با این ۹ روش، سفرنویس موفقی شوید

برای آنهایی که می خواهند از سفر بنویسند

وبلاگ سفرنویسی کار پر مشغله‌ای است و با گذشت زمان پرمشغله تر هم می‌شود. با تمام اینها، تفکر “پول بگیریم تا دور دنیا سفر کنیم” برای امتحان کردن چیز جالبی به نظر می‌آید. با هزینه دیگران از جاهای شگفت انگیز دنیا دیدن می‌کنید! یک شغل رویایی است، نه؟ با الی گشت همراه باشید تا روش های فوق العاده ای را از زبان یک وبلاگ نویس حرفه ای در زمینه سفر پیش رویتان بگذاریم.

مطالب مرتبط:
چطور شروع به نوشتن سفرنامه خود کنیم؟
سفرنامه وارنا
وبلاگ نویسی

خب اول اینکه، اداره یک وبلاگ واقعا مشکل و زمان بر است. قرار نیست با مطلب گذاشتن و به روز کردن آن مثل باران پول بر سرتان بریزد. باید برای آن تلاش کنید، پشتکار می‌خواهد. مگر اینکه لاتاری اینترنتی برنده شده باشید، باید انتظار این را داشته باشید که حداقل یک سال با کمترین بازخورد سخت کار کنید .
در مورد وبلاگ نویسی سفر مثل کسب و کار رستوران داری فکر کنید: این که رستوران های زیادی وجود دارند به این معنا نیست که همه آنها خوب هستند یا شما نباید مال خودتان را باز کنید! در عوض، کسانی که رستوران باز می‌کنند یا دوست دارند سرآشپزی در رده جهانی شوند به دور و بر خود نگاه می‌کنند و می‌گویند: ” من بهتر از این را می توانم انجام دهم.” این طرز فکری است که شما باید در مورد وبلاگ سفر خود داشته باشید.

۱٫ زیاد بخوانید

من همیشه متعجب می‌مانم که چطور بعضی وبلاگ نویسان سفر با مطالعه مهارت هایشان را بهبود بخشیده‌اند. چندتایی کتاب های بازاریابی، استراتژی، کسب و کار یا رشد و تکامل شخصی بخوانید. مدیریت یک وبلاگ مثل مدیریت کسب و کار است، و اگر “مدرسه” نروید و به یادگیری ادامه ندهید، عقب می‌مانید. هر آدم موفقی که من می‌شناسم حریص خواندن است. آنها مرتبا سعی می‌کنند مهارت ها و دانش خود را ارتقا دهند. شما همیشه باید دانش آموز باشید. همیشه باید یاد بگیرید.

۲٫ مثل اپل باشید – متفاوت فکر کنید

در مورد هر چیزی که می‌خواهید بنویسید، سعی کنید آن موضوع را به طریقی ارائه کنید که قبلا انجام نشده است. اگر همه محتوایی را به اشتراک می‌گذارند که حمایت مالی به همراه دارد، این کار را نکنید. اگر همه متن می‌نویسند، فیلم ویدئویی بسازید. اگر همه جدی هستند، خنده دار بنویسید. اگر همه از طرح های پیچیده استفاده می‌کنند، ساده و عینی بنویسید. اگر همه پست های یک نوبته می‎‌گذارند، با یک سری پست های دنباله دار داستان درست کنید تا مردم تشویق شوند دوباره به وبلاگتان سر بزنند.

۳٫ برای وبلاگتان هزینه کنید

برای مدتی طولانی، از هر گونه هزینه کردن روی این وب سایت اجتناب کردم. من همه چیز را به تنهایی و بدون کمک بیرونی راه اندازی کردم و به هر هزینه ای با دید منفی نگاه کردم. ” این طراح خیلی خوب است اما من از عهده هزینه آن برنمی آیم. خودم یک طرح بی کیفیت تر درست می‌کنم.”
اما خیلی زود فهمیدم هوشمندانه هزینه کردن یک جور سرمایه گذاری است. حالا برای طراحان ، ویراستاران SEO، کنفرانس ها، ویراستاران ویدئو و صوت ، ویراستاران متن و خیلی بیشتر از اینها هزینه صرف می‌کنم. این کار به من اجازه می دهد تجربه مخاطب را بهبود بخشم، محصولات مفیدی تهیه کنم، روی پروژه های دیگر کار کنم و زمانم را آزاد کنم که بنویسم. من روی مهارت های اصلی ام تمرکز می کنم و برای باقی موارد هزینه می‌کنم.

سفرنامه

۴٫ خوب باشید

به عقب بر می‌گردم ، سال ۲۰۰۸ زمانی که وبلاگ نویسی را شروع کردم، تعیین یک بودجه کلی برای وب سایت سفری آسان بود. می توانستید دامنه وسیعی از موضوعات سفری را پوشش دهید و با رقابت کمی روبرو بودید. فقط تعداد انگشت شماری وبلاگ نویس وجود داشت. حالا، در این کار وبلاگ ها و سایت های خیلی زیادی هستند که سابقه کار طولانی مدت دارند. (و شما در نتایج جستجوی گوگل بعد از همه آنها قرار خواهید گرفت.)
من توصیه می کنم که در موضوع/موضوعات مورد نظرتان تا حد ممکن باریک بین و متمرکز باشید. سفر با ماشین کاروانی باشد، یا ترکیه، یا تایلند، شهر نیویورک یا شهر کوچک خودتان، قدرت جستجو به هر کسی اجازه می‌دهد که جایگاه خودش را تعریف کند و همچنان قادر باشد به میلیون ها مخاطب بالقوه دسترسی پیدا کند.

۵٫ محصول تولید کنید

کسب و کار ها چیزی برای فروش ارائه می کنند و شما هم باید همین طور باشید. این محصول می تواند یک دوره آموزشی باشد یاکتاب تی شرت و یا فقط محصولات دیگران (به روش فروش رابطه ای)، برای مخاطب خود فرصتی فراهم کنید که از وب سایت شما حمایت کند. ارائه محصولات برای فروش به شما اجازه می‌دهد مستقل از حامیان مالی و معامله با نام های تجاری باشید و با وبلاگ نویسان سفری دیگر برای بدست آوردن موقعیت های سفرهای مطبوعاتی (press trips) وارد رقابت نشوید. این به شما اجازه می‌دهد که وبسایت و عملکرد خود را ارزیابی کنید. گاهی برای خوانندگان شما عمیق تر شدن در محصولات و پرداختن به جزئیات آنها نسبت به یک پست معمول وبلاگی ارزش بیشتری دارد.

۶٫ زیاد به سفرهای مطبوعاتی نروید یا خیلی با برندهای تجاری کار نکنید

چرا مردم هنوز کتاب های راهنمای سفر می‌خرند؟ چون دیدگاه مستقلی در مورد مقصد سفرهایشان می‌خواهند. اگر هر چیزی که می نویسید حمایت مالی می‌شود، تعداد مخاطبان تان محدود خواهد شد. مطمئنا بعضی ها اهمیتی نخواهند داد و ماجراجویی هایتان را دنبال خواهند کرد، اما عده کثیری از مردم احساس خواهند کرد که شما نمی‌توانید با تجربه های آنها ارتباط برقرار کنید و برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیازشان جای دیگری جستجو خواهند کرد.
مخاطبان به محتوایی احتیاج دارند که مرتبط و مستقل باشد، زیرا می‌خواهند یاد بگیرند که آنها هم می‌توانند این کار را امکان پذیر سازند. اگر در زمینه مد کار می‌کنید، می توانید تمام لوازم آرایش خود را به نمایش بگذارید زیرا خواننده می‌تواند به آنها نگاه کند و فکر کند : “آره، من هم می توانم این کار را انجام دهم! بروم خرید کنم!” اما وقتی در مورد سفر کردن حرف می‌زنید، مردم نمی توانند به سفر رایگان چندین هزار دلاری شما به مالدیو نگاه کنند و بگویند: “آره، این برای من هم واقع بینانه است! بزن بریم!

سفر نویسی

۷٫ شبکه ای غیر از سفر

در ارتباط بودن با وبلاگ سفر نویسان دیگر می تواند به شما کمک کند تا در این صنعت بهتر شناخته شوید (که چیز خوبی است)، اما خارج از این صنعت، می توانید همان آدم اهل سفری باشید که هر کسی برای گفته ها، مصاحبه ها و توصیه هایش به او رجوع می کند . این کار سود بیشتری نصیب شما می کند تا اینکه فقط به کنفرانس های سفری بپردازید. بله، رویداد های این صنعت را دنبال کنید. اما نه اینکه فقط رویدادها را دنبال کنید! دنبال این باشید که تخصص شما کجاها با صنایع دیگر اشتراک پیدا می‌کند و با رهبران موفق در آن صنایع ملاقات کنید. سپس می توانید کسانی را پیدا کنید که هیچ چیزی در مورد سفر نمی دانند و کارشناس سفر آنها در وب سایت هایشان باشید. من به این روش با کارشناسان مالی، کارآفرینی و تکنولوژی زیادی ارتباط برقرار کردم.

۸٫ از صحبت کردن در مورد خود دست بردارید

وقتی وبلاگی را مدیریت می کنید، به این معنی است که بسیار بیشتر از مجلات و روزنامه ها از “من” خواهید گفت، و معنایش این نیست که باید تنها در مورد خودتان بنویسید. اگر وبلاگ تان فقط یادداشت های روزانه یا خاطرات سفر است، در مورد هر چیزی که می خواهید بنویسید. اما اگر دنبال این هستید که یک وبلاگ حرفه ای را بگردانید که کسب و کاری پایدار ایجاد می کند، به خاطر داشته باشید که فقط در مورد شما نباید باشد. مهم نیست که توصیه های عملی تهیه می کنید؛ داستان خوبی تعریف می کنید، یا آنها را می خندانید ، به خاطر داشته باشید مهم این است که چطور می توانید به آنها خدمات ارائه دهید.

۹٫ پشتکار داشته باشید

وبلاگ شما هم یک شبه درست نخواهد شد. انتظارات خود را از وبلاگ تان واقع بینانه نگهدارید. برای سال اول جز سخت کوشی انتظار چیزی نداشته باشید. عجله نکنید. چیزی ماندگار بسازید. پایان شب سیه سفید است، اما خیلی از مردم درست قبل از پایان تسلیم می شوند. به راه خود ادامه دهید. شما می توانید!

منبع: www.nomadicmatt.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد