هوانگ لونگ چین، طبیعتی مشابه باداب سورت ایران!

حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین | Huanglong

در ادامه معرفی جاذبه های طبیعت گردی چین به سراغ یکی از شگفتی های طبیعت در استان سیچوان چین آمده ایم. یکی از چشمه های آب گرم دنیا که توانسته اند حوضچه های رنگی و بسیار زیبایی ایجاد کنند، در چین قرار دارد. حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین همانند حوضچه های رنگ باداب سورت ایران یا پاموکاله ترکیه در دنیا بی نظیر است. مکانی است در میان درختان و جنگل است که امروزه گردشگران چینی و خارجی بسیاری را به خود جذب می کند. اگر به طبیعت گردی در کشور پهناور چین علاقه دارید، با حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین آشنا شوید. مجله ی گردشگری الی گشت این استخرهای طبقاتی سبز و نارنجی را به شما معرفی می کند.

حوضچه های آبگرم هوانگ لونگ چین

اطلاعات کلی راجع به هوانگ لونگ چین

مطالب مرتبط:
پارک ملی دره جیوژای، اولین پارک ملی چین
غار رنگارنگ رید فلوت چین + تصویر
نکته هایی برای خرید مروارید و ابریشم در تور چین

کلمه هوانگ لونگ در زبان چینی به معنای اژدهای زرد است. به همین دلیل نام استخرها و حوضچه های زرد رنگ در این ناحیه را هوانگ لونگ گذاشته اند. این حوضچه ها در میان رشته کوه های مین و در تقریبا در میانه سرزمین چین در پارک ملی دره جیوژای چین واقع شده است. قبل تر از این ها راجع به پارک ملی دره جیوژای برای شما صحبت کرده ایم اما از استخرها و حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین حرفی نزده ایم. اکنون با این جاذبه بیشتر آشنا شوید.

  • موقعیت حوضچه ها: منطقه سونگپان در شمال غربی استان سیچوان
  • ارتفاع هوانگ لونگ: ۱۷۰۰ تا ۵۵۸۸ متر از سطح دریا
  • جاذبه های تماشایی این مکان: حوضچه های رنگی و طبیعت بی نظیر آن و دره موینیگوی (Mounigou Valley)
طبیعت جنگلی هوانگ لونگ چین

از عجایب جهان و سرزمین رویایی القابی هستند که به این طبیعت شگفت انگیز و مناظر تماشایی و بناهای تاریخی این ناحیه داده اند. این منطقه در جهان به خاطر دریاچه ها، حوضچه ها و استخرها، قله های کوه برفی، دره ها و جنگل های بکر شناخته شده هستند. این منطقه در سال ۱۹۹۲ جزو فهرست میراث جهانی یونسکو شد.

منطقه حفاظت شده ملی هوانگ لونگ چین شامل هوانگ لونگ و دره موینیگوی است.

رگه های طلایی حوضچه های آبگرم هوانگ لونگ چین

دره هوانگ لونگ

منظره ای که دریاچه ها و حوضچه ها در این ناحیه به وجود آورده اند، ۳٫۶ کیلومتر بوده و شامل قله های برفی و یخچال های رشته کوه های مرکزی چین در انتهای منظره می شود. املاح معدنی کلسیم کربنات در طول مسیر دریاچه رسوب نموده و حوضچه هایی با دیواره های زرد رنگ ایجاد کرده است. این رگه های زرد از نگاه مردم چین همانند اژدهایی زرد تشبیه شده که مسیری مارپیچی را از میان جنگل های بکر، صخره های کوهستانی و بخچال های طبیعی طی می کند. به این خاطر نام آن را دره اژدهای زرد (Yellow Dragon Valley) گذاشته اند. ترکیب زرد کلسیم کربنات و سبز آبی حوضچه ها یکی از زیباترین منظره ها را در میان حوضچه های آبگرم جهان به وجود آورده است.

وجود انواع شگفتی های طبیعت مانند دریاچه ها، حوضچه ها، رودخانه ها، آبشارها، درختان جنگلی و غارها، این منطقه از چین را به یکی  از پربازدیدترین جاذبه های طبیعی چین تبدیل نموده است.

در بخش هایی از مسیر تراس هایی چوبی برای بازدیدکنندگان ساخته اند تا بتوانند از تماشای نزدیک هوانگ لونگ چین لذت ببرند.

  • نکته: ورود به این حوضچه ها و استخرها ممنوع بوده و مثل پاموکاله ترکیه نیست که بتوانید وارد آب ها شوید.
آبشارهای دره هوانگ لونگ چین

نحوه دسترسی به منطقه حفاظت شده هوانگ لونگ چین

از چنگدو تا هوانگ لونگ

ابتدا از شانگهای خود را به چنگدو برسانید. از ایستگاه اتوبوس چنگدو چادیانزی (Chengdu Chadianzi Bus Station) تا ناحیه سونگپن (Songpan county) اتوبوس سوار شوید. این اتوبوس ها در ساعات ۰۷:۳۰، ۰۹:۳۰، ۱۱:۳۰ و ۱۳:۰۰ از ایستگاه حرکت نموده و قیمتی حدود ۱۰۹ یوآن دارند. پس از رسیدن به سونگپن، برای هوانگ لونگ اتوبوس بگیرید. دومین اتوبوس در ساعت های ۰۶:۰۰، ۰۷:۰۰ یا ۱۴:۰۰ حرکت نموده و قیمتی بین ۲۵ تا ۲۹ یوآن دارند.

از جیوژای تا هوانگ لونگ چین

اگر برای بازدید جاذبه های طبیعت گردی چین به پارک ملی جیوژای رفتید، از آنجا می توانید برای این ناحیه ماشین کرایه کنید. هزینه کرایه آن، ۴۰۰ یوآن می شود.

بهترین زمان سفر به هوانگ لونگ

هر چند که در تمام فصل سال می توانید برای بازدید از حوضچه های آبگرم هوانگ لونگ چین راهی این پارک شوید اما در هر فصل با منظره ای متفاوت روبرو خواهید شد. اوج بازدیدها در ماه های آپریل (اردیبهشت) تا نوامبر (اواخر شهریور) بوده که هزینه ورودی هم بیشتر از دیگر ماه های سال است. هزینه ورودی به طبیعت ۱۷۰ یوآن است. در ماه های سرد سال هزینه ورودی نصف می شود.

اگر نمی خواهید در مسیرهای پیاده روی مشخص شده در میان درختان و طبیعت و تا ارتفاع بالای کوه، پیاده روی کنید، می توانید با پرداخت ۸۰ یوآن به بالای کوه بروید.

بهترین زمان سفر به هوانگ لونگ چین

ساعات بازدید از هوانگ لونگ

از ساعت ۸ صبح تا ۱۷:۰۰ بعد از ظهر است. زمان پیشنهادی برای این پارک حفاظت شده و حوضچه های آبگرم هوانگ لونگ چین سفر یک روزه به این منطقه است.

منبع: chinadiscovery.com

دشت عجایب نیلوفر قرمز در تایلند
دشت عجایب نیلوفر قرمز در تایلند
مساجد معروف در هند
مساجد معروف در هند
بهترین کلیساهای سنت پترزبورگ روسیه
بهترین کلیساهای سنت پترزبورگ روسیه
روایتی از دیدنی ها و دانستنی های شهر مونیخ
روایتی از دیدنی ها و دانستنی های شهر مونیخ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code