هر گوشه ای از فرانسه شما را متحیر خواهد کرد

فرانسه سراسر زیبایی و آرامش

مطمئنا دلیلی قانع کننده برای این موضوع وجود دارد که نام فرانسه در فهرست بیشتر گردشگران قرار داشته و این کشور مقصد محبوبی برای گردشگری است. پاسخ این سوال بسیار ساده است، فرانسه زیباترین نقطه در جهان است. البته مناطق متعدد زیادی در گوشه و کنار دنیا بر سر کسب این عنوان با فرانسه در حال رقابت هستند اما ظرافت ها و زیبایی های بی کران این کشور در غرب اروپا از ارتفاعات آلپ گرفته تا دره پر آب و سرسبز لوری (Loire) ؛ رودهای پر شمار و مناطق ساحلی این کشور، همه و همه سبب شده اند تا فرانسه برای سال های متمادی در صدر فهرست بهترین مناطق گردشگری جهان باقی بماند. در اینجا به معرفی ۳ نقطه بسیار زیبا و دیدنی این کشور می پردازیم و قطعا شما نخواهید توانست در این مورد هیچ بحث و تردیدی داشته باشید.

provence-france-lavender-fieldsprovence-france-lavender-fields

پروونس (Provence)

منطقه پروونس بخشی از ناحیه (Provence-Alpes-Cote d’Azur) در فرانسه محسوب می شود که توسط کوه های آلپ، مناطق ساحلی  و آثار تاریخی و باستانی استان پروونس احاطه شده است. این منطقه تا سال ۱۴۰۰ میلادی به عنوان بخشی از کشور فرانسه محسوب نشده و حتی امروزه نیز دارای فرهنگی متفاوت و ساختار زبانی مجزایی است. بیشتر نواحی این بخش هنوز به صورت روستائی بوده و اگر چه مناطق (Aquitane) در آن نوسازی شده اند اما خاک حاصل خیز و آب و هوای مدیترانه ای آن سبب شده تا انواع محصولات از قبیل انگور، زیتون و… در آن کشت شود. در ماه های تابستانی، سفر به این منطقه روستایی و تماشای محصولات درو شده، چشم انداز رنگارنگ و دشت های پوشیده از گل بنفشه و سنبل که موجب ترسیم چشم اندازی به رنگ بنفش می شود، خاطره ای فراموش نشدنی و آفتابی برای شما رقم خواهد زد. در این محل تا چشم شما کار می کند، آفتاب و گل و مزرعه خواهید دید. در برخی از مناطق این ناحیه هنوز می توان خانه ها، کلیساها، ویلاها و قلعه هایی از قرون وسطی را تماشا کرد. حتی می توانید در فصول برداشت محصول با مراجعه به این روستا در کنار افراد بومی و محلی به کار جالب و نشاط انگیز برداشت محصول مشغول شوید.

beach

ساحل و تل ماسه ای دون دو پیلا (Dune Pilat)

وقتی به تصاویر این محل نگاه می کنید ممکن است در نگاه اول احساس کنید این تصاویر مربوط به صحرای بزرگ آفریقا یا جایی در سواحل بیابانی عربستان است. دون دو پیلا به معنی تپه ماسه ای بزرگ، محلی طبیعی است که در آن ماسه های ساحلی به گونه ای جمع شده اند که باور موقعیت جغرافیائی آن در جنوب فرانسه، کمی دشوار است. این تپه را می توان بلندترین تپه ماسه ای در تمامی اروپا دانست  که در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر بوردو قرار دارد. جریان آب دریا در اقیانوس اطلس و باد سبب شده تا در این محل ۶۰ میلیون متر مکعب ماسه جمع شده و تپه ای به ارتفاع ۱۱۰ متر از سطح دریا تشکیل شود که هیچ تناسبی با مناطق سرسبز اطراف خود ندارد. سالانه بیش از ۱ میلیون نفر از این محل بازدید کرده و به بالای تپه صعود می کنند تا چشم اندازی زیبا از خلیج (Aracachon)  و منطقه (La Teste-de-Buch) در وسط زمین های جنگلی تماشا کنند. این جنگل نیز به نوبه خود بزرگ ترین جنگل کاج ساحلی در اروپا محسوب می شود. فقط باید حواستان باشد و برای ورود به این جنگل زیبا با خود راهنمایی را همراه کرده تا در آن گم نشوید.

calanques-national-park

پارک ملی کالانک (Calanques National Park)

پارک ملی کالانک، کم پهنا و باریک با دیواره هایی طبیعی و شیب دار از جنس سنگ آهک و به طور کلی مشابه مناطق خاص جغرافیایی اطراف سواحل مدیترانه است. این جنگل بهترین نمونه برای نواری باریک و طولانی به طول ۲۰ کیلومتر است که بین مارسی و کاسیس در کشور فرانسه واقع شده است. در سال ۲۰۱۲ این محل از سوی فرانسه به عنوان یک پارک ملی حفاظت شده معرفی شد و تلاش می شود تا از طبیعت خاص و توده های سنگی این منطقه محافظت به عمل آید. سنگ های آهکی سفید رنگ این منطقه سست بوده و به راحتی از جای خود کنده شده و به آب های دریا سقوط می کنند. با پیاده روی و کوهنوردی در این منطقه می توان به بالاترین بخش آن رسیده و چشم اندازی زیبا از مناطق اطراف و دریای آرام داشت. اگر علاقه ای به کوهنوردی ندارید، می توانید در تورهای گشت دریایی این منطقه شرکت کرده و با قایق های مسافری در مسیر باریک بین صخره ها حرکت کرده و آسمان آبی، کوهستان زیبا و دریای نیلی رنگ زیر پایتان لذت ببرید. این منطقه را می توان یکی از  الهام بخش ترین مناطق ساحلی فرانسه و دریای مدیترانه دانست.

لذت‌های سفر به کانادا + ویدیو
لذت‌های سفر به کانادا + ویدیو
معرفی معروف ترین جشنواره های هنر خیابانی در دنیا
معرفی معروف ترین جشنواره های هنر خیابانی در دنیا
زیباترین جاذبه های طبیعی روسیه
زیباترین جاذبه های طبیعی روسیه
این صحنه‌ ها را فقط در یک سافاری می‌توانید ببینید + ویدیو
این صحنه‌ ها را فقط در یک سافاری می‌توانید ببینید + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code