هزینه های سفر به هنگ کنگ

سفر به هنگ کنگ

طبق تحقیقاتی که انجام شده است معلوم شد که هنگ کنگ یکی از پر جمعیت ترین شهرهای دنیا است، شهری که از ۳ جزیره ی مختلف تشکیل شده است و طبیعتا دیدنی های بسیار زیادی را در خود جای داده است. خیابان های بسیار قدیمی، بناهای کهن و تاریخی، آسمانخراش های شیشه ای بسیار مرتفع، غذاهای سنتی و… به اندازه ای کار در این شهر برای انجام دادن و جا برای دیدن زیاد است که باعث شده تا هنگ کنگ به یکی از بهترین مقصدهای گردشگری دنیا تبدیل شود و البته که اگر شما هم شکم گرد باشید، باید بدانید که هنگ کنگ بهشت شکم گردان است! با الی گشت همراه باشید تا اطلاعات مفیدی از هزینه سفر به هنگ کنگ به دست بیاورید  و بتوانید درست تصمیم بگیرید که برای سفر به این شهر هیجان انگیز چه هزینه هایی در پیش رو دارید.

هزینه سفر به هنگ کنگ

مدارک هزینه های قبل از سفر

مطالب مرتبط:
دیدنی‌ترین جاذبه های هنگ کنگ
تفریحات رایگان در هنگ کنگ

قبل از این که سفرتان را شروع کنید طبیعتا نیاز به آماده کردن مدارکی مانند پاسپورت و ویزا دارید تا بتوانید از کشور خارج شده  وارد کشور مقصد شوید. برای اینکار باید پاسپورتی داشته باشید که حداقل ۶ ماه تا پایان آن اعتبار باشد که برای گرفتن پاسپورت باید به  پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و بعد از ثبت نام و پرداخت هزینه ی حدودی ۱۵۰ هزار تومان، پاسپورت خود را دریافت می کنید که این ۱۵۰ هزار تومان شامل هزینه هایی مانند زیر است:

۱- هزینه ۱۰۰۰ تومان برای شناسه

۲- هزینه ۳۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

۳- هزینه ۷۵۰۰۰ تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

۴- هزینه ۳۴۵۰۰ تومان برای خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

۵- هزینه عکاسی: برای عکس پاسپورت نیاز به عکسی جدید دارید، هزینه ی عکاسی کاملا بستگی به محل عکاسی دارد و به طور تقریبی بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ تومان می شود.

هزینه های سفر به هنگ کنگ

واحد پول

واحد پول هنگ کنگ دلار هنگ کنگ است که هر دلار هنگ کنگ در حال حاضر معادل ۴۵۱۷ ریال است.

هزینه تور

هزنیه تور هنگ کنگ به پارامترهای مختلفی بستگی دارد از جمله این که شما چه نوع هتلی را رزرو کرده باشید و یا نوع پروازتان چه باشد و با چه آژانس گردشگری ای سفر کرده باشید بنابراین اصلا نمی توان قیمت واحدی برای آن تعریف کرد.

هزینه هواپیما

هزینه هواپیما بسته به این که از چه شهری سوار هواپیما می شوید و اینکه چه نوع ایرلاینی را انتخاب می کنید کاملا متفاوت است با این حال اگر فرض را براین بگذاریم که شهر مبدا شما تهران است و شهر مقصد هم هنگ کنگ و فرودگاه بین المللی آن باشد، هزینه یک بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به این شهر از ۲۱,۶۵۰,۰۰۰ شروع می شود. این که چه نوع پروازی را انتخاب کنید (اکونومی- بیزینس- فرست کلاس) هم پارامتر مهم دیگری در تعیین قیمت بلیط هواپیمای هنگ کنگ است.

هزینه هتل و اقامت

هتل ها انواع مختلفی دارند و عموما از ۲ ستاره شروع می شوند تا ۳ ستاره ، ۴ ستاره و بالاخره ۵ ستاره. تفاوت این هتل ها با هم در امکاناتشان و نوع خدماتی است که ارائه می دهند، البته مکان و دسترسی آن ها هم پارامتر تاثیر گذار دیگری است.

هزینه هاستل اشتراکی: ۱۱۰ دلار هنگ کنگ به ازای یک شب

هزینه هاستل خصوصی: ۲۵۰ دلار هنگ کنگ به ازای یک شب اقامت

هتل های اقتصادی: اگر بخواهید در یکی از هتل های اقتصادی و نسبتا ارزان هنک کنگ اقامت داشته باشید، باید بدانید که قیمت این هتل ها از شبی ۳۲۵ دلار هنگ کنگ شروع می شود و این هزینه قطعا برای هتل های ۳ستاره و ۳ ستاره به بالا بسیار بیشتر است.

هتل های لوکس هنگ کنگ

هزینه حمل و نقل در هنگ کنگ

یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های حمل و نقل در سفر به هنگ کنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. در کمترین حالت ممکن به روزی ۶۵ دلار هنگ کنگ برای رفت و آمد نیاز خواهید داشت. در صورتی که بلیط تک ترموا را خریداری کنید، بسته به مسافت بین ۷ تا ۲۳ دلار هنگ کنگ هزینه بردار خواهد بود. اگر بخواهید با قایق از هنگ کنگ به جزیره کوولون بروید، ۲ دلار خواهد شد. مترو هم یکی دیگر از وسیله های خوب برای جابه جا شدن در این شهر است و بلیط ارزانی هم دارد اما اگر خواستید شب به جایی بروید بهتر است از تاکسی استفاده کنید که بر خلاف شهرهای توریستی دیگر، تاکسی های هنگ کنگ اصلا گران نیستند.

هزینه حمل و نقل در هنگ کنگ

هزینه خورد و خوراک

اگر چه به طور کلی هنگ را می توان شهری گران به نسبت یک شهر آسیایی دانست اما قیمت غذا در آن اصلا بالا نیست و می توانید انتخاب های غذایی ارزان و خوشمزه ای در این شهر داشته باشید. برای مثال یک کاسه نودل خوشمزه و یا دامپلینگ های معروف و لذیذ حدود ۵۰ دلار هنگ کنگ به ازای یک وعده ی غذایی خواهد شد. اگر بخواهید به رستورانی بروید، هزینه ی آن به همراه سرویس میز حدود ۱۰۰ دلار خواهد شد و اگر بخواهید حسابی ریخت و پاش کنید، تقریبا ۳۵۰ دلار باید بپردازید.

اگر هم همه ی این ها را کنار بگذارید و بخواهید مواد غذایی را خودتان بخرید و آشپزی کنید، حدود ۴۰۰ دلار در هفته می شود.

غذاهای هنگ کنگ

هزینه خرید و سوغاتی

هنگ کنگ مرکزهای خریدهای خوب و بزرگی دارد که به نسبت شهرهای اروپایی کالاهایشان را با قیمت بسیار کم تری عرضه می کنند، در پایین تعدادی از این سوغاتی ها را به شما معرفی می کنیم:

یک جفت شلوار جین: ۵۵۵٫۸۵ دلار هنگ کنگ

لباس های تابستانی از برندهای معروف مثل زارا  :H&M 242.59 دلار هنگ کنگ

کفش رانینگ نایک: ۶۴۲٫۶۶ دلار هنگ کنگ

دقت کنید که اعدادی که در بالا به آن اشاره شد بر اساس اعداد و ارقام بدست آمده از میانگین هزینه هایی بوده است که در این ۱۸ ماه ثبت شده است و بنابراین باید انتظار تغییرات احتمالی در این اعداد و ارقام در ماه های اخیر را داشته باشید، مسلما این تغییرات چشمگیر نخواهند بود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code