نکاتی برای تهیه ویدئویی پربازدید از سفرهایتان

تهیه ویدئو پربازدید از سفر

اگر به دنبال داشتن یک وبلاگ یا صفحه اینستاگرام پربازدید از سفرهایتان هستید، پس به فکر تهیه یک ویدئو هم افتاده اید! اگر چه تهیه یک ویدئو پربازدید از سفر ممکن است که تمام وقت شما را بگیرد اما شیوه ای عالی برای بالابردن فالورهای شبکه های اجتماعی است. در مجله الی گشت ما هم مانند شما به دنبال راهکارهایی برای ساخت یک ویدئو پربازدید از سفرها هستیم. برای گرفتن راهنمای ساخت ویدئویی از سفرها تمام ویدئوهایی که دیده ایم را بررسی کردیم و به نتایج زیر رسیدیم. امیدواریم بهترین ویدئوها را بعد از خواندن این مطلب برای شبکه های اجتماعی خود بگیرید.

ویدئو پربازدید از سفر

نگران نداشتن گروه های بزرگ فیلمسازی نباشید!

مطالب مرتبط:
بهترین دوربین های عکاسی در سفر از نگاه نشنال جئوگرافی
چطور بهترین دوربین عکاسی برای سفر را انتخاب کنیم؟

یکی از زیباترین و بهترین نکاتی که برای تهیه یک ویدئو پربازدید از سفرهایتان وجود دارد این است که مجبور نیستید سخت کار کنید یا گروه فیلمبرداری و فیلمسازی بزرگی داشته باشید. معمولاً در گروه های فیلمبرداری هر کسی وظیفه مشخصی به عهده دارد. یکی مراقب نور است، یکی وظیفه صدابرداری را به عهده دارد، منشی صحنه مراقب نگهداری آکورد صحنه است و مهم تر از همه عوامل، کارگردان و تدوینگر هستند که داستان را می سازند و ساخت بهترین ویدئو را برای گروهشان را نهایی می کنند. با این حال اصلاً نگران نباشید! شما برای ساخت بهترین ویدئو پربازدید از سفرتان نیاز به این همه افراد ندارید. تنها کافی است که به نکات زیر در تور و سفر خود عمل کنید.

ویدئو پربازدید از سفر - ساخت ویدئو برای شبکه های اجتماعی

راجع به مکان های فیلمبرداری فکر کنید

قطعاً انتخاب یک دیوار بتنی در یک خیابان شلغ نمی تواند جذابیت چندانی برای پس زمینه ویدئوی شما یا موضوع آن داشته باشد. اگر به دنبال تأثیر بیشتری بر روی بیننده های خود هستید باید بهتر فکر کنید. به مناظر زیبایی فکر کنید که در روبروی شما قرار دارد و بسیار مشهور و شناخته شده هستند. مکان هایی که همه با یک نگاه می شناسند، مکان هایی که در بسیاری از نماها، فیلم ها و سریال های تلویزیون دیده شده و مردم به راحتی آن ها را تشخیص می دهند.

همینطور گاهی بهتر است که مکان هایی را برای فیلمبرداری انتخاب کنید که اصلاً شناخته شده نیستند اما بسیار دیدنی و جذاب هستند. مانند سواحل زیبا، کافه ای به یادماندنی، رستوران ها یا استخری در کنار اقیانوس. هر کدام از این فضاها داستانی برای خود بازگو می کنند. هر مکانی را که انتخاب کردید به پشت زمینه (پس زمینه) تصویر خود بسیار دقت داشته باشید.

راجع به پس زمینه فیلم خود فکر کنید

در هنگام فیلمبرداری ممکن است اشیا یا افرادی وارد کادر دوربین شما شوند که اصلاً نپسندید یا فیلم شما را خراب کنند. در زمان انتخاب پس زمینه برای ساخت ویدئو پربازدید سفر خود به موارد حاشیه ای بسیار توجه کنید و حتی بعد از اولین فیلمبرداری فیلم خود را از این بابت بررسی کنید تا اگر نویز یا ایرادی در پس زمینه دیدید بتوانید تا زمانی که در آن مکان هستید دوباره فیلمبرداری را انجام دهید. یادتان باشد که پس از بازگشت از سفرتان پیدا کردن آن مکان ها دوباره و برای فیلمبرداری برایتان بسیار مشکل خواهد بود.

ویدئو پربازدید از سفر - مکان های فیلمبرداری

زمان زیادی بگذارید اما شات های کمی بگیرید

داستان شما نیاز دارد که از زاویه های مختلفی گفته شود. بنابراین حتماً زمان بگذارید و زاویه های بسته و باز فراوانی از فعالیت هایی که در سفر خود انجام می دهید، بگیرید. فکر کنید که به پیاده روی در کنار ساحل می روید. از خود در نمایی باز در کنار ساحل فیلم بگیرید. سپس به نمایی نزدیک تر از چهره و اندام خود بروید و چند نمای مختلف از زاویه های متنوع را برای خود فیلمبرداری کنید تا در زمان تدوین توانایی مانور بیشتری داشته باشید.

