بلیط هواپیما

وسایل حمل و نقل عجیبی که تا به حال سوار آن ها نشده اید!

عجیب ترین وسایل حمل و نقل

برای گشت و گذار و رفت و آمد در بعضی از شهرهای خارجی فقط گرینه هایی مثل ماشین، قطار، اتوبوس و دوچوخه در اختیارتان نیست. در بعضی از این شهرها چشمتان به وسایل حمل و نقل عجیبی می افتد که مخصوص همان شهرهاست و در جاهای دیگر دنیا نمونه آن پیدا نمی شود. جالب است این وسایل با آن که از نظر شما کمی عجیب به نظر می آیند اما از وسایل حمل و نقل همیشگی مردم هستند و خیلی از محلی ها و توریست ها برای رفت و آمد در شهر از آن ها استفاده می کنند. الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از این وسایل حمل و نقل عجیب آشنا شوید.

وسایل حمل و نقل عجیب

قایق تراگتو، ونیز

مطالب مرتبط:
حمل و نقل عمومی در برزیل چگونه است؟
گردشی در سنگاپور با حمل و نقل عمومی

در کانال بزرگ ونیز که ۳/۵ کیلومتر طول دارد فقط ۳ پل وجود دارد. فکر می کنید در قسمت هایی که پل نیست مردم چجوری از روی پل رد می شوند؟ به کمک تراگتو! این قایق که یک جورهایی خواهر و یا برادر قایق گوندالو به حساب می آید با کرایه خیلی کم، افرد را از یک سمت کانال به سمت دیگر می برد. در طول این کانال ۷ تا اسکله هست که می توانید این قایق ها را از آن جا تهیه کنید. هر کدام از این قایق ها دو پارو زن دارند که یکی از آن ها جلو و دیگری در انتهای قایق می نشینند. اگر می خواهید مثل ونیزی ها زندگی کنید سفر کوتاه با این قایق های جذاب را امتحان کنید.

قایق تراگتو، ونیز

گاری تانگا، پاکستان  

اگر در پاکستان به جای تاکسی و یا ریکشو سوار این گاری ها شود می توانید پول زیادی را پس انداز کنید. تانگا در واقع یک جور گاری است که دو تا چرخ چوبی دارد و توسط یک یا دو اسب کشیده می شود. این گاری ها چندان راحت نیستند پس به درد سفرهای طولانی مدت نمی خورند. گاری ها معمولا بیشتر از اینکه وسیله ای برای حمل و نقل باشند برای تفریح استفاده می شوند. البته سرعت کمی هم دارند پس انتظار نداشته باشید که با آن ها زود به مقصد برسید و اگر عجله دارید روی آن ها حساب نکنید.

قطار بامبو، کامبوج

مردم محلی به این قطار «نوری» می گویند در این قطار مسافران بر روی یک قطار بامبوی موقتی می نشینند که در واقع یک سکوی بامبو است که با یک موتور الکتریکی کار می کند. این قطار در چند سانتی متری بالای ریل راه آهن قرار می گیرد و با سرعت حداکثر ۴۰ کیلومتر در ساعت راه می رود. در طول این مسیر تکان های شدیدی را تجربه می کنید چون مسیر چندان هموار نیست البته اگر بر روی حصیرهای علفی بنشینید سفرتان لوکس تر می شود! کرایه این قطارها ارزان است و برای سوار شدن در آن ها باید به ایستگاه باتامبانگ بروید.

قطار بامبو

Monte toboggan، مادیرا

این وسیله حمل و نقل در قرن نوزدهم اختراع شد و سریع ترین راه برای پایین آمدن از تپه از مونته به فونچال بود. امروز این وسیله بیشتر از اینکه بک وسیله حمل و نقل همیشگی مسافران باشد به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. در هنگام سوار شدن به این وسیله حمل و نقل جالب، دو نفر که لباس سفید سنتی پوشیده اند با سرعت زیاد شما را از خیابان های باریک و پیچ در پیچ شهر می گذرانند. این تجربه فوق العاده و هیجان انگیز را فقط در این جزیره پرتغال می توانید تجربه کنید.

پرتغال

جیپنی، فیلیپین

این ماشین بدون شک پادشاه خیابان های فیلیپین است. بعد از اینکه آمریکایی ها در پایان جنگ جهانی دوم نیروهای خودشان را از فیلیپین خارج کردند ماشین های جیپ اضافه خود را به مردم این شهر دادند و اینطوری شد که جیپنی های اولیه اختراع شدند. فیلیپینی ها بر روی آن جیپ ها تغییراتی ایجاد کردند؛ برایش سقف گذاشتند و از آن برای رفت و آمد در شهر استفاده کردند. امروز این جیپنی ها که به زیبایی مزین شده اند نماد فرهنگی فیلیپین هستند و به محبوب ترین وسیله برای رفت و آمد در شهر تبدیل شده اند.

جیپنی

قایق دم بلند، تایلند

قایق دم بلند نماد تایلند است. در ابتدا از این قایق برای کانال هایی که در سراسر تایلند بود استفاده می کردند، با وجود اینکه این کانال ها امروز پر شده اند و جای خودشان را به خیابان ها و جاده ها داده اند اما این قایق ها همچنان در کشور استفاده می شوند. همانطور که از اسم قایق ها معلوم ست باریک و دراز هستند تا به آسانی بتوانند در کانال ها شناور باشند. آن دم در پشت قایق، موتور را بالا نگه می داشت. بومی ها از این قایق ها مثل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند و سوار شدن بر روی آن ها تجربه ای است که هیچ وقت از سفر به تایلند فراموش نمی کنید.

قایق دم دراز

Songthaew، لائوس

این وسیله که به اتوبوس بات هم معروف است دو ردیف در کناره ها دارد که مسافران بر روی آن می نشینند و مثل تاکسی اشتراکی می مانند هر چند که در شهرهای بزرگ تر نوع بزرگ آن ها که شبیه اتوبوسه استفاده می شود. در این وسیله هم به ایمنی چندان توجهی نشده و گاهی اوقات مسافرانی را می بینید که به پشت این وسیله آویزان شده اند و در حال رفت و آمد هستند!

لائوس

سورتمه، آلاسکا

تصور کنید در یک جای پر از برف سوار سورتمه شوید و چندین سگ سفید شما را بکشند و از میان درختان پر برف عبور دهند. این دقیقا همان چیزی است که در فیلم ها و کارتون های کریسسمس دیده اید. در واقعیت سوار شدن در این سورتمه ها چندان راحت نیست و ممکن است در این سفر تکان های شدید را تحربه کنید و صدای پارس سگ ها اذیتتان کند اما به هر حال این که سفر خاص و منحصربفرد است که به امتحانش می ارزد.

منبع: roughguides.com

۱۰ مورد از گران ترین دانشگاه های جهان
۱۰ مورد از گران ترین دانشگاه های جهان
۹ مقصد گردشگری رویایی برای سفر در کریسمس!
۹ مقصد گردشگری رویایی برای سفر در کریسمس!
تنها نقطه از جهان که برای هیچ کشوری نیست!+ تصویر
تنها نقطه از جهان که برای هیچ کشوری نیست!+ تصویر
این قبایل بومی مانند انسان های اولیه زندگی می کنند+ تصویر
این قبایل بومی مانند انسان های اولیه زندگی می کنند+ تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code