بلیط هواپیما

هزینه های سفر به دبی چقدر است؟

هزینه سفر به دبی

آوازه آسمان خراش ها، مراکز خرید لوکس و تفریحات بینظیر دبی خیلی از عاشقان سفر را مشتاق سفر به این کشور می کند، سفری که جلوه ها و شگفتی های تازه ای را به شما نشان می دهد و به تجربه های زندگیتان رنگ تازه ای می بخشد. بیشتر ما دوست داریم که قبل از سفر یک دید کلی نسبت به هزینه هایی که در آن شهر با آن روبرو هستیم داشته باشیم تا ببینیم اصلا همچین سفری با میزان سرمایه و پولمان جور در می آید یا نه. امروز می خواهیم هزینه های سفر به دبی را بررسی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

دبی
مطالب مرتبط:
همبرگری از طلای ۲۴ عیار را در دبی میل کنید! + تصویر
محل زندگی حاکم دبی کجاست؟

از مهمترین هزینه هایی که در سفر باید از پس آن ها بربیایید هزینه اقامت و هتل، هزینه حمل و نقل، هزینه غذا و خورد و خوراک و هزینه دیدن از جاذبه ها و تفریحات است که درباره هر کدام از آن ها توضیح می دهیم:

هزینه اقامت و هتل

دبی از شهرهای توریستی دنیاست و گردشگران زیادش باعث شده که هتل های مختلفی در نقاط مختلفش ساخته شود، از هتل های ۱ ستاره گرفته تا هتل های لوکس ۵ ستاره، که می توانید با توجه به مقداری که قرار هست برای اقامت هزینه کنید هتل دلخواهتان را انتخاب کنید. هزینه هتل های ۵ ستاره لوکس مسلما خیلی بالاست و کسانی که می خواهند سفری مقرون به صرفه داشته باشند باید دور آن ها  را خط بکشند! برای این افراد هتل های سه ستاره در عین حالی که قیمتشان به مراتب کمتر است امکانات خوب و قابل قبولی هم دارند که می توانند شما را راضی کنند. لازم به گفتن نیست که هر چه هتل به مرکز شهر و جاههای معروف نزدیک تر باشد گران تر است و هتل هایی که فاصله دورتری از جاههای دیدنی دارند قیمت کمتری دارند که در انتخاب هتل باید هزینه گران رفت و آمد با تاکسی در این شهر را هم در نظر بگیرید. در زیر هزینه متوسط یک شب اقامت در هتل های مختلف را می گوییم:

هزینه هتل های ۵ ستاره: حدود ۹۰۰ هزار تومان

هزینه هتل های ۴ ستاره: حدود ۵۰۰ هزار تومان

هزینه هتل های ۳ ستاره: حدود ۳۰۰ هزار تومان

هزینه هتل های ۲ ستاره: حدود ۲۵۰ هزار تومان

هزینه هتل های ۱ ستاره: حدود ۲۳۰ هزار تومان

هاستل: حدود ۱۰۰ هزار تومان

هزینه اقامت و هتل

هزینه حمل و نقل

شهر پیشرفته دبی مطمئنا سیستم حمل و نقل عمومی خوبی دارد. به طور کلی رفت و آمد در ین شهر با مترو، اتوبوس، تاکسی، منوریل، اتوبوس آبی و قایق انجام می شود که هزینه کرایه هر کدام را در زیر می گوییم:

تاکسی: هزینه ورودی برای تاکسی های دبی ۱۰ هزار تومان است و هر یک کیلومتر ۲ درهم (۱۷۰۰ تومان) به آن اضافه می شود.

اتوبوس: هزینه کرایه اتوبوس ها حدود ۲ درهم (۱۷۰۰ تومان) است که معمولا آن را با کارت های اعتباری پرداخت می کنید.

منوریل: منوریل فقط در مسیر جزیره پالم جمیرا تا مارینا جابجا می شود و کل مسیرش فقط دو ایستگاه دارد که آن را در حدود ۵ دقیقه طی می کند. اگر می خواهید فقط برای یک طرف از منوریل استفاده کنید هزینه آن ۱۵ درهم (۱۳۰۰ تومان) و برای مسیر دو طرفه ۲۵ درهم (۲۱۰۰ هزار تومان) است.

اتوبوس آبی: اتوبوس های آبی ۵ مسیر مختلف دارند. هزینه کرایه این اتوبوس آبی در مسیر ا تا ۴، ۲ درهم (۱۷۰۰ تومان) و در مسیر ۵، ۵۰ درهم (۴۳ هزار تومان) است.

قایق: برای کرایه قایق ۱ درهم (۸۰۰ تومان) باید هزینه کنید و کرایه آن به صورت دربست برای هر ساعت ۱۰۰ درهم (حدود ۹۰ هزار تومان) هزینه دارد.

هزینه حمل و نقل

هزینه غذا و خورد و خوراک

حتما تا به حال درباره بعضی از رستوران های متفاوت، لوکس و عجیب دبی شنیده اید، دبی نه فقط از این رستوران های خاص که رستوران های معمولی هم دارد که هزینه هر وعده غذا در هر کدام را در زیر می گوییم:

هزینه غذا در رستوران های گران: بالای ۳۰۰ درهم (۲۵۰ هزار تومان)

هزینه غذا در رستوران های متوسط: ۱۵۰ درهم (۱۳۰ هزار تومان)

هزینه غذا در رستوران های ارزان: ۳۰ درهم (۲۷ هزار تومان)

رستوران فست فود: حدود ۲۵ درهم (۲۲ هزار تومان)

غذا و خورد و خوراک

هزینه دیدن از جاذبه ها و تفریحات

جاذبه ای خاص و متفاوت دبی هر کسی را به وسوسه می اندازد تا هزینه بالای ورودی را به جان بخرد و از آن ها بازدید کند در این صورت دیدن از این جاذبه ها می تواند یکی از هزینه بر ترین بخش های سفرتان باشد که حسابی خرج روی دستتان بگذارد. اما خبر خوب این است که بعضی از جاذبه های دبی مثل فواره دبی و دبی مال راهم می توانید رایگان ببینید. در زیر هزینه برخی جاذبه ها و تفریحات دبی را می گوییم:

پارک آبی دریم لند: ۱۴۰ هزار تومان

هزینه سافاری: حدود ۱۷۰ هزار تومان

هزینه پارک آبی وایلد وادی: ۲۰۰ هزار تومان

بهترین کافه های دبی
بهترین کافه های دبی
معرفی هتل فور پوینتز بور دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل فور پوینتز بور دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل مدیا روتانا دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل مدیا روتانا دبی | ۵ ستاره
داروهای ممنوعه در سفر به امارات و دبی چیست؟
داروهای ممنوعه در سفر به امارات و دبی چیست؟