بلیط هواپیما

آیا می دانستید قصر یخی انیمیشن فروزن همان هتل یخی کبک در کانادا است؟

هتل یخی کبک | Hôtel de Glace

با پیشرفت صنعت حمل و نقل و آسان شدن سفر در عصر حاضر عده زیادی به گردشگری علاقه مند شدند و به دنبال این هستند که از تعطیلات خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنند و زمانی شگفت انگیز را در میان برنامه های روتین زندگی خود داشته باشند. با افزایش تقاضا هتل های گوناگون با کیفیت های مختلف در مناطق بسیاری تاسیس شدند اما در این میان برای رقابت تنها بالا بردن کیفیت کافی نیست. برخی از مهمانان به دنبال کسب یک تجربه منحصر به فرد هستند و این تجربه به خوبی در هتل یخی کبک حاصل می شود. با الی گشت همراه شوید تا اقامتی کوتاه در هتل یخی کبک داشته باشیم و با جزییات آن آشنا شویم.

هتل یخی کبک

هتلی که هر سال آب می شود

مطالب مرتبط:
نطقه کبک قدیم، تکه ای از تاریخ اروپا در خاک کانادا!
راهنمای سفر به کبک در کانادا
کبک، ایالتی با ۱ میلیون مسیر آبی!+ ویدیو

با توجه به این که مصالح اصلی استفاده شده در ساخت هتل یخی کبک برف و یخ هستند تنها سه ماه عمر می کند و بعد از آن آب می شود. از زمان ساختش در اولین بار تا به حال گسترش زیادی یافته است. در اولن سال ساخت تنها دارای ۱۱ اتاق بود اما حالا با داشتن ۵۵ اتاق، یکی از بزرگ ترین هتل های یخی جهان است. برای ساخت هتل ۳ ماهه بیش از ۵۰ نفر کارگر ۴۵ روز زمان اختصاص می دهند. البته لازم است بدانید که برای استحکام بیشتر تنها به یخ و برف اکتفا نمی شود و چوب هم در احداث آن به کار برده می شود.

برای ساخت این هتل حدود ۳۰۰۰۰ تن برف و همچنین ۵۰۰ تن یخ استفاده می شود که در نوع خود بسیار جالب می باشد که البته با بزرگ شدن هر ساله این هتل این اعداد نیز افزایش می یابند. دیواره های این هتل نیز هر کدام نزدیک به ۴ متر قطر دارند.

هتلی که هر سال آب می شود

تاسیس هتل

هتل یخی کبک در واقع ۵ کیلومتر با مرکز این شهر فاصله دارد و اولین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی افتتاح شد. این مجموعه را می توان اولین هتل یخی در آمریکای شمالی به حساب آورد. سال اول هتل در پارک آبشار مونتمورنسی ساخته شده اما از همان زمان برنامه این بود که به نزدیکی دوشسنی (Duchesnay) منتقل شود. از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۱ هتل این جا ساخته شد تا این که در سال ۲۰۱۱ به محل جدیدی در چارلزبورگ منتقل شد و تا به امروز در همان جا ساخته می شود.

هتل یخی کبک در فاصله ۵ کیلومتری شهر بر بالای اولین قله از رشته کوه های Laurentian در چارلزبورگ ساخته می شود و همان طور که ذکر شد عنوان اولین و تنها هتل یخی آمریکای شمالی را از آن خود کرده است. هر سال از ماه دسامبر فرآیند ساخت آن آغاز می شود تا در اولین روز ماه ژانویه افتتاح شود و عمر کوتاه سه ماهه خود را سپری کند.

تاسیس هتل

گردشی داخل هتل

هتل در زمینی به وسعت ۳۰۰۰ متر ساخته شده است و ارتفاع سقف آن در برخی قسمت ها به ۷ متر می رسد. برای رسیدن به هتل باید مسیری رویایی را طی کنید که از بین هتل والکارتیر و هتل یخی کبک می گذرد. جالب است بدانید که هر سال با بازسازی مجدد هتل طرح جدیدی برای آن در نظر گرفته می شود. در سال ۲۰۱۸ مجسمه ها و طراحی داخل مجموعه به موضوع سیرک اختصاص داده شده بود.

در هنگام ورود بازدیدکنندگان آکروبات بازهای، دلقک ها و شعبده بازهایی ساخته شده است یخ و برف به آن ها خوش آمد می گفتند به نحوی که گویی در سرمای فراوان یخ زده اند.

