بلیط هواپیما

همه چیز درباره رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد

رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد

کمتر کسی پیدا می شود که فست فود دوست نداشته باشد، طعم بینظیر و خوشمزه فست فودها باعث شده که علی رغم همه ضررهایی که دارد باز هم از محبوب ترین غذاهای دنیا باشد. وقتی صحبت از فست فود و همبرگر به میان می آید یاد بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای دنیا، مک دونالد می افتیم. امروز در این پست می خواهیم از واقعیت هایی جالب درباره رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد صحبت کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد
مطالب مرتبط:
پیتزا خوری در ایتالیا
خوردن این ۳ غذا را قبل از سفر فراموش کنید!

مک دونالد رستوران زنجیره ای فست فود و همبرگر آمریکایی است. برادران ریچارد و موریس مک دونالد در سال ۱۹۴۰ این رستوران را در کالیفرنیا افتتاح کردند. در ابتدا در این رستوران فقط غذاهای کبابی و همبرگر درست می شد، برادران مک دونالد بعد از مدتی کار کردن دراین رستوران به این نتیجه رسیدند که بیشتر درآمدشان از همبرگر است. در طول سالیان این فروشگاه در نقاط مختلف دنیا شعبه زد و ساندویچ های خوشمزه و جدید را خلق کرد. مک دونالد در سال ۲۰۱۱ با سهامی به ارزش ۳۵,۵۹۳ میلیون دلار و ۶% رشد نسبت به سال ۲۰۱۰ به ششمین برند تجاری برتر در دنیا شد.

شعبه های مختلف مک دونالد

امروز مک دونالد یکی از بزرگ ترین رستوران های زنجیره ای جهان است و با بیش از ۳۵۰۰۰ شعبه در ۱۲۰ کشور مختلف هر روز ۶۸ میلیون نفر مشتری دارد. مک دونالد در ابتدا فقط همبرگر، چیزبرگر، سیب زمنی سرخ کرده، انواع مرغ ها و … را می فروخت اما با تغییر ذائقه مشتریان به منوی خود انواع سالادها، ماهی ها، میوه ها، ساندویچ های لقمه ای و … را هم اضافه کرد.

لوگوی این رستوران در سال ۱۹۶۱ ثبت شد، این لوگوی تجاری به شکل قوس های طلایی و به نوعی سمبل حرف ام بود. کارشناسان معتقدد شکل خاص و ترکیب رنگ های زرد و قرمز در لوگوی این شرکت یکی از دلایل جذب کودکن به این رستوران های مک دونالد است. اولین رستوران زنجیره ای برادران مک دونالد در سال ۱۹۵۵ به کمک شخصی به نام ری کراک (Ray Kroc) افتتاح شد و ین نقطه شروعی بر افزایش شعبه های مختلف این شرکت در سراسر دنیا بود.

بزرگ ترین فست فود دنیا

این شرکت در نقاط مختلف دنیا ۱٫۵ میلیون کارمند دارد و با تبلیغات فراوان همیشه سعی می کند که رتبه اول خود در مواد غذایی را حفظ کند. مک دونالد همیشه برای افزایش مشتریان خود ایده های خلاقانه و جالبی داشته است مثلا در کنار رستوران های خود فضای بازی برای کودکان در نظر گرفته و دکور خود را مرتب تغییر می دهد. به هر کدام از شهرهای معروف دنیا که سفر کنید می توانید شعبه های مختلفی از این رستوران را پیدا کنید و خودتان را به ناهار و شامی خوشمزه دعوت کنید، دکوراسیون شاد و مهیج این رستوران ها طعم غذاهایش را برایتان لذت بخش تر می کند.

فست فود مک دونالد

با وجود همه موفقیت هایی که این شرکت بدست آورده اما پس از شهرت فراوانی که در دنیا پیدا کرد انتقادهای زیادی به آن وارد شد. یکی از این انتقادها مربوط به چاق کننده بودن غذاهای عرضه شده این رستوران است، منتقدان معتقدند که این شرکت یکی از دلایل شیوع چاقی در جهان است.

خوشمزه ترین غذاهای کانادا
خوشمزه ترین غذاهای کانادا
معرفی رستوران های ارزان و با کیفیت در استانبول
معرفی رستوران های ارزان و با کیفیت در استانبول
غذاهای گوا، که باید در سفر به این جزیره امتحان کنید!
غذاهای گوا، که باید در سفر به این جزیره امتحان کنید!
غذاهای خوشمزه ژاپن
غذاهای خوشمزه ژاپن