هیجان سافاری در شرق آفریقا

هیجان انگیزترین گشت و گذار در سافاری شرق آفریقا

تا حالا آرزو  کرده اید که یک فیل را در حال صدا در آوردن با خرطومش، یک را شیر درحال لیس زدن دهانش و یا یک چیتا در حال دویدن در علفزار را از نزدیک ببینید ؟ سافاری درآفریقای جنوبی یک فرصت عالی برای مشاهده زندگی روزانه حیوانات در زیستگاه طبیعی شان است. در شرق آفریقا تعداد زیادی پارک ملی وجود دارد، که امکان مشاهده حیوانات از نزدیک را برای شما فراهم می کند.

برای یک سافاری خوب نیاز به برنامه ریزی و تحقیق برای پیدا کردن شکارگاه مناسب، وسیله حمل و نقل و امکانات رفاهی دارید. به طور کلی سافاری در شرق آفریقا مناسب توریست های پولداری است که تعطیلات کوتاهی را در اینجا بگذرانند و بدون فکر کردن به قیمت ها یک پکیج کامل را خریداری می کنند. راه های زیادی برای صرفه جویی در هزینه های سافاری در آفریقا وجود دارد. با چند صد دلار می شود این کار را انجام داد، البته به انتخاب های شخصی شما هم بستگی دارد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
نایت سافاری در سانگاپور
آفریقای جنوبی، مقصدی جذاب برای سافاری
elephents in East Africa

تورهای پکیجی

شرکت های زیادی وجود دارند که برای توریست هایی که دنبال یک پکیج آماده هستند، تورهای سافاری برگزار می کنند. این تورها بسیار راحت هستند و اگر زمان برای تحقیق ندارید و نمی خواهید به زحمت بیافتید، انتخاب های مناسبی هستند و ارزشش را دارند.

پکیج های گران قیمت عموماً همه چیز را از جمله  جابه جایی ها (حتی از فرودگاه)، غذا، ورودیه ها تا لژها را تحت پوشش قرار می دهند. برای این پکیج های لوکس، باید روزی ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار برای هر نفر پرداخت کنید. ارزان نیستند!

از طریق شرکت های مسافرتی می توانید به یک گروه با برنامه سفر مشخص بپیوندید (یک گزینه خوب برای مسافران تنها) و یا برنامه سافاری مورد علاقه خودتان را درخواست کنید (این گزینه خوبی است اگر در حال سفر با گروه هستید). انجمن مجریان تور کنیا (Kenya Association of Tour Operators )  معروف به کاتو KATO  و انجمن مجریان تور تانزانیا TATO، دو منبع عالی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تورهای سافاری هستند. هدف هر دو سازمان ارتقا و  معرفی شرکت هایی است که خدمات عالی را با قیمت مناسب ارائه می کنند. می توانید لیستی از این شرکت ها را در آنجا پیدا کنید.

Giraffe in East Africa

سافاری شخصی

می توانید برای سافاری شخصی برنامه ریزی کنید، ولی کارهای زیادی باید انجام بدهید. در اینجا چگونگی برنامه ریزی برای سافاری شخصی را توضیح می دهم.

اجاره وسیله نقلیه شخصی

تقریباً در همه پارک ها امکان اجاره وسیله نقلیه شخصی فراهم شده است. این کار باعث می شود کمی در هزینه ها صرفه جویی شود و برنامه سافاری طبق سلیقه خودتان پیش برود. می توانید یک خودرو اجاره کنید و خودتان رانندگی کنید و یا یک راننده تمام وقت در اختیار داشته باشید، که معمولاً ۲۰ تا ۳۰ دلار در روز هزینه دارد.

قیمت یک ماشین شاسی بلند پنج صندلی، بر حسب نوع ماشین بین ۷۵ تا ۲۰۰ دلار در روز است. این شرکت ها بدلیل مسایل امنیتی، برنامه مشخص گشت ها، تعداد مسافران و ساعات اجاره وسیله را از شما می پرسند.

امکانات اقامتی

هتل های لوکس و کمپ های چادری

در اینجا در پارک های مختلف، امکانات متنوعی از جمله لژها، هتل ها و کمپ های لوکس وجود دارد. اتاق های هتل را به خصوص در فصل های پر سفر، باید از چند هفته قبل رزرو کنید و قیمت ها از ۸۰ دلار به بالا هستند.

lions in East Africa

امکانات برپایی کمپ شخصی

کنیا – اگر شما جزو آن دسته از مسافران ماجراجویی هستید که دوست دارید در طبیعت باشید و می توانید با صدای حیوانات در شب کنار بیایید، کمپ شخصی بهترین گزینه برای شماست. در کنیا پارک هایی که در آن اجازه کمپینگ شخصی وجود دارد عبارتند از: پارک ملی دروازه های جهنم (Hell’s Gate National Park)، تساوو شرقی (Tsavo East)، پارک ملی کوه کنیا (Mt. Kenya National Park)،پارک دریاچه ناکورو (Lake Nakuru, Amboseli)، پارک آمبوسلی (Amboseli) و پارک ملی (Aberdare National Park) است. قبل از رفتن باید از دفتر خدمات حیات وحش کنیا (Kenya Wildlife Service) در نایروبی، مجوز های لازم را تهیه کنید. هزینه کمپینگ شبی ۲۵ دلار برای هر فرد بزرگسال است.

تانزانیا-  برای استفاده از امکانات کمپینگ در تانزانیا بهتر است نگاهی به لیست امکانات اقامتی پارک های ملی بیاندازید. محل کمپینگ تنها در تعدادی ازپارک ها فراهم شده و باید از قبل رزرو کنید. اجازه کمپینگ در شکارگاه سلوس (Selous) در دو نقطه مشخص پل بهو بهو (Beho Beho) و دریاچه تانگالالا (Lake Tangalala) وجود دارد. هزینه کمپینگ برای هر نفر شبی ۲۰ دلار است و باید قبل از رفتن هماهنگی های لازم را در درالسلام و یا ماتامامبوه (Matambwe) یا ایستگاه های ورودی به پارک سلوس (Selous) در امتمره (Mtemere)، انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر می توانید به پارک ایمیل بزنید. قیمت ها شبی ۲۰ تا ۳۰ دلار به ازای هرنفر است.

چیزهایی که باید بدانید

ورودیه های پارک ملی

هزینه ورودی پارک ملی به صورت روزانه محاسبه می شود. این ورودیه ها در بعضی از پارک های کوچک مثل پارک ملی نایروبی در کنیا روزانه ۴۰ دلار و یا پارک میکومی (Mikumi) در تانزانیا ۳۰ دلار است. ورودیه سایر پارک های معروف مانند ماسایی مارا و گرونگرو در کنیا و سرنگیتی در تانزانیا بیش از ۶۰ دلار در روز است که بر حسب فصل های پر سفر و یا خلوت تر تغییر می کند. اگر با وسیله نقلیه خودتان می خواهید بگردید، باید ۳۰ تا ۴۰ دلار در روز پرداخت کنید.

زمان مناسب

فصول خشک (ژوئن تا اکتبر) بهترین زمان برای دیدن حیات وحش است، اما شلوغ ترین و گران ترین فصل سال هم هست. تصمیم با شماست که بر اساس زمان و هزینه مورد نظرتان بهترین شرایط را انتخاب کنید. می توانید قبل از شروع فصل پر سفر به این منطقه سفر کنید.

راهنمای شما سعی می کند پنج حیوان بزرگ شرق آفریقا (Big Five) یعنی: شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن را به شما نشان دهد، اما حیوانات دیگری از جمله چیتا، کفتار، کرگدن، زرافه، شغال، کروکودیل و بز و غزال نیز وجود دارند که دیدنشان بسیار جالب و جذاب است.

معمولاً راننده هزینه راهنمایی تور هم می گیرد. پیدا کردن یک راهنمای خوب سخت است، اما می توانید یک راننده تیزبین پیدا کنید و با او همراه شوید. برای این کار از راننده های با تجربه با کارت رسمی راهنمای تور استفاده کنید. راهنمایانی که در پیداکردن حیوانات تجربه زیادی دارند را می توانید با جستجو در KATO و TATO ، پیدا کنید. به صورت غیر رسمی افراد قبیله ماسایی نیز مهارت بالایی در پیدا کردن حیوانات در حیات وحش دارند.

همیشه یک چیز هیجان انگیز در سافاری در شرق آفریقا وجود دارد. اگر بتوانید برای سافاری در شرق آفریقا برنامه ریزی کنید، هیجان انگیز ترین سفر زندگی تان خواهد بود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد