بلیط هواپیما

هزینه های سفر به لائوس

هزینه های سفر به لائوس چقدر است؟

لائوس کشوری کوهستانی است که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و کاملا از هر طرف در خشکی قرار گرفته است. این کشور به دارا بودن رشته کوه های بسیار بلندش در دنیا معروف شده است.  از دیدنی های این کشور می توانیم به آثار به جا مانده از حضور و استعمار فرانسویان در این کشور، سکونتگاه های قبیله ای و زیارتگاه هایش، را نام ببریم. یکی دیگر از علل مشهور بودن لائوس، بی حاشیه بودن و آرام بودن این کشور است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با هم لیستی از هزینه های سفر به هزینه های سفر به لائوس را مرور کنیم.

کاخ سلطنتی لائوس

لائوس

مطالب مربوط:
هزینه سفر به بارسلون
هزینه سفر به دبی

همانطور که در بالا اشاره شد، لائوس کشوری در جنوب شرق آسیا است که مرز مشترک با ویتنام، کامبوج، تایلند، میانمار و چیندارد. پایتخت لائوس، شهر وین تیان است و بزرگترین شهر لائوس از نظر مساحت، پاریس پریاس نام دارد. جمعیت این کشور، ۶٫۵ میلیون نفر است و واحد پولی آن، کیپ است. زبان رسمی مردم لائوس، هندوچینی است. البته مردم محلی به زبان لائو، صحبت می کنند. اکثر مردم لائوس، در مزارع اشتراکی برنج کار می کنند و از این رو اقتصاد قدرتمند، ندارد. البته در سال های اخیر، با صادر کردن برق و برخی از فلزات، لائوس رونق اقتصادی گرفته است. در ادامه لیست هزینه ای که برای شما در این جا می گذاریم به نرخ اعلام شده در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ است.

جاذبه های دیدنی لائوس- نکات سفر به کشور لائوس

ویزا

ویزای لائوس برای ایرانیان، در فرودگاه ها و با ورودی های قانونی این کشور صادر می شود و مسافرانی که می خواهند به این کشور سفر کنند، نیاز به حضور در سفارت ندارند. البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید از تایلند به لائوس سفر کنند و در انتها مجدد به لائوس باز گردید، شما باد یک ویزای دوبل دریافت کنید و در غیر این صورت باید از پرواز لائوس به تهران برای بازگشت مستقیم استفاده کنید. حداکثر اقامت در لائوس، ۹۰ روز است. حتما مدارک شناسایی اساسی به همراه دو قطعه عکس و همچنین مقداری پول، به همراه خودتون داشته باشید. برای صدور ویزا ،باید ۳۱ دلار(قیمت ها به تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ می باشد) در فرودگاه پرداخت کنید.

خانه های ییلاقی لائوس- سفر به لائوس- نکات سفر

هتل ها و اقامتگاه ها

در شهر وین تیان، مهمان خانه ها و هتل های متعددی با کیفیت هاو قیمت های گوناگونی وجود دارد. در زمینه ی قیمت اتاق ها، قیمت های مختلفی وجود دارد اما در نهایت شما باید با توجه به بودجه ی خود، یکی از گزینه های پیش رویتان را انتخاب کنید. قیمت خوابگاه ها  از شبی ۳۰ دلار تا ۴۰ کیپ است و قیمت اتاق های خصوصی درهتل به همراه حمام اختصاصی از، ۸۰ تا ۱۲۰ کیپ برای هر شب است. اگر تمایل دارید در خانه های ییلاقی اقامت کنید، باید شبی ۵۰ کیپ، به نرخ پول رسمی لائوس، هزینه کنید.

جاذبه های لائوس

مراکز تفریحی و گردشگری

گشت و گذار در خیابان های لائوس، بسیار دلپذیر است و هزینه ای هم ندارد اما شما قرار نیست فققط در خیابان های لائوس به گشت و گذار بروید. شما در سفر به لائوس علاوه بر بازارهای شبانه، رستوران ها و دستفروش ها و حضور توریست های فراوان و رنگ و وارنگ از کشورهای مختلف، می توانید به مکان هایی چون کاخ سلطنتی لوانگ پرابانگ، کاخ سلطنتی لائوس ،رودخانه مکانگ، شهر تاریخی لوآنگ پرابانگ، منطقه وینگ وینگ و دت لوآنگ در شهر وین تیان ،آبشار تاد فین، فلات پلاتو و دیگر مکان های تفریحی و گردشگری این کشور بروید. نرخ بازدید از این جاذبه ها نرخی بین ۲۰هزار کیپ تا ۴۰ هزار کیپ را شامل می شود. به طور مثال، ورودی کاخ سلطنتی لائوس، ۲۰ هزار کیپ است و یا به طور مثال برای قایق سواری بر روی رودخانه مکانگ، باید ۵هزار کیپ پرداخت کنید. شما می توانید در سفر به لائوس، از تورهای شهری این شهر استفاده کنید، هزینه ی آن هم مبلغی معادل ۵۰ هزار کیپ به پول رسمی لائوس است. در این تورهای درون شهری، با قیمت خیلی کمتری، می توانید جاذبه های شهری را ببینید. شما برای استفاده از سرویس های بهداشتی باید مبلغی معادل ۲ تا ۵ هزار کیپ را پرداخت کنید.

برنج چسبناک
سالادپالانگ کوئی

رستوران ها

برای خوردن غذا در رستوران های محلی لائوس، باید از حدود ۲۰هزار کیپ به بالا پرداخت کنید. برای صرف غذا در رستوران های بین المللی از ۴۰ هزار کیپ به بالا و برای استفاده از غذاهای خیابانی ،از ۱۵ تا ۲۰ هزار کیپ، پرداخت کنید. به طور مثال برای خوردن یک غذای معمولی در یک رستوران معمولی باید حدودا ۱۰۰هزار کیپ پرداخت کنید. همچنین برای خوردن برنج چسبناک که بک نوع غذای برنجی بسیار مرسوم در لائوس است ،باید ۱۰ هزار کیپ بپردازید. برای خرید بطری های آب باید بین ۳ تا ۸ هزار کیپ، در نظربگیرید.

غذاهای خیابانی لائوس
غذاهای محلی لائوس

هزینه حمل و نقل

شما برای سفرهای کوتاه می توانید از اتوبوس استفاده کنید که هزینه ای معادل ۸۰ تا ۱۳۰ هزار کیپ می شود. برای مسافرت های طولانی تر و یا سفر در شب، بسته به مسافتی که طی می شود از ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار کیپ، هزینه کنید. برای استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی در داخل شهر، هزینه ای معادل، ۲ هزار کیپ پرداخت کنید. شما می توانید برای رفت و آمدهای داخل شهری، دوچرخه ای را با مبلغ ۱۵هزار کیپ اجاره کنید. هزینه استفاده از قطار تا ۴۰۰ هزار کیپ هم می شود.

جشنواره ی فیل سواری در لائوس

مراکز خرید

اگر قصد خرید از بازارهای لائوس و مراکز خرید آن را داشتید، حتما بودجه ای از ۱۰هزار تا ۴۰۰ هزار کیپ برای این کار ،کنار بگذارید.

بازار لائوس

 مدیریت هزینه ها

اغلب کسانی که به لائوس سفر می کنند، با تصور این که این کشور به علت جنگ و اقتصاد کشاورزیش، کشوری بسیار ارزان قیمت است، هنگام ورود به این کشور، تعجب می کنند، زیرا لائوس کشوری ارزان قیمت نیست و حتی گاهی در برخی از اوقات شما حس می کنید بابت برخی از خدمات، بیستر از مقدار عرف هم پرداخت کرده اید. علت آن هم این است که اغلب اقلام مصرفی و کالاها در این کشور، وارداتی هستند. هر چند که نام این کشور را هرگز در بین کشورهای گران قیمت دنیا پیدا نخواهید کرد. شما اگر برای اقامت در لائوس، یک اتاق در خوابگاه درجه یک و یا حتی دو، بگیرید، از غذاهای محلی و خیابانی تغذیه کنید، از دوچرخه و یا اتوبوس های محلی برای رفتن به مقصدهای مختلف استفاده کنید، هزینه ای بین ۳۰ تا ۳۵ دلار آمریکا باید بپردازید. البته اگر در این بین بخواهید از جاذبه های مختلف هم دیدار کینید باید هزینه های آن ها را هم اضافه کنید. همانطور که در بالا گفته شد، هزینه ی یک تور نیمروزی برای بازدید از جاذبه های شهر محل اقامتتان حدود ۵۰ هزار کیپ می شود. اگر این هزینه را هزینه ی یک اقامت معمولی در یک روز سفر به لائوس در نظر بگیریم و هزینه های جانبی دیگر را نیز به آن اضافه کنیم، برای یک روز اقامت در لائوس مبلغی بین ۸۵ تا ۱۰۰ دلار پرداخت کنیم.

منبع:nomadicmatt.com

معرفی کامل کشور لائوس
معرفی کامل کشور لائوس
تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس
تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس
برنامه سفر ۳ روز به یادماندنی در ونگ وینگ لائوس
برنامه سفر ۳ روز به یادماندنی در ونگ وینگ لائوس
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی لائوس
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی لائوس