بلیط هواپیما

هزینه های سفر به باربادوس

هزینه های سفر به باربادوس

یکی از ۵هزار جزیره ی موجود در مجمع الجزایر کارائیب، کشوری است به نام باربادوس. باربادوس یکی از جزایر زیبا و باشکوه شرقی خشکی آنتیل به حساب می رود. این جزیره در تمام طول سال هوای گرمی دارد و با توجه به این که کشوری جزیره ای است و دریا را در اطراف خود به صورت کامل دارد، برای پذیرایی از مسافران و گردشگران مختلف از سراسر جهان در هر موقع از سال آماده است و تجربه ی سفری شگفت انگیز و زیبا را به هر مسافری که به این جزیره سفر می کند، می دهد در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق مروری به هزینه هایر سفر به باربادوس که ممکن است برای شما پیش بیاید، را مرور کنیم.

خانه های ساحلی بارابادوس

باربادوس

مطالب مرتبط:
هزینه سفر به بارسلون
هزینه سفر به دبی

کشوری جزیره ای در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و ونزوئلا. برای اولین بار توسط دریانوردان اسپانیایی در اواخر قرن ۱۵ میلادی کشف شد و آن را جزیره ای که جز ممالک خاصشان است، نامیدند. برای اولین بار که این کشور بر روی نقشه ای در جهان جا نمایی شد، در سال ۱۵۱۱ بر روی نقشه ی کاشفانش، اسپانیایی ها بوده است. نام این جزیره در زبان بومیان سرخ پوست این جزیره به معنای جزیره ی سفید با دندانه های سفید به سمت بیرون، است. دندانه های سفید اشاره به صخره های مرجانی و سرخی به سنگ های سرخ این جزیره اشاره دارد. خود واژه ی باربادوس به معنای ریشو است که دقیقا مشخص نیست که اشاره به چه چیزی دارد. بالاخره این کشوردرسال ۱۹۶۶، اعلام استقلال کرد و در حال حاضر با تکیه بر جاذبه های توریستی اش، یکی از جزایر معروف و مهم گردشگری در جزایر کارائیب است. پایتخت چزیره ی باربادوس، شهر بریج تاون است و ۲۸۰هزار نفر نیز جمعیت دارد. زبان ررسمی مردم این جزیره انگلیس است و واحد پولیشان، دلار باربادوس است. دمای هوای باربادوس اغلب اوقات گرم است اما با شروع فصل سرد، بین ماه های ژوئن تا نوامبر، آب و هوای باربادوس کمی تغییر می کند و خنک تر می شود. در این جزیره بارش بسیار زیاد است. در این کشور به خاطر وضعیت آب وهوایی گرمش، کاشت وبرداشت نیشکر بسیار رواج دارد. همانطور که قبل تر اشاره کردیم، باربادوس در قسمت شرقی آنتیل واقع شده است و آنتیل منطقه ای طوفانی است اما، باربادوس به خاطر موقعیت شرقی خود، از این طوفان ها کاملا به دور است. از نظر سطح زندگی، باربادوس یکی از کشورهایی است که سطح زندگی در آن بسیار بالا است و بالاترین نرخ با سوادی را در جهان داراست. گردشگری و و صادرات شکر، دو منبع اصلی در آمد کشور باربادوس است. یکی از مواردی که باربادوس در آن بسیار معروف است، آشپزی آن و غذاهایش است. از غذاهای اصلی و محلی این کشور که بسیار هم معروف است، می توان به کوکو اشاره کرد.

سواحل شرقی بارابادوس

باربادوس در ایران سفارت ندارد و برای دریافت ویزای باربادوس باید به یکی از سفارت های بلژیک، برزیل، چین، کوبا و ونژوئلا با همراه داشتن اصل گذرنامه ی معتبر، اصل فرم درخواست ویزا، ۶ قطعه عکس رنگی مناسب، ترجمه ی مدارکبه زبان انگلیسی و دیگر شرایط لازم برای مسافرت به این کشور را به همراه داشته باشید. در حال حاضر نیز پرواز مستقیمی از ایران به باربادوس وجود ندارد. با توجه به این که این کشور جزیره ای است، بهترین راه برای مسافرت به باربادوس استفاده از هواپیما است. فرودگاه گرنلی آدامز، خطوط هوایی این کشور را پشتیبانی می کند. پروازهای این فرودگاه به ۲۶ شهرستان مختلف این کشور ارائه ی خدمات میکند. دراین فرودگاه، هر هفته حداقل ۴۲۰ پرواز بین المللی انجام می شود.

ساحل بارابادوس

بهترین زمان برای مسافرت به این کشور، فصل بهار است و در الی گشت پیشنهاد می کنیم که حتما به فروشگاه ها، میراث تاریخی، سواحل و طبیعت جالب این کشور حتما سر بزنید. اوج فصل مسافرت به باربادوس از اواسط دسامبر تا اواسط ماه مه است و در فصل انفجار توریسم، قیمت ها نیز در این جزیره به شکل وحشتناکی بالا می رود. برای اقامت دراقامتگاه های باربادوس، از شبی ۵۰ دلار، قیمت ها شروع می شوند. اگر تمایل دارید تا در یکرهتل جند ستاره با امکانات مجلل و کامل اقامت کنید، در فصل توریستی از شبی ۶۵۰ دلار باید برای اجاره ی اتاقتان، بپردازید. البته لازم به ذکر است که این مبالغ فقط پول اتاق ها هستند و مالیات و هزینه های خذمات بر روی آنان، حساب نشده است. قبل از سفر به باربادوس حتما به نسبت بودجه ی خود و مدت زمان اقامتتان، هتل یا اقامتگاهتان تا آخرین روز حضور در این کشور را انتخاب کنید.هزینه های گفته شده، از بین ماه های ژوئن تا اکتبر، کمتر می شود. قبل از رفتن نقشه ی این کشور را حتما مطالعه کنید و از نرخ تاکسی ها، مطلع شوید.

غذاهای بارابادوس

شما می توانید با توجه به مدیریت هزینه هایتان، غذای مصرفیتان را خود، تهیه کنید. ولی ما به شما پیشنهاد می دهیم تا از رستوران ها استفاده کنید زیرا هم قیمت مناسبی دارند و هم زحمت کمتری برای شما دارند. رستوران های محل باربادوس، قیمت غذاهایشان از ۱۰ دلار تا ۲۵ دلار است. قسمت غذاهای یک رستوران مجلل و درجه یک، از ۳۰ دلار شروع می شود. به صورت کلی هزینه های صبحانه و نهار، از هزینه ی شام بسیار کمتر است. برای حمل ونقل در باربادوس، نرخ کرایه تاکسی ها از ۲۰ دلار در هر ساعت شروع می شود. به صرفه تر است که با اتوبوس، سفرهای درون شهری خود رابروید. هزینه ی هر بار سوار شدن اتوبوس ۰٫۷۵ دلار است. شما می توانتید موتور  ویا دوچرخه ای را در مدت زمان حضورتان در باربادوس با قیمت۲۰  تا ۲۵ دلار اجاره کنید. اگر با همین قیمت اسکوتر اجاره کنید، می توانید یک هفته از آن استفاده کنید.

هتل های بارابادوس

در باربادوس معمولا اجناس مغازه ها همیشه یک تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی دارند و شما می توانید در هنگام خرید کردن از تخفیفات خوبی بهره مند شوید. از سوغاتی های معروف باربادوس، صنایع دستی محلی باربادوس است. برای خارج شدن از باربادوس، بابت هر اضافه باری که می خورید باید به گمرک عوارض ومالیات ۱۰ درصدی، پرداخت کنید. برای خروج از باربادوس باید مالیات ۱۲٫۵۰ دلاری پرداخت کنید. کودکان زیر ۱۲ سال از این قانون معاف هستند.

منبع:caribya.com

بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم جهان را بشناسید
بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم جهان را بشناسید
اقامت در هتل اشباح(بخش دوم)
اقامت در هتل اشباح(بخش دوم)
راهنمای سفر به پاناما
راهنمای سفر به پاناما
در عجیب ترین مزرعه دنیا کادیلاک کاشته می شود! + تصویر
در عجیب ترین مزرعه دنیا کادیلاک کاشته می شود! + تصویر