لازم به ذکر است که شومینه ای برای سرمایی ها در نظر گرفته شده است. تنها قسمت هتل که از یخ ساخته نشده حمام است که در آن وسایل گرمایشی به کار رفته است. جالب است بدانید سازه عظیم یخی علاوه بر گردشگران توجه فیلم سازان زیادی را به خود جلب کرده است که مشهورترین آن ها انیمیشن فروزن است که حسابی سر و صدا کرد.

داخل هتل

اقامت شبانه در هتل

زمستان های کبک سرد و سخت است و سپری کردن یک شب در هتل یخی می تواند تجربه ای باشد که در تمام عمر آن را فراموش نخواهید کرد. البته زیاد نگران نباشید در شب های زمستان که ممکن است دمای هوا به ۳۰- درجه برسد نیز دمای داخل هتل در ۵- درجیه ثابت می ماند. وان و سونای آب داغ در هتل قرار داده شده که شما را گرم کند و آرامشی فوق العاده را برایتان به همراه داشته باشد. صبح ها نیز می توانید صبحانه ای لذیذ را در بوفه هتل والکارتیر نوش جان کنید. قبل از آمدن مطمئن شوید که لباس های خیلی گرم همراه خود بیاورید تا تجربه ای فوق العاده داشته باشید.

اقامت شبانه

استقبال گسترده گردشگران

هتل یخی کبک تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری کشور کانادا شده است. هفت روز هفته تورهایی به زبان انگلیسی و فرانوسی برای بازدیدکنندگان برگذار می شود و در مواقع غیر از آن نیز بازدید از هتل برای عموم آزاد است. بعد از گذشت ۱۳ فصل از عمر هتل آمارهای رسمی نشان می دهند که بیش از ۱ میلیون نفر از مجموعه بازدید کردند و ۴۳۰۰۰ مهمان شب را در آن سپری کردند. تنها در پنجمین فصل فعالیتش میزبان بیش از ۷۰۰۰۰ گردشگر بود.

هتل توجه زوج های جوان زیادی را نیز به خود جلب کرده است و توانسته است در لیست ۱۰ مکان رویایی برای برگزاری مراسم ازدواج جای گیرد. طی ۱۳ فصل فعالیت ۲۷۵ مراسم عروسی در هتل برگزار شد.

استقبال گسترده گردشگران

برنامه بازدید

اگر تصمیم دارید از هتل یخی کبک بازدید کنید دقت کنید که هر سال از اول ژانویه فعالیت خود را آغاز می کند و تا اواخر ماه مارس ادامه می یابد. در سال ۲۰۱۸ هر روز ساعت ۵:۳۰  تور بازدید برگزار می شود و کافی شاپ هتل نیز از ساعت ۱۰ صبح تا نیمه شب فعالیت می کند. برای این بازدید باید حداقل ۴۵ دقیقه را اختصاص دهید. قیمت ورودی برای هر نفر بزرگسال ۲۱ دلار، بچه هایی با قد بین ۱ تا ۱٫۳۲ متر ۱۶ دلار و کودکان کوتاه تر از ۱ متر رایگان می باشد.

آدرس: ۱۸۶۰, boulevard Valcartier  Saint-Gabriel-de-Valcartier, QC G0A 4S0

منبع: hoteldeglace-canada.com

برنامه بازدید

اگر تصمیم دارید از هتل یخی کبک بازدید کنید دقت کنید که هر سال از اول ژانویه فعالیت خود را آغاز می کند و تا اواخر ماه مارس ادامه می یابد. در سال ۲۰۱۸ هر روز ساعت ۵:۳۰  تور بازدید برگذار می شود و کافی شاپ هتل نیز از ساعت ۱۰ صبح تا نیمه شب فعالیت می کند. برای این بازدید بید حداقل ۴۵ دقیقه را اختصاص دهید. قیمیت ورودی برای هر نفر بزرگسال ۲۱ دلار، بچه هایی با قد بین ۱ تا ۱٫۳۲ متر ۱۶ دلار و کودکان کوتاه تر از ۱ متر رایگان می باشد.

آدرس: ۱۸۶۰, boulevard Valcartier  Saint-Gabriel-de-Valcartier, QC G0A 4S0

منبع: hoteldeglace-canada.com

جاذبه های گردشگری اسپانیا
جاذبه های گردشگری اسپانیا
رفتن به این نقاط شما را مستقیما به جهنم می برد!
رفتن به این نقاط شما را مستقیما به جهنم می برد!
۱۵ مورد از سرگرمی های غیر معمول لندن
۱۵ مورد از سرگرمی های غیر معمول لندن
ووژن، شهر آبی چین با قدمتی ۱۳۰۰ ساله!
ووژن، شهر آبی چین با قدمتی ۱۳۰۰ ساله!