بلیط هواپیما

راهنمای سفارت کرواسی و اخذ ویزای این کشور

ویزای کرواسی

یکی از زیباترین کشورهایی که در حوزه بالکان قرار دارد کرواسی ست. اگر اهل سفر و گردشگری در کشورهای اروپایی هستید کافیست یک بار چشمتان به سواحل رویایی و معماری جالب شهرهای کرواسی بیفتد تا سفر به این کشور در ذهنتان جرقه بزند. اما سفر به کرواسی هم مثل بیشتر کشورها نیازمند دریافت ویزاست. اینجاست که شاید این سوال ها فکرتان را مشغول کند: برای دریافت ویزای کرواسی باید چه مدارکی ارائه دهم؟ صدور ویزای کرواسی چقدر طول می کشد؟ و … برای پیدا کردن جواب این سوال ها در ادامه الی گشت را همراهی کنید چون می خواهیم درباره ویزای کرواسی حرف بزنیم.

ویزای کرواسی

ویزای کرواسی

مطالب مرتبط:
تصاویری عجیب و دیده نشده از کشور کرواسی!!!
موزه سرزمین قورباغه ها در کرواسی
ببینید کرواسی چه طبیعت و مناظر بی نظیری دارد

برای سفر به کشور زیبای کرواسی دو راه وجود دارد یا با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت کرواسی بروید و درخواست دهید و یا اگر از قبل ویزای چند بار ورود شینگن دارید از آن استفاده کنید. کسانی که ویزای گردشگری کرواسی دارند می توانند با هدف سفر و گردشگری حداکثر تا ۹۰ روز در این کشور بمانند. ویزای گردشگری به صورت یک بار، دو بار یا چند بار ورود برای گردشگران، تجار و … ارائه می شود و اعتبار آن ۶ ماه بعد از نخستین تاریخ ورود به کرواسی است.

اطلاعات کلی درباره سفارت کرواسی در تهران

آدرس: تهران،خیابان پاسداران، بهستان اول، پلاک ۱۹

تلفن: ۲۲۵۸۹۹۲۳ (۰۲۱)

فکس: ۲۲۵۴۹۱۹۹

ایمیل: [email protected]

سفارت کرواسی در تهران وبسایت ندارد.

سفارت کرواسی

برای دریافت ویزای کرواسی چه مدارکی لازم است؟

اولین قدم در راه دریافت ویزای کرواسی این است که وقت بگیرید برای این کار کافیست به ایمیل سفارت پیامی بفرستید چون این سفارت در تهران سایت اینترنتی ندارد یا حضوری به سفارت بروید. همراه داشتن مدارک زیر برای بررسی درخواست ویزای شما الزامی ست:

 • فرم درخواست ویزا را به دقت خوانده و پر کنید.
 • اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات که ترجمه شده باشند.
 • پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • دو قطعه عکس رنگی که برای سال جاری باشد.
 • مدارکی که ثابت کند بعد از اینکه سفرتان به پایان رسید حتما به ایران برمی گردد.
 • برای اینکه محل اقامت شما در مدت سفر به کرواسی مشخص شود باید مدارکی مثل واچر هتل ارائه دهید.
 • مدرکی که نشان دهد با په هدفی قصد سفر به کرواسی را دارید مثلا می توانید دعوت نامه از سوی شخص و یا شرکتی خاص را ارائه دهید.
 • بیمه نامه پزشکی و مسافرتی
 • گواهی نامه ای که نشان دهد وضع مالی خوبی دارید، باید از گردش حساب ۶ ماه اخیر خود پرینت تهیه کنید.
 • مدارکی که مشخص کننده شغل شما باشد مثل گواهی اشتغال، جواز کسب، ثبت شرکت، نامه اشتغال به تحصیل و گواهی بازنشستگی
مدارک ویزای کرواسی

سفر به کرواسی

نکات مهم درباره ویزای کرواسی

 • با اینکه کشور کرواسی جدیدا عضو اتحادیه اروپا شده اما ویزای آن هنوز شینگن نشده است ولی اگر از قبل ویزای شینگن دارید لازم نیست که برای ویزای کرواسی درخواست دهید.
 • اگر متقاضی دریافت ویزای کرواسی هستید لازم نیست که به صورت شخصی به سفارت کرواسی بروید چون در سفارت مصاحبه و انگشت نگاری گرفته نمی شود. می توانید این کار را به آژانس های مسافرتی و شخصی که وکالت نامه دارند بسپارید تا ویزای کرواسی را برای شما تهیه کنند.
 • هزینه دریافت ویزا بسته به اینکه متقاضی چه نوع ویزایی هستید متفاوت است، هزینه ویزای گرشگری حدود ۴۷ دلار می باشد.
 • چه کسانی از دریزافت ویزای کرواسی معافند؟ افراد دارای پاسپورت دیپلماتیک، بچه های زیر ۶ سال و اعضای خانواده کسی که دارای ملیت کروات است نیازی به گرفتن ویزا ندارند. (منظور از اعضای خانواده همسر و فرزندان می باشد .)
 • اگر اتباع پاکستان و افغانستان قصد سفر به کرواسی را داشته باشند برای انجام کارهای مربوط به ویزا باید به سفارت کرواسی در تهران بروند.
 • بعد از اینکه مدارک لازم برای ویزا را به سفارت ارائه دادید بررسی این مدارک معمولا حدود ۲ هفته طول می کشد.
 • زمان سفر و اقدام جهت دریافت ویزا را طوری تنظیم کنید که نیازی به ویزای فوری نداشته نباشید.
 • همه ی مدارک لازم برای دریافت ویزا باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
دریافت ویزای کرواسی

کمی درباره کرواسی

کرواسی با سواحل ناهموار و صخره ای و بیش از ۱۰۰۰ جزیره یکی از جذاب ترین مقاصد سفر است، کشوری که به غیر از شهرها و روستاهای ساحلی، تاریخی جذاب دارد و مملوء از بقایای تاریخی رومی و ونیزی ست. شهرهای ساحلی و طبیعت بکر بخشی از مهمترین جاذبه های کرواسی هستند و زاگرب پایتخت پرهیاهوی این کشور میزبان بهترین موزه ها، گالری ها، رستوران ها و مراکز خرید است. در امتداد ساحل چشمتان به شهرهای بندری صدها ساله می افتد که پر از بناهای سنگی تاریخی اند و در عین حال سواحل آن ها هم تفریحاتی مثل غواصی، اسکی روی آب و موج سواری را برایتان فراهم می کنند.

چشم اندازهای کرواسی

دریای آدریاتیک زیباترین جزایر کرواسی را در خود نهفته دارد و بهشتی برای کسانی ست که به دنبال استراحت و لذت بردن از چشم اندازهای مدیترانه ای اند. زمانی کرواسی کشوری مملوء از رازهای کشف نشده بود، مقصدی که چشم اندازهای خارق العاده اش، مناظر رویایی مدیترانه ای را در ذهن تداعی می کرد اما امروز دیگر گردشگران زیادی راهی این کشور می شوند تا موفق به کشف جاذبه هایش شوند. یکی از مهمترین مقاصد ساحلی کرواسی، دالماسی ست، ساحلی که به خاطر همجواری با معماری های قرون وسطایی ، ویرانه های رومی و البته چشم اندازهای رویایی طرفداران زیادی دارد. خیلی ها در امتداد این ساحل سفرهای جاده ای ترتیب می دهند تا غرق در چشم اندازهایش شوند.

آیا ویزای بلغارستان شینگن است؟
آیا ویزای بلغارستان شینگن است؟
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
راهنمای سفارت شیلی و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت شیلی و اخذ ویزای این کشور
شرایط پذیرش تحصیلی در هند
شرایط پذیرش تحصیلی در هند