با مرکز وی اف اس گلوبال آشنا شوید

وی اف اس گلوبال | VFS Global

قدیم ترها اگر قصد سفر و مسافرت به مقصد کشورهای خارجی و علی الخصوص مقاصد اروپایی را داشتیم، بی شک باید به سراغ سفارت کشور مورد نظر می رفتیم و با کلی زحمت وقت برای مصاحبه دریافت می کردیم. در مدت زمانی مشخص و محدود هم وسایل و مدارک لازم را برای تایید و وقوع مصاحبه دریافت می کردیم ولی امروزه راهی وجود دارد که مسائل جانبی را در زمینه ی اخذ ویزا برای افرادی که خواهان دریافت وقت سفارت و مصاحبه برای اخذ ویزا هستند را تا حد بسیار زیادی حل نموده است. شرکت وی اف اس گلوبال همان راهی است که در خط بالا از آن صحبت کردیم. در ادامه ی این مطلب با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، از ۰ تا ۱۰۰ وی اف اس گلوبال را مورد بررسی قرار دهیم.

وی اف اس

وی اف اس گلوبال چیست؟

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره اخذ ویزای کاری
برای ورود به چه کشورهایی نیاز به ویزای شینگن داریم؟
دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای شینگن

شرکت وی اف اس گلوبال را که آن را به نام مرکز VAC (Visa Application Center) نیز می شناسند در واقع شرکتی خصوصی است که تمامی کارهای مربوط به بررسی و جمع آوری مدارک و همچنین خدمات مربوط به بیومتریک متقاضیان که شامل ثبت اثر انگشت و تصویر چهره است را در جهت تسریع و البته با دقت بالا در جهت خدمات کنسولی انجام می دهد. در واقع وی اف اس کاری را انجام می دهد که که قبل ترها به عهده ی سفارت ها بود و در حال حاضر به جای این که خودش را مستقیم درگیر نماید، آن را بر عهده ی شعب این شرکت گذاشته است. اخیرا نیز سفارت های زیادی در ایران پذیرش پرونده های مرتبط با ویزا را بر عهده ی این شرکت گذاشته اند.

توجه!

و اما می رسیم به موضوع پیشینه ی این شرکت. شرکت وی اف اس، برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی و در کشور هند فعالیت خود را آغاز کرد و آن قدر در ارائه ی امور خود پیشرفت نمود که در حال حاضر نیز در ۱۲۹ کشور مختلف در سراسر دنیا، با نزدیک به ۲۵۰۰ مرکز در جهت تسهیل امور کنسولی و ویزا فعالیت می نماید.

شرکت وی اف اس گلوبال در سال ۱۳۹۴ با همکاری سفارت انگلستان فعالیت خود را در ایران آغاز نمود و بعد از این زمان، سفارت خانه های دیگری همچون سفارت کشورهای فرانسه، هلند، نروژ، سوئد، بلژیک و اتریش خدمات پذیرش ویزای خود را به این شرکت واگذار کردند. این بدین معنی است که شما اگر می خواهید تا به این کشورها سفر کنید، باید از طریق وی اف اس اقدامات اولیه ی خود را انجام دهید.

در شرح کارهای این مرکز باید به این نکته توجه نمایید که هر شعبه ی وی اف اس تنها به صورت اختصاصی کارهای مربوط به یک سفارتخانه را انجام خواهد داد و انجام کار شما در ابتدای امر مستلزم این امر است که قبل از مراجعه به مراکز مربوط به سفارتخانه ی هر کشور، از آدرس صحیح آن ها حتما مطلع شوید.

وی اف اس گلوبال | VFS Global

مدارک مورد نیاز برای وی اف اس

 • گذرنامه ای که حداقل ۳ ماه از تاریخی که حوزه ی شنگن را ترک می کنید معتبر باشد.
 • فرم تکمیل شده ی درخواست ویزا به زبان آلمانی، هلندی، فرانسوی یا انگلیسی.
 • اگر پاسپورت قدیمی و یا ویزای باطل شده ای را دارید، باید حتما به همراهه داشته باشید.
 • ۲ قطعه عکس
 • مدرک اشتغال و توانایی مالی که شامل مدارکی از جمله: گواهی اشتغال به کار، مجوز مرخصی از طرف کارفرما، فیش حقوقی درآمد ۳ ماهه ی اخیر، مدرک پرداخت حق بیمه اجتماعی و لیست بیمه، اعلامیه ی حساب بانکی متقاضی برای ۶ ماه گذشته که واریز حقوق به این حساب مشخص شود. البته برای افاردی که شامل کارفرمایان، مشاغل آزاد و خویش فرما می شوند نیز؛ مجوز کسب و کار معتبر و مجوز بهره برداری، روزنامه ی رسمی شرکت، مدرک پرداخت حق بیمه ی اجتماعی لازم می باشد.
 • برای افراد زیر سن قانونی نیز باید کپی سند تولد و ترجمه ی شناسنامه ی او را به همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید که اگر فردی زیر ۱۸ سال به تنهایی و با یکی از والدین خود سفر می کند باید، مجوز امضا شده در دفتر اسناد رسمی توسط ولی دیگرش برای وی ضروری است.
 • اثبات وابستگی به ایران
توجه داشته باشید که:

توجه داشته باشید که:

 • این شرایط به صورت عمومی می باشند و در نهایت برای جمع آوری و تکمیل مدارکتان و تسلیم آن ها به وی اف اس کشور مقصدتان، حتما به مراکز کشور مربوطه مراجعه نمایید.
 • اگر خواستار ویزای کوتاه مدت هستید، بیمه مسافرتی باید برای تمام حوزه های شنگن معتبر باشد.
 • بیمه ی شما باید حداقل میزان ۳۰ هزار یورو را پوشش داده و علاوه بر آن، بیمه باید تمام مدت اقامت شما در حوزه شنگن را مورد پوشش خود قرار دهد.

درباره ی وی اف اس باید بدانید که:

 • شرکت وی اف اس فقط مجاز به ارائه ی خدمات پشتیبانی اداری از جمله جمع آوری درخواست های ویزا و پس دادن پاسپورت ها در نامه های مهر و موم شده به متقاضیان بوده و تصمیم گیری در مورد صدور یا رد کردن ویزا و زمان پردازش به یک درخواست ویزا تنها توسط سفارتخانه ها انجام می شود.
 • توجه داشته باشید که در واقع وی اف اس گلوبال نقش و یا تأثیری در نتیجه درخواست ویزا ندارد و هیچ گونه مشاوره و ارزیابی مربوط به ویزا به متقاضیان ارائه نمی دهد.
 • شرکت وی اف اس هیچ گونه وابستگی به هر نوع نهادی همچون: شرکت های مسافرتی، ادارات تایپ و تکثیر، آژانس های رزرو پرواز و بیمه های مسافرتی در ایران برای ارائه ی هرگونه مشاوره ی مربوط به ویزا یا خدمات به متقاضیان ندارد.
 • حتما مطمئن شوید که فقط از کارکنانی که واقع در داخل محوطه vfs هستند خدمات دریافت می کنید. کارکنان این مرکز همگی از طریق یونیفرم رسمی وی اف اس گلوبال، مدال های شناسایی و برچسب های اسم قابل شناسایی هستند.
مدارک مورد نیاز برای وی اف اس

این اقدامات امنیتی را فراموش نکنید:

 • توجه کنید که دسترسی به مرکز وی اف اس تنها منحصر به متقاضیان ویزا است. تنها موارد که مستثنی از این امر هستند عبارتند از:
 • کودکان زیر ۱۸ سال که نیاز به همراهی والدین خود دارند.
 • افراد سالخورده و بیمار و یا متقاضیان معلول که نیازمند کمک جهت ارائه درخواستشان هستند. در این صوت توجه داشته باشید که متقاضیانی که شامل این گروه می شوند باید درهنگام رسیدن به مرکز، کارکنان امنیتی را مطلع سازند.
 • انواع گوشی های موبایل و تبلت ها در وی اف اس مجاز هستند، اما آن ها را باید در حالت سکوت و یا لرزش قرار بدهید. این حالت ها باید قبل از ورود به مرکز فعال شوند.
 • حتما به این مورد توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی اعمالی همچون: عکاسی، فیلمبرداری و یا ضبط صدا در مراکز وی اف اس مجاز نمی باشد. حتی اگر هم درحال انجام کار با پرسنل مرکز هستید، گوشی موبایل شما باید دور از دسترس باشد.
 • به این نکته توجه داشته باشید که هر متقاضی که وارد وی اف اس می شود، تنها مجاز به حمل تنها یک کیف به سایز معمولی برای جا شدن در کابین هواپیما می باشد. به یاد داشته باشید که شما نمی توانید تا کیف های بزرگتر را با خود به داخل مر کز بیاورید و در این صورت باید در مکان دیگری نگهداری شوند.
وی اف اس گلوبال

توجه!

این موارد را با خود به داخل مراکز وی اف اس نبرید:

 • انواع ابزارهای باطری دار و یا الکترونیکی مانند دوربین، تبلت ها، کاست های صوتی و ویدئویی، دیسک های فشرده، MP3، فلاپی ها، لپ تاپ ها و یا دستگاه های پخش موسیقی قابل حمل، هارد دیسک، درایو قلمی و یا انگشتی، دستگاه های جاسوسی، دستگاه های ضبط صدا و یا هر نوع دستگاهی که در روند کار اختلال به وجود آورد.
 • بسته ها یا پاکت های سربسته.
 • هر نوع وسیله ی قابل اشتعال همچون جعبه ی کبریت، فندک، سیگارهای الکتریکی و انواع سوخت های دیگر.
 • هر نوع اشیا و وسایل تیزی همچون: قیچی، چاقوهای جیبی، ناخن گیر.
 • هر نوع اسلحه یا وسایلی که می تواند سلاح باشد همانند: چاقو و یا مواد منفجره.

توجه نمایید که:

 • بی شک موارد دیگری هم هستند که ممکن است برطبق نظر کارکنان امنیتی وی اف اس ممنوع باشند.
 • مراکز وی اف اس قادر به نگهداری از اشیاء ممنوعه ی شما نیست. متقاضیان این مرکز می بایست قبل از ورود به مرکز،اقدامات لازم جهت نگهداری از متعلقات ممنوعه ی خود را مهیا سازند.
وی اف اس گلوبال چیست؟

برخی از شعب وی اف اس گلوبال در تهران

شعبه ی مرکزی وی اف اس گلوبال در تهران: خیابان مقدس اردبیلی، مرکز تجاری پالادیوم، طبقه ی ۱۱

شعبه ی مرکز وی اف اس برای درخواست ویزای کشور بلژیک، هلند و اتریش: خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، مرکز هروی، طبقه ی ۴

این اقدامات امنیتی را فراموش نکنید:

تعطیلات رسمی وی اف اس

۱ ژانویه (سال نو میلادی)، ۲۱ مارس (روز اول سال نو ایرانی)، ۲۲ مارس (روز دوم سال نو ایرانی)، ۱ آوریل (عید پاک)، ۲ آوریل (روز طبیعت)، ۱۰ می (پنجشنبه مقدس)، ۲۰ می (عید پاک)، ۴ ژوئن (رحلت رهبر انقلاب)، ۵ ژوئن (شهادت امام علی (ع))، ۱۹ سپتامبر (تاسوعا)، ۲۰ سپتامبر (عاشورا)، ۱ نوامبر (روز تمام مقدسات)، ۲۵ نوامبر (میلاد پیامبر (ص))، ۲۵ دسامبر (روز کریسمس).

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code