آیا فروش هوای بسته بندی شده در چین واقعیت دارد؟

هوای بسته بندی شده در چین

همیشه برای انسان ها یک ترس مشترک وجود دارد. این ترس، به هوایی که ما تنفس می کنیم و به طور دقیق تر به هوای سالم بر می گردد. برخی از مردم گمان می کنند که بالاخره روزی اکسیژن زمین محدود می شود و ما احتمالا باید هوا را بخریم. اما در این متن، شما متوجه می شوید که در حال حاضر یک شرکت کانادایی هوای بسته بندی شده تولید کرده و آن را به کشور چین می فروشد. اما این بطری ها چه هستند و چه مزیتی نسبت به هوای چین دارند؟! با ما در الی گشت همراه باشید تا هدف فروختن هوای بسته بندی شده را کشف کنیم.

هوای بسته بندی شده در چین

هوای بسته بندی شده از سوی کانادا

مطالب مرتبط:
تصاویر دیده نشده از داخل شهر ممنوعه در چین!
شباهت جالب بهار چینی ها با جشن نوروز!

شرکت Vitality Air گفته است که ۵۰۰ بطری از هوای تازه کوه های راکی، برای اولین بار در چین در مدت ۲ هفته به طول کامل فروش رفت. حتی بعد از آن، از سوی افراد زیادی درخواست شد که بطری های هوای بیشتر به آن جا بفرستند. در سال ۲۰۱۵، این بطری ها از ۱۴ دلار تا ۲۰ دلار به فروش می رفت.

جالب است بدانید که شمال چین در بیشتر مواقع با دود پوشیده می شود؛ به خصوص در ماه های زمستان که خانه ها و نیروگاه ها زغال سنگ را به عنوان سوختی برای گرم شدن می سوزانند. حتی بسیاری از مدارس در این ماه ها تعطیل می شوند و محدودیت های ترافیکی هم افزایش می یابد.

آلودگی هوای چین

مدیر عامل این شرکت به این ایده می رسد که کاری عجیب و شاید خنده دار انجام دهد و هوای تازه کوه ها را بسته بندی کرده و برای فروش به چین بفرستد. او در آن زمان گفته که دود و غبار بهترین تبلیغ برای ما بوده است و اگر چین غذا و آب به کشورش وارد می کند، پس چرا نباید هوا هم جزو این دسته قرار گیرد.

البته می توان گفت که Vitality Air تنها شرکتی نیست که از هوای بسته بندی شده به صورت بطری، قوطی و یا حتی کیف هایی که هوا دارند، بهره می برد. در سال ۱۹۸۷ هم به کشور چین که یکی از مشکلات همیشگی اش آلودگی هوا بود، هوای بسته بندی شده البته به صورت مختصر وارد می شده است.

تنفس هوای بسته بندی شده در چین

به هر حال در سال ۲۰۱۵، به صورت اختصاصی این شرکت، هوای بسته بندی شده را به چین صادر کرد که آن را می توان پیشتاز این صنعت جدید دانست. متاسفانه مرگ و میر زیادی در چین به دلیل آلودگی هوا اتفاق می افتد که همچنان کارشناسان محیط زیست و دولت ها درگیر این موضوع هستند و روش های زیادی را امتحان کرده اند تا جلوی این اتفاق تلخ را بگیرند.

این را هم بدانید که بیشتر مشتریان این نوع هوای بسته بندی شده در کشور چین، خانم های باردار، دانش آموزان، دانشجویان و البته مدیران شرکت ها بوده اند. طریقه مصرف این بطری های هوا، به اینگونه بوده که توسط یک ماسک اکسیژن، باید تنفس می شده است. علاوه بر مدیران، خود شهروندان کشورهایی مانند چین و هند که آلودگی زیادی هم در حال آموزش دیدن در مورد روش های کاهش آلودگی هوا هستند. در نمودار زیر شهرهایی از کشور چین و هند نشان داده شده است که آلودگی هوای آن ها بسیار زیاد بوده است.

شهرهای آلوده چین و هند

با اینکه این بطری ها فروش زیادی داشته اند، اما کارشناسان همچنان عقیده دارند که این مشکلات تنها با یک بطری هوای بسته بندی شده حل نخواهند شد و باید اقدامات بیشتری راجع به این موضوع در نظر گرفته شود. آلودگی هوا که امروزه در کشورهای بیشتری شایع شده است، یکی از مشکلات اصلی مرگ و میر و دغدغه افراد زیادی بوده است که از نگاه متخصصان، یکی از عواملی خواهد بود که مردم در آینده به اکسیژن و شاید تولید هوای مصنوعی نیازمند شوند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد