هزینه های سفر به لوکزامبورگ

هزینه های سفر به کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ در قاره اروپا قرار دارد و به عنوان دومین کشور ثروتمند جهان شناخته شده است. پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ و زبان رسمی مردم این کشور فرانسه می باشد. مساحت کشور لوکزامبورگ حدود ۱۶۵۰ کیلومتر مربع است و به نسبت کشورهای دیگر جهان کوچک بوده و جمعیت آن هم کمی بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر برآورد شده است. جاذبه های گردشگردی زیبا و پر جنب و جوشی در این شهر دیده می شود، که پیاده روی در خیابان های لوکزامبورگ را دلپذیر نموده است. فعالیت اصلی این کشور بانکداری است و عمده درآمد آن از همین طریق بدست می آید. هزینه های زندگی کمی در این کشور بالاست. از همین رو داشتن یک دید کلی از هزینه های سفر به لوکزامبورگ برای هر گردشگری به عنوان یک نیاز اساسی به شمار می رود. به همین منظور می توانید در این پست الی گشت کمی با هزینه های سفر به لوکزامبورگ آشنا شوید؛ همراه ما باشید.

کشور لوکزامبورگ

شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ

مطالب مرتبط:
۱۰ مقصد ماجراجویانه در اروپا
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید

کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد، به همین منظور متقاضیان سفر به این کشور می توانند به نزدیک ترین سفارت به ایران که در شهر آنکارا ترکیه است بروند و اقدام به اخد ویزا نمایند. کشور لوکزامبورگ عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است. بنابراین مسافران برای سفر به این کشور نیاز به داشتن ویزای شینگن دارند.

جاذبه های دیدنی کشور لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز:

شناسنامه

پاسپورت

عکس

اگر کارمند بخش خصوصی هستید:

  • گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه، آخرین فیش حقوقی

اگر کارمند کارمند بخش دولتی هستید:

  • حکم کار گزینی، ۳ فیش آخر حقوقی

مدیر عامل :

  • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، لیست فیش و حقوق مزایای کارمندان

شغل آزاد:

  • جواز کسب، نام اتحادیه در جهت تائید جواز کسب، تمکن مالی بالای ۵۰ میلیون تومان

 

بلیط هواپیما

برنامه سفر ( به همراه رزرو هتل )

گردش حساب ۳ ماه اخیر

شهر لوکزامبورگ

هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ

با توجه به سطح هزینه های بالا برای زندگی در این کشور، اما هزینه ی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاملا رایگان است. زبان تحصیل در این کشور فرانسه، آلمانی و لوکزامبورگی (انگلیسیآلمانی) می باشد. این نکته را برای تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ در خاطر داشته باشید که بدون داشتن مدرک زبان تحصیل در این کشور ها امکان پذیر نیست. همچنین در این کشور مدرسه و مدارس برای افرادی که در سنین کمتر ۱۸ سال هستند وجود دارد.

این کشور دارای دو مرکز تحقیقاتی است:

  • مرکز میان رشته ای برای افزایش امنیت در زمینه اطلاعات؛
  • مرکز سیستم های بیومدیکال لوکزامبورگ؛
لوکزامبورگ

هزینه های زندگی در کشور لوکزامبورگ

اگر بخواهیم به طور آماری هزینه های سفر به لوکزامبورگ را به نسبت ایران بگوییم، عدد ۱۰۷% را می تواند تخمین زد. واحد پول در لوکزامبورگ یورو می باشد، قیمت یورو در تاریخ ۴ دی ماه ۱۳۹۶، معادل قیمت ۵۰۹۹ تومان می باشد.

 هزینه رستوران و غذا در لوکزامبورگ

در کشور لوکزامبورگ به منظور تهیه غذا در یک رستوران خوب و رو به بالا قیمت باید ۱۷٫۰۰ یورو را بپردازید. همچنین اگر بخواهید در یک رستوران متوسط رو به بالا یک غذای دو نفره میل کنید، باید مبلغ ۷۰٫۰۰ یورو هزینه نمایید. مک دنالد در این کشور همانند اکثر کشورهای دنیا از قیمت کمتری برخوردار است و شما برای تهیه یک همبرگر مک دنالدز می بایست ۸٫۵۰ یورو بپردازید. قیمت یک بطری آب معدنی ۲٫۰۵ یورو می باشد. همچنین اگر اهل خوردن قهوه هستید به ازای هر لیوان قهوه مبلغی معادل  ۳٫۰۹ یور پرداخت بنمایید.

چند اقلام مصرفی دیگر در این کشور

شیر (یک لیتر) ۱٫۱۵ یورو

یک عدد نان (۵۰۰ گرم) ۱٫۸۷ یورو

تخم مرغ (۱۲ عدد) ۳٫۱۹ یورو

پاکت سیگار ( مارلبورو) ۵٫۸۰ یورو

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره هزینه های سفر به لوکزامبورگ بدانید.

غذا در کشور لوکزامبورگ

هزینه حمل و نقل

در کشور لوکزامبورگ به این دلیل که بسیار کوچک است نیازی به هزینه ی بالا برای حمل و نقل نمی باشد. همواره سعی کنید در سفرهای خارجی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

مترو: هزینه‌ی بلیت تک سفره‌ی مترو ۲٫۰۰ یورو است، با تهیه یک بلیط ماهانه به مبلغ ۴۲٫۵۰ یورو می توانید یک ماه در کشور لوکزامبورگ با قطار به هر مسیری که می خواهید بروید.

تاکسی: اما تاکسی، اگر بخواهید با تاکسی به سفرهای درون شهری خود بروید برای شروع تاکسی باید مبلغ ۲٫۶۰ یورو پرداخت کنید به ازای هر یک کیلومتر ۳٫۰۰ یورو به مبلغ اولیه اضافه می گردد. اگر شما تاکسی را برای مدتی منتظر نگه دارید به ازای هر یک ساعت مبلغی معادل ۳۰٫۰۰ یورو به مبلغ نهایی اضافه می گردد.

بنزین: قیمت بنزین در کشور لوکزامبورگ به ازای هر لیتر ۱٫۱۰ یورو است.

حمل و نقل در کشور لوکزامبورگ

هزینه سرویس موبایل

مکالمه : هزینه یک دقیقه مکالمه داخلی  ۰٫۱۳ یورو

اینترنت :  ۶۰ مگابایت اینترنت نامحدود ۴۲٫۵۰ یورو

هزینه پوشاک در کشور لوکزامبورگ

در سفر گاهی ممکن است که بخواهید برای خود یا بستگانتان لباس تهیه کنید. ما در اینجا حدودی از قیمت ها را آورده تا شما از قبل پیشینه ای برای تهیه در ذهنتان داشته باشید.

شلوار جین: قیمت هر جفت شلوار جین حدود ۷۵ یورو است.

کفش: قیمت هر جفت کفش حدود ۹۰ یورو است.

لباس های تابستانه: به ازای تهیه لباس های تابستانه در برندهای مختلف با حدود ۴۰ یورو هزینه کنید.

هزینه هتل در کشور لوکزامبورگ

در این قسمت ما سعی کرده ایم تا حدودی از قیمت های هتل ها جهت رزرو بیاوریم تا شما به طور کلی از میزان هزینه های مربوط به اقامت در هتل های کشور لوکزامبورگ مطلع باشید.

هتل های دو ستاره: از ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های سه ستاره:  ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های چهار ستاره: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

هتل های پنج ستاره: ۲٫۷۰۰٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

همانطور که مشخص است در هتل های یک، دو و سه ستاره می توانید به راحتی مطابق با بودجه خودتان اتاقی را رزرو نمایید. جالب توجه است که تمامی هتل ها از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار هستند.

شهر لوکزامبرگ در کشور لوکزامبرگ

هزینه های مربوط به گردشگری

کشور لوکزامبورگ به منظور رفاه حال گردشگران در این کشور اقدام به تهیه کارت لوگزامبرگ نموده است. تا کسانی که این کارت را دارند برای مدت یک، دو یا سه  بتوانند به بیش از ۶۰ موزه و جاذبه گردشگری در این کشور سر بزنند. قیمت تهیه این بلیط به این صورت است که به ازای سفرهای انفرادی ( یک روزه: ۱۳ یورو، دو روزه: ۲۰ یورو، سه روزه: ۲۸ یورو) سفر خانوادگی  تا ۵ نفر  (یک روزه: ۲۸ یورو، دو روزه: ۴۸ یورو، سه روزه: ۶۸ یورو) باید هزینه نمایید.

منبع:  numbeo.com

راهنمای سفر به لوکزامبورگ
جلوه ای از آرامش در باغ لوکزامبورگ پاریس
معرفی فرودگاه بین‌المللی لوکزامبورگ
چطور از فرودگاه لوکزامبورگ به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code