بلیط هواپیما

وسایل ضروری برای طبیعت گردی

طبیعت‌گردی

یکی از فعالیت هایی که امروزه گردشگران علاقه بیشتری به آن نشان می دهند، طبیعت گردی است. این اصطلاح به فعالیتی گفته می شود که طی آن شما به گشت و گذار در طبیعت برای چند ساعت، یک روز و یا چند روز می پردازید. طبیعت گردی درجات سختی مختلفی دارد که برای آن نیاز به توانایی بدنی متفاوتی دارید. با اینکه طبیعت گردی اشتراک هایی با کوهنوردی دارد اما این فعالیت با کوهنوردی متفاوت می باشد (فرق بین طبیعت گردی و کوهنوردی). در لیست زیر می توانید وسایل ضروری برای طبیعت گردی را مشاهده کنید. با الی گشت همراه باشید.

وسایل ضروری برای طبیعت گردی
مطالب مرتبط:
این نکات مهم برای طبیعت گردی را به خاطر بسپارید!
آشنایی با جنگل های ایران

یکی از مهم ترین نکاتی که برای طبیعت گردی مهم است، چک کردن وضع آب و هوا قبل از رفتن به مقصد می باشد. شما همیشه باید خود را برای بدترین شرایط آب و هوایی آماده کنید و  همچنین مهم است که برنامه سفرتان را بر اساس توانایی‌های خود و همگروهی‌هایتان بچینید. وسایل ضروری برای طبیعت گردی در بیشتر سفرها شبیه به هم می باشد اما فراموش نکنید که مطمئنا هر جا با مکان دیگر متفاوت است و این لوازم بسته به نوع سفرتان ممکن است متغیر باشد. یکی از نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که یک مسیر جایگزین در مواقعی که هوا بد می شود، دچار جراحت و یا مریضی می شوید و … برای سفرتان باید انتخاب کنید. قبل از رفتن حتما از اینکه کسی از جای شما باخبر است مطمئن شوید: کجا می روید؟ با چه کسی می روید و چند نفر هستید؟ و کی قرار است که برگردید؟ همچنین مطمئن شوید که از حمل درست وسایل ضروری برای طبیعت گردی اطلاع دارید.

فواید طبیعتگردی و سفر به درون طبیعت

آب

حتما یک یا دو لیتر با خود در هر سفری باید آب به همراه داشته باشید. نکته مهم این است که در طول مسیر پیاده رویتان مرتب آب بنوشید تا آب بدنتان در طول سفر کم نشود.

آتش و روشنایی

در سفرهای طبیعت گردی باید کبریت های ضد آب و فندک به همراه داشته باشید. همچنین وسایلی برای آتش درست کردن نیز برایتان لازم است. وسایلی مانند ژل آتش‌زنه، پارچه های الکلی و وسایلی از این قبیل برای روشن کردن سریع آتش به دردتان می خورد. همچنین یک هدلمپ (چراغی که به سرتان وصل می شود و دارای درجه بندی نور است) و یا چراغ قوه در مسیر لازم هستند؛ مخصوصا اگر طبیعت گردی‌تان در شب نیز ادامه دارد.

اصول اکوتوریسم

نقشه و مسیریاب

این وسایل به شما برای پیدا کردن مسیرتان کمک می کند. حتی ساده ترین قطب نما هم می تواند جزو وسایل ضروری برای طبیعت گردی باشد که به دردتان می خورد.

لوازم بقا در طبیعت

کیسه زباله سنگین برای حفاظت از باران های اضطراری، سرپناه و وسایل و لباس‌های گرمایش، و یک سوت برای درخواست کمک، از لوازم بقا در طبیعت هستند که به دردتان می خورد.

کیف کمک های اولیه

شما در کیف کمک های اولیه‌تان باید حداقل مقادیری از داروهای مسکن و ضد درد و تورم مثل پروفن به همراه داشته باشید؛ همچنین یکی باند کشی برای مواقع ضروری و مواد اولیه برای درمان زخم و خونریزی: پماد آنتی بیوتیک، گاز استریل، باند کوچک، چسب های نواری جنس خوب و …

جعبه کمک های اولیه

چاقو

یک چاقوی خوب یا ابزارهای چند کاره در سفر برایتان کمک خواهد بود.

وسایل مناسب در آفتاب

از موارد مهم دیگر، کرم ضد آفتاب و عینک دودی است که از ضروریات سفر محسوب می شوند.

لباس و غذای اضافی

لباس گرم ممکن است در صورت وقوع یک شب غیرمنتظره یا یک مه پیش بینی نشده مفید باشد. همچنین بهتر است خوراکی های مقوی با خود به همراه داشته باشید که از جمله آن ها می توان به دانه های روغنی، بادام، انجیر خشک و … اشاره کرد.

لباس گرم برای طبیعتگردی

وسایل ضروری برای طبیعت گردی برای پاها

مهم ترین وسیله در طبیعت گردی پاهایتان هستند! شاید این مورد کمی خنده دار به نظر رسد اما باید آن ها را خوشحال نگه دارید و با پاهایتان مهربان باشید. از آن ها تشکر کنید و توجه بخصوصی بهشان داشته باشید.

کفش

کفش های طبیعت گردی، یکی از مهم ترین نکات برای پاهایتان هستند. آن ها معمولا سبک هستند، تعادل شما را حفظ می کنند و کف پا و قوزک آن را از برخورد با سنگ ها و … محافظت می کنند. معمولا مسیرهای طبیعت گردی سخت هستند و پر از سنگ و صخره هایی هستند که ممکن است باعث آسیب دیدن پایتان شوند. یک جفت کفش طبیعت گردی سبک و یا در مواقعی کتانی‌های با کیفیت برای طبیعت گردی مناسب هستند.

جوراب

متأسفانه، پاهای مرطوب بسیار مستعد ابتلا به لرزش هستند. جوراب های مناسب طبیعت گردی، رطوبت اضافی پوست شما را از بین می برند و برای شما مثل یک کفپوش عمل می کنند. از پوشیدن جوراب های پنبه ای جلوگیری کنید، زیرا این ها به سرعت خیس می شوند، در کفش مرطوب می مانند و خشک شدن آن ها مدت زیادی طول می کشد.

کفش طبیعتگردی

وسایل ضروری برای طبیعت گردی برای بدن

پارچه

نخ را به طور کلی از برنامه های طبیعت گردی پاک کنید. این جنس پارچه به سرعت آب را جذب خودش می کند، زمان زیادی برای خشک شدن آن طول می کشد و در نهایت به شما هدیه می دهد که از آن فراری هستید: سرما خوردگی! شلوار جین هم بدترین دوست شما در طبیعت گردی است. پیشنهاد ما به شما این است که از جنس پلی استر و نایلونی استفاده کنید. آن ها به سرعت خشک می شوند، رطوبت را در خود نگه نمی دارند و از جنس های طبیعی سبک تر هستند. لباسی که به پلار معروف هستند (ساخته شده از پلی استر) عایق خوبی را برایتان هستند و شما را گرم نگه می دارند. پشم نیز الیاف خوبی برای طبیعت گردی است.

سر و گردن

بدن شما تلاش خواهد کرد که بدن، گردن، و سرتان را همیشه در دمای ثابتی حفظ کند. بدون عایق، گرما از طریق گردن به مغز شما منتقل می شود و از بین می رود. گرمایی که ممکن است به اندام شما منتقل شود در عوض با گرمایی که سر شما از دست داده است عوض می شود. یک شال و کلاه گرم، لوازم کوچکی هستند و وزن چندانی ندارند اما حتی از یک ژاکت اضافه در گرم نگه داشتنتان موثرتر هستند.

دست ها

از دیگر وسایل ضروری برای طبیعت گردی مخصوصا در شرایط سرد و مرطوب دستکش است. یک جفت دستکش سبک برایتان معجزه می کند.

منبع: outdoors.org

دریاچه اسکندرکول، نگینی در میان کوهستان های تاجیکستان
دریاچه اسکندرکول، نگینی در میان کوهستان های تاجیکستان
ماجراجویی های خطرناک در بهترین های آمازون
ماجراجویی های خطرناک در بهترین های آمازون
در طبیعت فنلاند نفس عمیق بکشید + ویدیو
در طبیعت فنلاند نفس عمیق بکشید + ویدیو
۹ راه برای درست کردن آتش در طبیعت
۹ راه برای درست کردن آتش در طبیعت