بلیط هواپیما

هزینه های سفر به ایرلند

هزینه های سفر به ایرلند چقدر است؟

ایرلند کشوری زیبا و مملوء از تپه های سرسبز، قلعه ها، صخره های عمودی و مردمی دوست داشتنی ست. دوبلین شهری سرزنده با تاریخی جذاب که با داشتن این همه مناظر و قلعه های زیبا نمی توان در آن لحظات خوبی نداشت. این سرزمین جادویی پر از شگفتی، تاریخ و تفریح است و وسعت کوچکش گشت و گذار در آن را راحت تر می کند. اگر مشتاق شدید که به این کشور زیبا سفر کنید خوب از قبل از آن با هزینه های سفر به ایرلند آشنا شوید، با الی گشت همراه باشید.

هزینه های سفر به ایرلند

هزینه اقامت

مطالب مرتبط:
هشدار: دیدن این عکس ها از ایرلند ضربان قلبتان را بالا می برد!
تصاویر کوهستان های ایرلند که شما را به سفر وا می دارد!

هزینه متوسط یک شب اقامت در هاستل ۱۰ تا ۲۰ یورو است و می توانید برای خوابیدن اتاق های شخصی پیدا کنید که قیمت آن ها بین ۳۵ تا ۶۰ یورو است. در هاستل ها معمولا حوله، وای فای و صبحانه، رایگان است. اقامت در هتل های مقرون به صرفه معمولا شبی ۵۰ یورو  است که شامل حمام شخصی و تعدادی از آن ها شامل صبحانه ایرلندی هستند. در شهرهای بزرگ و به خصوص در دوبلین باید برای اقامت در هتل هزینه بیشتری پرداخت کنید. می توانید «ایر بی اند بی» را هم امتحان کنید که در آنجا با شبی ۱۶ یورو به شما اتاق های مشترک داده می شود و برای کرایه کل آپارتمان باید شبی ۵۰ یورو پرداخت کنید.

اقامت در ایرلند

هزینه غذا

هزینه غذاهای فست فود از حدود ۴ یورو شروع می شود و یک غذای ساده در رستوران های ارزان حدود ۹ تا ۱۴ یورو است. یک غذای خوشمزه تر به همراه آب میوه هزینه را تا ۱۸ یورو بالا می برد. اگر برای شام و ناهار زودتر به رستوران بروید رستوران های زیادی با غذایی ویژه و با قیمتی مناسب از شما پذیرایی می کنند. اگر می خواهید خودتان آشپزی کنید برای خرید مایحتاجی مثل پاستا، سبزیجات، مرغ و دیگر مواد غذایی اساسی باید هفته ای ۵۰ تا ۶۰ یورو هزینه کنید. برای خوردن بهترین غذاها به رستوران های کوچک محلی بروید و در آنجا با قیمتی مناسب در بین مردم محلی غذاهای اصیل محلی بخورید.

هزینه حمل و نقل

در ایرلند بهترین گزینه برای رفت و آمد حمل و نقل عمومی است. چه سوار اتوبوس باشید و چه سوار قطار، وای فای رایگان، رانندگان دوست داشتنی و رفت و آمدی سروقت در انتظارتان است.  در دوبلین هر سفر با اتوبوس حدود ۲ یورو هزینه دارد سفرهای طولانی تر مثل رفتن از دوبلین به شهر بلفاست حدود ۱۷ یورو می شود. اگر می خواهید با قطار از دوبلین به شهر کورک بروید ۲ ساعت و نیم طول می کشد و هزینه اش ۴۵ تا ۶۵ یورو است. اگر بخواهید با قطار از دوبلین به شهر گالوی بروید ۳ ساعت طول می کشد و هزینه اش ۳۵ تا ۵۵ یورو است. برای رفتن به این شهرها با اتوبوس، از نظر زمانی همان قدر طول می کشد و حدود ۱۰ یورو در هزینه هایتان صرفه جویی می شود. هزینه تاکسی گران است و از آنجایی که در بیشتر شهرهای ایرلند می توانید پیاده روی کنید پیشنها می کنیم که سوار تاکسی نشوید.

حمل و نقل در ایرلند

هزینه فعالیت

رفتن به بیشتر موزه های کشور حدود ۹ تا ۱۴ یورو هزینه دارد. هزینه گردش روزانه در شهر حدود ۳۶ یورو می شود.

هزینه روزانه

اگر در هاستل اقامت کنید، کمتر به رستوران بروید، بیشتر غذاها را خودتان بپزید و از رفت و آمد عمومی استفاده کنید هزینه یک روز زندگی در این کشور ۴۰ تا ۶۰ یورو است البته با خواندن نکات زیر می توایند هزینه ها را بیشتر کاهش دهید:

نکاتی برای کمتر پول خرج کردن در ایرلند

تخفیفات دانشجویی: با داشتن یک  آی دی دانشجویی معتبر می توانید برای رفتن به بیشتر جاذبه ها، موزه ها و استفاده از اتوبوس های عمومی از تخفیف ۵۰ درصدی استفاده کنید.

در رستوران های کوچک محلی غذا بخورید: غذاهای این رستوران ها سالم و ارزان است.

از خودورهای اشتراکی استفاده کنید: اگر می توانید در زمان بندی و برنامه های خود انعطاف پذیر باشید و آن ها را با توجه به شرایط تغییر دهید از خدمات BlaBala Car استفاده کنید و برای رفتن از شهری به شهر دیگر با افراد دیگر ماشین مشترک بگیرید. با استفاده از این سرویس نه فقط در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید بلکه افراد جدید می بینید و با فرهنگ و زندگی آن ها آشنا می شوید.

خوردروی اشتراکی

کارت میراثی OPW بگیرید: اگر عاشق رفتن به سایت های میراثی هستید حتما باید از یکی از این کارت ها استفاده کنید. با این کارت از جاذبه های مهم گردشگری مثل قلعه های بیشمار این کشور دیدن می کنید. قیمت این کارت برای بزرگسالان ۲۵ یورو است و برای کسانی که به چندین شهر کشور سفر می کنند از ضروریات است.

کوچ سرف کنید: کوچ سرف امکان تماس شما با کسانی را فراهم می کند که نه فقط به شما محل اقامت رایگان می دهند بلکه اطلاعاتی درباره زیباترین جاذبه های اطراف را هم در اختیارتان می گذارند. اگر بتوانید اقامت رایگان داشته باشید مطمئنا هزینه هایتان خیلی کم می شود و می توانید افراد جدیدی را هم ملاقات کنید.

منبع: nomadicmatt.com

آشنایی با ۷ غذا برتر در ایرلند
آشنایی با ۷ غذا برتر در ایرلند
جزیره ای که توسط یک غول ساخته شد
جزیره ای که توسط یک غول ساخته شد
تایتانیک بلفاست، برترین جاذبه گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶
تایتانیک بلفاست، برترین جاذبه گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶
به تماشای تیپراری در ایرلند بنشینید + ویدیو
به تماشای تیپراری در ایرلند بنشینید + ویدیو