که مسئولین هتل می گویند این هتل هیچ ستاره ای ندارد و تنها ستاره خود شما هستید! هتل بی ستاره بر فراز تپه ای بلند قرار گرفته است و میهمانان چشم اندازی ۳۶۰ درجه به منطقه کوهستانی آلپشتاین سوئیس داشته باشند. اگر دلتان از فضای هتل! خسته شد کافی است از تخت پایین بیایید تا وارد طبیعت بکر و سرسبز آلپ بشوید.

منبع: myswitzerland.com

موزه ملی سوئیس، نمایشگاهی از ما قبل تاریخ تا به کنون
موزه ملی سوئیس، نمایشگاهی از ما قبل تاریخ تا به کنون
۷ مورد از زیباترین شهرهای برزیل
۷ مورد از زیباترین شهرهای برزیل
دیدنی های شهر زوریخ(بخش اول)
دیدنی های شهر زوریخ(بخش اول)
روستای بوک چون هانوک کره جنوبی را بهتر بشناسید
روستای بوک چون هانوک کره جنوبی را بهتر بشناسید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code