بلیط هواپیما

وحشتناک ترین رسم و رسوم موجود در جهان!

رسم و رسوم عجیب دنیا

سنت های زیادی در دنیا وجود دارند که ما به بعضی از آن ها دیگر عادت کرده ایم مثلا سنت هایی مثل برگزاری عید نوروز، برگزاری کریسمس و… با این حال کره ی زمین ما پر از فرهنگ ها و سنت های عجیب و غریب است و در کشوری سنت ها و آداب و رسوم خاص خود را دارد که به نوعی نشان دهنده ی نوع تفکر و طرز فکر مردم آن کشور است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هنوز هم رسم و رسوم های بسیار شوکه کننده ای در این دنیای مدرن انجام می شود، می خواهیم تعدادی از رسم و رسوم عجیب دنیا را به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید:

  • رسم حلقه انداختن دور گردن

یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا که بیشتر در تایلند و قبیله های آفریقایی و بخش هایی از ویتنام رواج دارد، فرهنگ حلقه انداختن دور گردن است. با توجه به مشاهدات و تحقیقاتی که در این زمینه شده مشخص شده که این حلقه ها به شکل فنر، از سن ۲ سالگی دور گردن خانم ها انداخته می شود، بعد از مدتی این حلقه ها باعث دراز شدن گردن می شود، در واقع از نظر مردم این قبایل، دراز بودن بیش از اندازه ی گردن یکی از نشانه های زیبایی است. اگر چه، خیلی ها با این نظر مخالفند و بر این باورند که این، یک رسم وحشتناک است که باید هر چه زودتر قدغن شود.

رسم حلقه انداختن دور گردن
  • رسم زندگی کردن با مرده ها

مطالب مرتبط:
رسم و رسومات جالب و شنیدنی در کریسمس
۶ رسم و رسوم جالب سوئیسی ها!

یکی از عجیب ترین رسم و رسوم هایی که در دنیا وجود دارد، زندگی کردن با مردگان است که بیشتر در بعضی از قبایل کشور  اندونزی به چشم می خورد. آن ها اجساد افرادی که دوست دارند را به جای این که دفن کنند، در خانه نگهداری می کنند شاید از نظر خیلی های این یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا و البته رسمی نشدنی باشد، با این حال آنها با این اجساد مرده تا زمانی که مراسم سنتی خاکسپاری تمام شود، زندگی می کنند.

رسم زندگی کردن با مرده ها

رسم مرگ تنها

همه ی چیزی که ما یا حداقل اکثر ما از اسکیموها می دانیم این است که آن ها در سرمای بسیار زیادی معمولا در مناطق قطبی زندگی می کنند و نوع لباس خاصی دارند که بتواند آن ها را در برابر سرما محافظت کند. اما آن ها یک رسم بسیار عجیب و شناخته نشده هم دارند و آن هم این است که فرد پیری را که در بستر مرگ است و یا خیلی پیر است را روی تکه یخی شناور می گذارند. اسکیموها بر این باورند که این کار باعث می شود تا افرادی که پیر شده اند، به این باور برسند که باری بر روی دوش دیگران نیستند…. رسمی که واقعا ترسناک و دردناک است و برای خیلی از ما قابل باور نیست.

رسم اسکیموها

رسم بریدن انگشت ها

در کشور اندونزی قبیله ای به نام دنی وجود دارد که آن ها غم و اندوهشان از مرگ عزیزانشان را به نوع خاص جلوه می دهند. مرگ یکی از عزیزان خانواده های این قبیله هم از نظر روحی برای آن ها درد بزرگی است و هم آن ها غم و اندوهشان را با درد و رنج فیزیکی نشان می دهند. آن ها معمولا غمشان را با بریدن بعضی از انگشت هایشان نشان می دهند.

این رسم یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا است که در واقع برای راضی نگه داشتن روح از دست رفته ها انجام می شود. بسیاری از مردم جهان بر این باور هستند که باید این رسم برای همیشه ریشه کن شود.

رسم بریدن انگشت ها

رسم آدمخواری

جنگل های آمازون همیشه برای همه ی ما جالب و اسرارآمیز بوده اند و دلیل این اسرارآمیز بودنشان هم دور دست بودنشان بوده است. این جنگل ها دور افتاده اند و مسیر دسترسی به آن ها سخت، در قسمت هایی حتی نمی توان اصلا وارد شد با این حال در عمق همین جنگل های اسرار آمیز قبایلی زندگی می کنند که یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا متعلق به آنهاست.

در جنگل های بارانی آمازون در نزدیک مرز دو کشور ونزوئلا و برزیل، قبیله ای به نام یانومامی زندگی می کند که به خاطر رسم آدمخواری شان مشهور هستند. شاید برایتان باور پذیر نباشد اما هنوز هم در این دنیا قبایل آدمخوار وجود دارند و زندگی می کنند که یک نمونه ی آن ها همین قبیله ی یانومامی است، آن ها جسد یکی از افرادی از قبیله که مرده است را می خورند.

آن ها بر این باور هستند که از این راه، روح مرده در آرامش خواهد بود.

رسم آدمخواری

رسم راه رفتن روی ذغال

اگر چه این رسم نه یک رسم آیینی است و نه این که یکی از بایدهاست، با این حال یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا است که در کشور چین انجام می شود و از نظر آن ها رسم جالبی است. در این فستیوال در واقع مردم باید همسرانشان را در حالی که روی ذغال های گداخته راه می روند، حمل کنند. همان طور که در بالا هم گفته شد هیچ دلیل خاصی پشت آن نیست و این کار کنایه از این است که بعدها در زندگی همسران بار سنگینی روی دوش نخواهند بود!

رسم راه رفتن روی ذغال

رسم گاوبازی در اسپانیا

اگر چه این رسم ممکن است که به چشم بغضی ها مثلا خود اسپانیایی ها یک تفریح باشد با این حال در بسیاری از مناطق دنیا مورد انتقاد قرار گرفته است. مراسم گاوبازی از سال ۱۹۱۰ تا الان در کشور اسپانیا مرتبا انجام می شود. به زبان خیلی ساده، مردم در این مراسم سعی می کنند تا گاوها را عصبانی کنند و آن ها را به سمت خود بکشانند! این مراسم بعضی از وقت ها چندین کشته در اثر برخورد شاخ گاو خشمگین با بدن تماشاچیان و شرکت کننده ها دارد و همیشه هم تعدادی مصدوم! با این حال ظاهرا هیچ کدام از این ها باعث نشده تا اسپانیایی ها از این کار دست بکشند و همچنان به انجام آن پافشاری می کنند. گفته می شود که در آخرین مراسم، ۱۵ نفر کشته شده اند.

منبع: all-that-is-interesting.com

نقطه ای که آب اقیانوس آرام را می بلعد!
نقطه ای که آب اقیانوس آرام را می بلعد!
این درخت آرزوهایتان را برآورده می کند!
این درخت آرزوهایتان را برآورده می کند!
پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر
پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر
امکان ندارد سفرتان را از این مکان‌ها شروع کنید
امکان ندارد سفرتان را از این مکان‌ها شروع کنید