هیجان سفر در پیچ و خم جاده ها

هیجان و ماجراجویی در سفرهای جاده ای جهان

در گوشه و کنار جهان جاده هایی زیبا وجود دارند که شما را به سفر و پشت سر گذاشتن آن ها با خودرو وسوسه می کنند. از جاده ترانس آفریکان اودیسه (trans-African odyssey) تا جاده زیبای آمالفی (Amalfi) در ایتالیا یا جاده های غرب وحشی جنوب نیوزلند این جاده ها هر یک خود بخشی زیبا و خاطره انگیز از سفر محسوب می شوند. در اینجا برخی از بهترین جاده های جهان برای سفر را معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی
تجربه کوه و ساحل در آفریقای جنوبی
highway cape town south africa to cairo in egypt

کیپ تاون در آفریقای جنوبی تا قاهره در مصر

این سفر افسانه ای در آفریقا دست کم ده روز به طول خواهد انجامید. این سفر از شهر بین المللی کیپ تاون در آفریقای جنوبی شروع شده و طی آن از ۱۱ کشور مختلف از جمله برخی راه های گیج کننده عبور خواهید کرد. اگر دیدن آبشار ویکتوریا، کوه های کلیمانجارو و صحرای بزرگ نوبی با بزرگ ترین توده های ماسه ای خود برای شما کفایت نمی کند، در این مسیر طولانی شما انواع گونه های جانوری در آفریقا را نیز خواهید دید. شرایط این جاده ها چندان خوب نبوده و گاهی بسیار بد بوده و پیدا کردن مسیر در بسیاری از این جاده ها دشوار است. موسسه Oasis Overland ، تورهای ۱۶ هفته ای شامل همه موارد را ارائه می کند که هزینه آن ۲ هزار و ۵۰۰ پوند است.

آمستردام تا استانبول

برخی پرندگان این مسیر ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتری را به سادگی پرواز می کنند اما رانندگی در این مسیر و پشت سر گذاشتن کیلومترهای طولانی، چندان راحت نیست. سپری کردن این جاده به این بستگی دارد که در مسیر شما چند کشور برای بازدید وجود داشته باشد. مسیر شما به هر نوع که باشد قطعا از کشورهای آلمان، چک، اسلواکی، مجارستان، رومانی و بلغارستان عبور خواهید کرد. در این مسیر تعداد مختلفی از جاده ها با قوانین مختلف و شرایط مختلف وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در پایان این سفر طولانی به استانبول، به عنوان جایزه در آره نا هتل (Arena Hotel) که یک بنای کلاسیک قرن نوزدهم و باقی مانده از دوران عثمانی ها در منطقه بندری سلطان احمد است، اقامت کنید.

delhi to agra road

دهلی تا آگرا

اگر دوست دارید در جاده های افسون کننده هند سفر کنید، این پیشنهاد مختص شما محسوب می شود. شما همچنین می توانید یک تاکسی اجاره کرده، در صندلی خود بنشینید و از جاده لذت ببرید. این سفر از شهر دهلی، پایتخت هند با جمعیت ۱۲ میلون و ۸۰۰ هزار نفر آغاز شده و دروازه ای به تمامی کشور هندوستان محسوب می شود. در این مسیر به مسافت ۲۴۰ کیلومتر به سمت جنوب غربی رفته و در پایان به آگرا رسیده و از دیدن چشم انداز زیبای تاج محل لذت خواهید برد. اگر دوست دارید این مسیر را از طریق شرکت های گردشگری طی کنید، به آدرس اینترنتی www.delhitoagra.com مراجعه کرده و  از از انواع تورهای ارائه شده و نکات مهمی که باید در بازدید از مثلث طلایی هند (دهلی، آگرا، جیپور ) در نظر داشته باشید، مطلع شوید.

سواحل آمالفی، ایتالیا

این جاده به طول ۵۰ کیلومتر در امتداد شرق از سورنتو (Sorrento) به سالرنو (Salerno) منتهی شده و با نام آمالفی (به ایتالیایی :  CostieraAmalfitana) شهرت داشته و در مسیر آن چشم اندازی زیبا در برابر شما قرار می گیرد که این موضوع سبب می شود حواس تان دائم به مناظر و چشم انداز اطراف بوده و نگاه کردن به جاده، تا حد زیادی دشوار شود. جاده آسفالته باریک و کوهستان صخره ای که در مجاورت آب های زلال و آبی دریا است، از شهرهای پوسیتانو (Positano) و آمالفی عبور می کند. سفر در این جاده با اتوبوس هایی که راننده های سهل انگار، بی توجه چرخ های اتوبوس را روی میخ های شب نمای کنار جاده انداخته و کل اتوبوس را به لرزه می اندازند، نیاز به داشتن اعصابی قوی دارد. در تابستان ها در این جاده ۵۰ کیلومتری، شما ۵۰ کیلومتر ترافیک خواهید داشت که فرصت خوبی برای دیدن مناطق اطراف را فراهم می کند. سفر در این مسیر طی فصل تابستان و ماه های ژوئن تا آگوست ، تجربه ای جالب و فراموش نشدنی از جشنواره های روستایی در کنار ساحل است. اطلاعات بیشتر درباره رویدادها و محل این جشنواره ها را از آدرس اینترنتی www.amalficoastweb.com دریافت کنید.

کیپ تاون تا هرمانوس (Hermanus) ، آفریقای جنوبی

در این مسیر ساحلی زیبا، تعداد زیادی روستا و دیدنی های بی نظیر طبیعت آفریقای جنوبی وجود دارد. زمانی که از شهر زیبا و رنگارنگ کیپ تاون که توسط تاکستان ها و سواحلی جذاب احاطه شده است دیدن کردید، به سمت شرق و خلیج فالس (False Bay) بروید. مسیر منتهی به هرمانوس ۱۲۲ کیلومتر بوده و طی کردن آن یک روز زمان می برد اما این رانندگی آرام و کم سرعت ارزش داشته و تعداد زیادی مناطق حفاظت شده طبیعی از جمله تالاب های زیستگاه اسب های آبی، سواحل گسترده و … در مسیر شما قرار دارد. در فاصله ماه های ژوئن تا نوامبر شما می توانید با رسیدن به هرمانوس، در کنار ساحل توقف کرده و به تماشای حرکت وال ها در آب های نزدیک به ساحل بپردازید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد