هزینه های سفر به ژاپن

هزینه سفر به ژاپن

ژاپن کشوری است بسیار مدرن که در شرق آسیا واقع شده است. این کشور دارای فرهنگی غنی در کنار توسعه های تکنولوژی پیشرفته می باشد. قطعا سفر به کشور ژاپن باعث می شود شما به اندازه ای شیفته ی جاذبه های گردشگری ژاپن شوید که دوست دارید، مجدد سفری به این کشور زیبا و دوست داشتنی داشته باشید. اگر بخواهید به این کشور سفر کنید، چقدر درباره هزینه سفر به ژاپن می دانید؟ الی گشت در این پست قصد دارد شما را درباره هزینه هایی که برای سفر به کشور ژاپن نیاز است آشنا کند، پس اگر قصد سفر به کشور ژاپن را دارید، مطلب هزینه سفر به ژاپن را مطالعه نمایید.

کشور ژاپن

مدارک و هزینه های سفر به ژاپن

مطالب مرتبط: 
۱۰ جاذبه گردشگری هاکونه ژاپن
راهنمای اخذ ویزای توریستی ژاپن

در صورتی که بخواهید برای مقاصد توریستی به ژاپن سفر کنید باید ویزای توریستی آن را داشته باشید و این ویزا برای این هدف و یا برای افرادی که بخواهند خانواده ی خود را ببینند، صادر می شود. در نظر داشته باشید که سفارت ژاپن مدارک درخواست ویزا را به صورت پستی نمی پذیرد و مسئولیتی در قبال گم شدن یا مخدوش شدن مدارک نمی پذیرد. همچنین ارسال مدارک از طریق ایمیل یا فاکس نیز از نظر سفارت قابل قبول نیست. برای ارائه درخواست و تحویل مدارک لازم است که حتما شخص متقاضی یا نماینده او مدارک مورد نیاز را به صورت حضوری تحویل سفارت بدهد.

سفر به ژاپن

مدارک مورد نیاز:

  • گذرنامه متقاضی ویزا ( درصورت امکان گذرنامه های قدیمی هم ارایه شود)
  • یک نسخه فرم تقاضای ویزا
  • یک قطعه عکس سایز ۴٫۵*۴٫۵  با زمینه سفید
  • برنامه سفر (به همراه رزرو هتل )
  • بلیط هواپیما
  • شناسنامه متقاضی ویزا ( به همراه ترجمه انگلیسی رسمی آن )
  • پرینت گردش حساب سه ماه اخیر و زمان صدور گواهی حساب بانکی یک روز قبل از ارائه مدارک باشد.
  • گواهی اشتغال به کار با ذکر حقوق و موافقت با مرخصی
ژاپن

هتل در کشور ژاپن

در کشور ژاپن قیمت هتل های برای اقامت کمی مناسب تر از دیگر کشورها است به خصوص اگر اهل سفرهای اقتصادی باشید می توانید در از هتل های دو ستاره این کشور استفاده کنید. ما در این طیفی از قیمت انواع هتل ها را آورده ایم تا به صورت حدودی بتوانید از قیمت هتل ها مطلع شوید.

هتل های یک ستاره  ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های دو ستاره  ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های سه ستاره  ۲٫۶۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های چهار ستاره ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های پنج ستاره ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۰٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

همانطور که مشخص است در هتل های یک، دو و سه ستاره می توانید به راحتی مطابق با بودجه خودتان اتاقی را رزرو نمایید. جالب توجه است که تمامی هتل ها از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار هستند.

هتل های ژاپن

هزینه های رستوران و غذا در ژاپن

در کشور ژاپن به منظور تهیه غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید ۸۰۰٫۰۰ ین ژاپن را بپردازید. همچنین اگر بخواهید در یک رستوران متوسط رو به بالا یک غذای دو نفره میل کنید، باید مبلغ ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ین هزینه نمایید. مک دنالد در این کشور همانند اکثر کشورهای دنیا از قیمت کمتری برخوردار است و شما برای تهیه یک همبرگر مک دنالدز می بایست ۶۸۰٫۰۰ ین ژاپن می بایست بپردازید. قیمت یک بطری آب معدنی ۱۰۵٫۲۵ ین می باشد. همچنین اگر اهل خوردن قهوه هستید به ازای هر لیوان قهوه مبلغی معادل ۳۷۸٫۲۸ ین را پرداخت بنمایید.

قیمت کالاهای اساسی

برنج : هر یک کیلو ۴۳۱٫۴۰ ین

نان : هر تکه نان ۵۰۰ گرمی ۱۸۱٫۴۵ ین

پنیر : هر قالب پنیر یک کیلویی ۱٫۹۵۵٫۲۹ ین

تخم مرغ : ۱۲ عدد تخم مرغ، ۲۲۶٫۴۷ ین

قیمت هر ین به تاریخ ۲ دی ۱۳۹۶ ، سه هزار و هشتصد تومان می باشد.

غذای ژاپن

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل در کشور ژاپن بسیار گران است. گران ترین وسیله حمل و نقل قطارها هستند که از دیگر وسیله های سریع تر حرکت می کنند.

قطار: هزینه‌ی بلیط قطار از اوزاکا تا توکیو ۲۰۰۰۰ ین (۱۹۵ دلار) است. هزینه‌ی بلیت تک سفره‌ی مترو ۲۱۰٫۰۰ ین ژاپن است، با تهیه یک بلیط ماهانه به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ین می توانید یک ماه در ژاپن با قطار به هر مسیری که می خواهید بروید. با توجه به این که هزینه قطار در کشور ژاپن بسیار بالا است اگر می خواهید به عنوان یک گردشگر به دور کشور ژاپن سفر کنید ما پیشنهاد می کنید که از بلیط جی آر استفاده کنید. این بلیت‌ها امکان سفر با قطار و در تعداد نامحدود را برای شما فراهم می‌کنند.

تاکسی: اما تاکسی، اگر بخواهید با تاکسی به سفرهای درون شهری خود بروید برای شروع تاکسی باید مبلغ ۶۱۰٫۰۰ ین پرداخت کنید به ازای هر یک کیلومتر ۳۳۷٫۵۵ ین به مبلغ اولیه اضافه می گردد. اگر شما تاکسی را برای مدتی منتظر نگه دارید به ازای هر یک ساعت مبلغی معادل ۳٫۲۴۰٫۰۰ ین به مبلغ نهایی اضافه می گردد.

اتوبوس: اتوبوس ها در این کشور گزینه های اقتصادی هستند. اتوبوس‌ها کاهشی در قیمت‌ها به وجود می‌آورند، اما زمان سفر افزایش می‌یابد. به‌عنوان مثال سفر با قطار از شهر توکیو به اوساکا ۲ ساعت است، اما همین مسیر با اتوبوس ۱۰ ساعت خواهد بود. شما با پرداخت ۲۹۱۰۰ ین (۲۸۴ دلار) می‌توانید کارتی دریافت کرده و طی ۷ روز به دفعاتی نامحدود با قطار سفر کنید، اما این مقدار خیلی بیشتر از هزینه‌ی سفر با اتوبوس است. اگر زمان دارید، با اتوبوس سفر کنید.

بنزین: قیمت بنزین در کشور ژاپن به ازای هر لیتر ۱۲۶٫۹۳ ین است.

حمل و نقل در ژاپن

هزینه سرویس موبایل

مکالمه : هزینه یک دقیقه مکالمه داخلی ۴۳٫۴۲ ین

اینترنت :  ۶۰ مگابایت اینترنت نامحدود ۴٫۲۸۲٫۸۰ ین

 

هزینه تقریبی خرید لباس

شلوار جین: برند لیوایز ۷٫۰۷۹٫۶۲ ین

لباس زنانه تابستانی : از فروش گاه های معتبر زنجیره ای (زارا، اچ اند ام) ۴٫۱۱۴٫۲۶

یک جفت کفش کتانی: برند ناک ۷٫۷۶۰٫۹۱

توکیو

فعالیت‌ها

ژاپن دارای مناطق گردشگری بسیاری است که بابت بیشتر آنها هزینه لازم نیست بپردازید. اکثر موزه ها و  پارک ها در این کشور رایگان است، علت آن هم این است کشور ژاپن می خواهد مردم سراسر دنیا با فرهنگ غنی این کشور آشنا شوند. با توجه هزینه سفر به ژاپن کمی بالاست اما این ویژگی ها هم در این کشور وجود دارد.

 

تعدادی از مراکز خرید در کشور ژاپن

منطقه‌ی شینجوکو (Shinjuku)
شینجوکو یکی از شلوغ‌ترین مناطق توکیو است که یکی از شلوغ‌ترین و پررفت و‌ آمدترین ایستگاه‌های قطار دنیا را دارد. بیش از ۳ میلیون نفر در روز از این ایستگاه استفاده می‌کنند. خرید کردن در این منطقه به دلیل تنوع و تعدد کالاها و فروشگاه‌ها، بسیار غافلگیرکننده و سردرگم‌کننده است.

مراکز خرید در ژاپن

مرکز خرید شیبویا (Shibuya)
در خیابان توکیو یک مرکز خرید با محیط بسیار هیجانی و پرجنب و جوش وجود دارد که شما می در این فروش از بهترین لباس با برندهای محبوب خرید کنید. بسیاری از مغازه های بزرگ این منطقه با تمرکز بر مد و پوشاک بانوان و دختران نوجوان فعالیت می‌کنند.

منطقه شیبویا

مرکز خرید هاراجوکا (Harajuku)
در مرکز خرید هاراجوکا دو مجموعه‌ی تجاری بزرگ به نام‌های LaForet و Tokyu Plaza، ساخته شده است که هر کدام چندین طبقه دارند و فروشگاه‌های آن بیشتر به فروش محصولات مرتبط با مد به خصوص پوشاک بانوان اختصاص دارد. موزه‌ی LaForet در بالاترین طبقه‌ی این مجموعه، میزبان رویدادها و نمایشگاه‌های مختلف است.

منطقه هاراجوکا

منبع : numbeo.com

خرج و مخارج سفر به استانبول
خرج و مخارج سفر به استانبول
هزینه های سفر به آفریقای جنوبی
هزینه های سفر به آفریقای جنوبی
۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)
۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)
هزینه های سفر به روسیه چقدر است؟
هزینه های سفر به روسیه چقدر است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code