داستانی که پشت سفرتان است را بازگو کنید

برای داشتن یک ویدئو پربازدید از سفر باید از خود بپرسید: چگونه می توانید داستان سفر خود را به فیلمتان اضافه کنید؟ آیا می توانید یک پاسپورت را در حالی که در فضا به پرواز در آمده است، می خندد یا صحبت می کندرا به تصویر در آوردید؟ آیا می توانید از کسی بخواهید که از شما در هنگام سفر فلمبرداری کند یا از شما عکس های توریستی بگیرد؟ سعی کنید در فیلم هایتان گاهی راجع به آنچه که در سفر تجربه کرده اید یا احساسی که دارید صحبت کنید.

ویدئو پربازدید از سفر - قصه گویی

مراقب نور باشید

سخت ترین موضوع راجع به فیلمبرداری پیدا کردن نور مناسب است. یادتان باشد که نورها باید به طور یکنواخت و نه بیش از حد تاریک و یا بیش از حد خشن باشند. در اوایل روز یا اوخر روز بسیار نور مناسبی برای ساخت ویدئو پربازدید از سفر می یابید. کمی پیاده روی کنید، به خورشید نگاه کنید، در موقعیت مناسب قرار بگیرید و در تمام این موقعیت ها آزمایش کنید که نمای دوربین چگونه به نظر می رسد.

تا زمانی که به نتیجه مطلوب نرسیده اید و آنچه را که می خواهید برسانید نگرفته اید، دست از فیلمبرداری برندارید.

ویدئو پربازدید از سفر - نور در فیلمبرداری

هر آنچه که به دنبالش هستید را کوتاه اما جذاب بگویید

در دنیای امروز ما، دقت ما بسیار کوتاه شده است.  شما باید ویدئوهای سفر خود را کوتاه اما جذاب فیلمبرداری کنید. برای داشتن ویدئو پربازدید از سفر و مکان هایی که بازدید می کنید باید تعداد شات ها و نماهای خود را به حداقل برسانید و به سرعت عمل کنید. مستقیماً قلب تماشاچی هایتان را هدف بگیرید و بر روی آنچه که می خواهید بگویید تاکید داشته باشید.

سخت ترین موضوع ارتباط گرفتن است

زمانی که با دوربین به میان مردم می روید همه در ابتدا رفتارهایشان متفاوت و نمایشی می شود. اگر کمی زمان بگذارید. همانند مردم همان ناحیه لباس بپوشید. با آن ها به صحبت بنشینید یا با آن ها همکاری کنید، کم کم وجود دوربین را فراموش می کنند و به شما در گرفتن ویدئو پربازدید از سفر کمک می کنند.

ویدئو پربازدید از سفر - داشتن گروه فیلمبرداری

قبل از اینکه دوربین را بیرون بیاورید بدانید چه می خواهید

بهتر است از قبل بدانید که می خواهید چکار کنید. اینکه از چه نمایی فیلم بگیرید می تواند به رساندن هدف شما به بیننده ها کمک کند یا فیلم شما را بهتر می کند. گاهی ایده ها و افکارتان را بنوسید، حتی جملاتی که می خواهید در فیلم بگویید. دانستن و آمادگی این موارد از قبل به شما بسیار کمک می کند.

عکس العمل دیگران را قبل از انتشار بدانید

هیچ کدام از ما دوست نداریم که فیلمی از خود را برای همه افراد به نمایش بگذاریم که در آن بد جلوه کرده ایم یا مورد پسند نیستیم. برای جلوگیری از این موضوع فیلم خود را حتماٌ به همسفر خود یا یکی از دوستانتان نشان دهید و نظر او را هم بپرسید. حتی شاید بتوانید کسی را پیدا کنید که در این زمینه به صورت حرفه ای کار می کند. در این ص.رت راهنمایی های یک فرد حرفه ای می تواند به شما کمک بزرگی باشد.

ویدئو پربازدید از سفر - نحوه ساخت فیلم برای اینستاگرام

به یاد داشته باشید که بخندید و شخصیت اصلی خود را به نمایش بگذارید

همانطور که هستید، احساس راحتی کنید. در هنگام فیلمبرداری ویدئو پربازدید از سفر خود، شاد باشید، بازی کنید، جک بگویید و لبخند بزنید یا بخندید. اگر چه ممکن است که برایتان این موضوع در ابتدا مشکل باشند اما با کمی تمرین و روراست بودن با خودتان حتماً می توانید. پس از شروع سفر خود فیلمبرداری را شروع کنید.

منبع: lonelyplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد