بلیط هواپیما

هیجان انگیز ترین دونات های دنیا

خوشمزه ترین دونات های دنیا

اگر دلتان هوس یک شیرینی چرب و چیلی و خوشمزه کرده، دونات ها یا پیراشکی ها بهترین انتخاب هستند. جدا از مزه ی فراموش نشدنی شان، ظاهر این دونات ها حسابی آدم را وسوسه می کند. پیشنهاد می کنم اگر دلتان هوس یک دونات نرم و شیرین کرده است، این مطلب را نخوانید! ظاهر این دونات های هیجان انگیز حسابی دلتان را آب می کند. اگر فکر می کنید طاقتش را دارید، این راهنمای خوشمزه ترین دونات های دنیا را از دست ندهید! با الی گشت همراه باشید.

دونات

۱- دونات بومبولونی

مطالب مرتبط 
عجیب ترین طعم های بستنی در دنیا
به خاطر این غذاها تا آن سر دنیا می روید!

در شهر فلورانس ایتالیا، می توانید دونات های معروف بومبولونی را پیدا کنید. این دونات ها نه تنها ظاهری هوس انگیز دارند، بلکه اسمشان هم به نظر خوشمزه می آید! این دونات های هیجان انگیز را در بیشتر کافه ها و شیرینی فروشی های ایتالیایی می توانید پیدا کنید.

بومبولونی

۲- دونات یونانی

کشور یونان با قرار گرفتن در میان آسیا، آفریقا و اروپا، تنوع غذایی بالایی را از کشورهای اطرافش به ارث برده است. این دونات های خوش قیافه ی محلی، شاید کوچک باشند اما طعمشان خوشمزه تر از آنی است که بتوانید فراموشش کنید. در سفر به یونان به هیچ عنوان این دونات ها را از دست ندهید.

یونانی

۳- دونات گلیزد

این دونات های خوش رنگ و لعاب را بیشتر در آسیای غربی می توانید پیدا کنید که در جشن های مختلف طرفداران زیادی دارند. به خاطر ظاهر براقشان به این دونات ها Glazed یا براق می گویند.

گلیزد

۴- دونات آلمانی

دونات های گرد آلمانی، معروف ترین شیرینی های آلمان هستند که بیشتر در شهر برلین می توانید آن ها را پیدا کنید. این دونات ها، ظاهر حلقه ای باقی دونات ها را ندارند. داخل آن ها با شکلات و یا انواع کرم پر می شوند و روی آن ها با پودر قند تزیین می شود.

آلمانی

۵- دونات سل روتی

سل روتی یا نان شیرین، از شیرینی های محبوب نپال است. بعد از یک روز پر تحرک و بالا رفتن از کوه و گردش در طبیعت نپال، خودتان را به یک سل روتی فوق العاده خوشمزه مهمان کنید. این دونات ها جزو جدا نشدنی فستیوال ها در این کشور هستند.

سل روتی

۶- دونات کریسپی کرم

اگر به انگلیس سفر کردید، برای تجربه ی خوشمزه ترین دونات ها و شیرینی ها، به فروشگاه محلی کریسپی کرم سر بزنید و از امتحان کردن انواع شیرینی و دونات فوق العاده خوشمزه ی آن لذت ببرید.

کریسپی

۷- دونات بینت

اگر قصد امتحان کردن این دونات هوس انگیز در فرانسه را کردید، بهتر است جای خلوتی برای خوردن آن پیدا کنید، چون ممکن است صورتتان با پودر قند پر بشود! این دونات های هیجان انگیز به غیر از فرانسه در نیو اورلانز هم طرفداران زیادی دارند.

بینت

۸- دونات دانکین

این دونات های خوش رنگ و عطر، از معروف ترین دونات های دنیا هستند و حسابی هم طرفدار دارند. می توانید یک جعبه از انواع رنگ و مزه ی آن ها را بخرید و تمام غم های زندگی تان را فراموش کنید!

دانکین
حقایقی تکان دهنده از قوانین عجیب در کشورهای جهان
حقایقی تکان دهنده از قوانین عجیب در کشورهای جهان
در این شهرها تا می توانید نفس عمیق بکشید
در این شهرها تا می توانید نفس عمیق بکشید
آشنایی با غذای مخصوص مادربزرگ های دنیا
آشنایی با غذای مخصوص مادربزرگ های دنیا
۶ مکان گردشگری که مردم محلی دوست ندارند شما بدانید
۶ مکان گردشگری که مردم محلی دوست ندارند شما بدانید